Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Wireless w Maj 10, 2017, 19:06No cóż - miałbyś najpewniej najlepszego DACa na świecie ... do kompletu brakowałoby Ci jeszcze najlepszej wkładki na świecie ;)

Z daca nie skorzystam bo niestety te Korgi maja tylko wejście USB. Z wkładki zresztą też nie skorzystam. Nie stać mnie :)

Kurcze, męczy mnie ten temat DAC'a bo coś czuję że potencjału tego małego badziewia nie wykorzystuję...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jeszcze zdjęcie malinki u mnie, w towarzystwie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

ale gmatwanina  ::)
czy to ten pre Lenka ?

gratefullde

Cytat: malg w Maj 10, 2017, 22:17
ale gmatwanina  ::)
czy to ten pre Lenka ?
Tak, ok 1/4 jest widoczne :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Maj 10, 2017, 17:29
I pytanie do użytkowników. Dlaczego najlepiej gra w 16 bit 44.1 kHz ? Pliki wyższej rozdzielczości bądź resamplowane do wyższej grają niezbyt ładnie. Dźwięk robi się nasycony i napompowany.
Pliki kupione w HD Tracks 24/192 (czyli z teoretycznie najwyższą możliwą rozdzielczością po coaxie) brzmią fajnie ale po downsamplingu do 16/44.1 jest lepiej. Z czego to wynika?
Nie zależy mi na wysokiej rozdzielczości ale chcę wiedzieć dlaczego tak to jest? Niby gęściej znaczy lepiej ale w tym przypadku jest... na odwrót.
Dodam tylko, że używając V-Linka miałem często podobne wrażenia.

Tego nie wiem, maliny nie słuchałem, a mój DAC spoko sobie radzi z gęstymi plikami. Tylko że ja to testowałem na Popcorn Hour C200, Dune HD Duo, Auralic Aries Femto, ale nie na malinie. Chętnie bym przetestował, gdyby tylko ktoś zechciał mi malinę wypożyczyć.

Ty masz zdaje się wersję Mk1 Protagonista, tak? Ja tak coś na późną jesień planuję wersję Mk3. Można by zupgradować Twój egzemplarz.

gratefullde

Cytat: McGyver w Maj 11, 2017, 11:25Można by zupgradować Twój egzemplarz.

Jestem oczywiście na tak.
Ale teraz mnie coś zastanowiło. Z płyty SACD, po coaxie wychodząc na Protagonista, z naszego forumowego odtwarzacza wieloformatowego marki Denon, mam ciszę. Czy to jest normalne?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Wireless w Maj 10, 2017, 18:13Trza sobie dobrać coś, co po prostu Ci odpowiada
A czy istnieją jakieś DAc-e (lub extra karty dźwiękowe) dedykowane do maliny?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

no tak, np. hifiberry czy iaudio robi dac na zlacze i2s
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Pytanie, jaka jakość tfu kość jest w tych dac'ach ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

w moim hifiberry jest jakis burrbrown

>Dedicated 192kHz/24bit high-quality Burr-Brown DAC for best sound quality
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

osiek

Kości jest pełen wybór jakieś sabre jakieś bure browny itp. Nieco można zobaczyć na aidiophonics.fr w sekcji DIY. Co ambitniejsze maja własne podwójne zegary. Można tez podpiąć Soekrisa, choć to nie jest dedykowany stricte malinie.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

#212
Cytat: moon w Maj 11, 2017, 13:38no tak, np. hifiberry czy iaudio robi dac na zlacze i2s
Dzięki :)
Czyli jak kupię coś takiego: http://allegro.pl/hifiberry-dac-pro-do-raspberry-pi-zlote-koncowki-i6665687513.html
to będzie pasować?

Edit: Ten z linku Andrzeja wygląda znacznie lepiej :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 11, 2017, 14:47
Cytat: moon w Maj 11, 2017, 13:38no tak, np. hifiberry czy iaudio robi dac na zlacze i2s
Dzięki :)
Czyli jak kupię coś takiego: http://allegro.pl/hifiberry-dac-pro-do-raspberry-pi-zlote-koncowki-i6665687513.html
to będzie pasować?


Mariusz, będzie pasować. Ja specjalnie nie brałem karty z DAC'iem bo uznałem, że jeśli mam dac'a zewnetrznego to będę potrzebował karty z wyjściem coax a to zapewnia hifiberry digi + pro. Niestety coś w konfiguracji mojego sprzętu nie działa skoro nie mogę uzyskać na plikach o większej rozdzielczości, poprawnego dźwięku.
Ja chyba sobie wezmę i kupię tego dac'a na Sabre. Tylko chyba kwestię zasilania musiał bym tam rozwiązać, jest to chyba zasilane przez osobny zasilacz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Będzie pasować.  Poszukaj na ebayu albo kup u źródła. 40€ zdaje się kosztuje ten DACzek. Czyzbys bawił się w ogrodnika i malinę zasadziłes u siebie?

McGyver

Cytat: gratefullde w Maj 11, 2017, 13:15
Cytat: McGyver w Maj 11, 2017, 11:25Można by zupgradować Twój egzemplarz.

Jestem oczywiście na tak.
Ale teraz mnie coś zastanowiło. Z płyty SACD, po coaxie wychodząc na Protagonista, z naszego forumowego odtwarzacza wieloformatowego marki Denon, mam ciszę. Czy to jest normalne?
Żaden odtwarzacz SACD nie podaje sygnału DSD na wyjście cyfrowe. Zatem to normalne zjawisko że Protagonist nie gra z płyt SACD przez SPDIF.

Co do upgradu, mogę wymienić płytę główną DACa na taką, która przyjmuje sygnał I2S. Jeżeli malina ma wyprowadzony prawidłowy sygnał I2S, to można będzie ją tamtędy podłączyć. Będzie to jedynie wymagało sklecenia odpowiedniego kabelka, ma być jak najkrótszy. Max kilkanaście cm.

McGyver

Cytat: moon w Maj 11, 2017, 13:56
w moim hifiberry jest jakis burrbrown

>Dedicated 192kHz/24bit high-quality Burr-Brown DAC for best sound quality

DACów Burr Browna jest na kopy. I każdym się chwalą że jest "best quality". Niestety niektóre z DACów Burr-Browna nadają się jedynie do ghetto-blasterów.
Na szczęście Burr-Brown produkował i wciąż produkuje także DACki które grają świetnie.
Niemniej z zacytowanego fragmentu opisu nic konkretnego nie wynika, może to być coś dobrego, ale może to też być szmelc którego jedyną zaletą jest fakt że w ogóle działa  ;D

Wireless

#217
Cytat: vasa w Maj 11, 2017, 13:36
Cytat: Wireless w Maj 10, 2017, 18:13Trza sobie dobrać coś, co po prostu Ci odpowiada
A czy istnieją jakieś DAc-e (lub extra karty dźwiękowe) dedykowane do maliny?

DACi dedykowane do RPI, w sensie montażowym - tak, tak, jak napisał np. moon.
Poza tym - w przypadku Grate'a mówimy raczej o dobraniu DACa, który będzie współgrywał z resztą jego systemu w zakresie odtwarzania gęstego audio.
Aha - cobyście się nie rozczarowali tymi DACami montowanymi na RPI - to jest klasa Pianocrafta, mniej więcej, nie AudioNote'a :)
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: osiek w Maj 11, 2017, 14:53Będzie pasować.  Poszukaj na ebayu albo kup u źródła. 40€ zdaje się kosztuje ten DACzek. Czyzbys bawił się w ogrodnika i malinę zasadziłes u siebie?
Na razie szykuję grządkę ale chyba wejdę w to.
Jeżeli Andrzej kupi Francuza to ja wezmę tego hifiberry i będziemy porównywać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 11, 2017, 15:38Jeżeli Andrzej kupi Francuza to ja wezmę tego hifiberry i będziemy porównywać :)

Ale Andrzej własnie ulega innej koncepcji. Konstruktor mego dac'a zaproponował wymianę płyty głównej na taką z obsługą I2S. Czyli jak rozumiem, bedę mógł wyjść bezpośrednio z maliny po tej szynie, z pominięciem digi + pro czyli coaxa :) Co mnie cieszy :)
Pytanie czy malina rozpozna mojego daca w tej konfiguracji?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Cytat: vasa w Maj 11, 2017, 15:38

Na razie szykuję grządkę ale chyba wejdę w to.


To będzie nas więcej. Do mnie jedzie na razie gola malina, wiec na krótko będzie po USB.

McGyver

Cytat: gratefullde w Maj 11, 2017, 15:43Konstruktor mego dac'a zaproponował wymianę płyty głównej na taką z obsługą I2S.
Każda płyta obsługuje I2S, ale wewnętrznie. Natomiast nie każda pozwala na "wpuszczenie" z zewnątrz I2S po wygodnym łączu, tzn. solidnym gniazdku. Do niektórych płytek należałoby się wpinać przez wlutowanie kilku drucików grubości włosa, za stary i zbyt ślepy jestem na takie zabawy  ;)

McGyver

Cytat: gratefullde w Maj 11, 2017, 15:43Czyli jak rozumiem, bedę mógł wyjść bezpośrednio z maliny po tej szynie, z pominięciem digi + pro czyli coaxa  Co mnie cieszy
Co to jest digi + pro? Nie znam się na malinie.
Jak już wspomniałem, jeżeli malina podaje prawidłowe I2S, to będzie można się wpiąć do nowej płyty głównej DACa.
CytatPytanie czy malina rozpozna mojego daca w tej konfiguracji?
Tu raczej nie ma nic do rozpoznawania, I2S działa od razu po poprawnym wpięciu.

gratefullde

Cytat: McGyver w Maj 11, 2017, 16:54Co to jest digi + pro? Nie znam się na malinie.

Digi + pro to nakładka na malinę z wyjściem optycznym i coax, z separacją galwaniczną, zegarami i ogólnie dobra rzecz :) Ona jest instalowana w malinie na I2S właśnie.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9