Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Na Cavernie, na początku jest jeszcze jeden element testowy. Z boku zrywa się do lotu sporych rozmiarów ptak. Leci w poprzek sceny skośnie do góry. Na Sensorze powinno to być dobrze słychać.

A co do trawy to nie znacie się [emoji854]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2020, 21:13Wróciłem do realnego świata, za oknem już noc więc wyjąłem z lodówki ciasto zaparzyłem herbatkę i w miłym towarzystwie mojej żony spędziłem kilka chwil delektując się smakiem i rozmową.
Tak w samą porę by na koniec wskoczyć do wirtualnego wagonu Orient Expressu i pognać nim przez muzyczne kolarze Jeana Michaela Jarrea na jego płycie ,,The Concert in China".
Muzyczne krajobrazy przesuwały się za oknami wagonu, zgrzytały koła wagonów na rozjazdach kolejowych i pędziliśmy przez pulsujące fale muzyki i wtedy sobie pomyślałem, że po co tu coś na siłę poprawiać. Układ jest zestrojony spójnie, kosztuje niewiele i jedyne co może można by próbować to wzorem innych konstruktorów pomyśleć o zasilaniu, może je rozbudować może użyć innych lepszych rozwiązań związanych z stabilizacją prądu może to jest ta kropka nad ,,i".
Tak więc specjalnie już nic więcej dziś nie porównywałem i zostawiam sobie tę dalszą przyjemność na kolejny dzień i inny repertuar.
Pięknie :) aż chce się tego posłuchać tak zachęciłeś.
Pozdrawiam S.CH.

Piterski

merlin1973 cieszę się, że Cię widzę nawet się ostatnio zastanawiałem, że coś znowu zamilkłeś podobnie jak Alexander.
W tajemnicy Ci powiem, że ja specjalnie tak piszę żeby było ciekawie, nie tak drętwo to lepsze tamto gorsze. Jak mi jeszcze przy okazji to się uda to mam z tego trochę satysfakcji.

vasa ptaszek jest obowiązkowy i na Sensorze jego lot jest taki bardziej niespokojny nie jednostajny trzepot skrzydeł, tylko tak jak by musiał nimi nieregularnie zamachać manewrując, może przez te chaszcze co się ta para przeciskała idą do tej jaskini.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

#853
Cytat: vasa w Wrzesień 08, 2020, 21:51Na Cavernie, na początku jest jeszcze jeden element testowy. Z boku zrywa się do lotu sporych rozmiarów ptak. Leci w poprzek sceny skośnie do góry. Na Sensorze powinno to być dobrze słychać.
Znamy, znamy. Ten ptak leci niebanalnie. Jakby po przekątnej pomieszczenia. Nie tylko prawo-lewo z dołu do góry, tylko wali po skręcie jak po jakimś skręcie ;)

I jeszcze żwirek jak szeleści!

merlin1973

Piter  :) wiesz,że dla mnie naj jest zawsze muzyka. Z tą trafiłeś w moje gusta.
Czytam nasze forum codziennie od deski do deski :)
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Sławek, a już myślałem, że serio napisałeś, że dla nas dwóch nie ma tutaj na forum miejsca. Nawet myślałem co by odejść.

Spoko, wiem że żartowałeś! Mam nadzieję że ze zdrowiem wporzo!

Kangie

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 08, 2020, 22:10Czytam nasze forum codziennie od deski do deski
I jak oceniasz poziom? Jest jako taki czy pustynia straszna?

merlin1973

Łukasz. Zdrowie w super kondycji od lat tak sie dobrze nie czułem  >:D straciłem 30kg i to mnie uratowało.
Poziom naszego forum ciekawy zwłaszcza wątek frywolnego o jego gramofonie.  ;)
Mało o muzyce ale sie nadrobi.  ;D
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 08, 2020, 22:19Mało o muzyce ale sie nadrobi. 
Toż to w "Teraz Słucham" tyramy jak bawoły, a Ty że mało?!?!?  Pierdykam, nie wkleję już
żadnej swojej fotki płyty! :/

Kangie

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 08, 2020, 22:19Łukasz. Zdrowie w super kondycji od lat tak sie dobrze nie czułem   straciłem 30kg i to mnie uratowało.
Chociaż tyle dobrego. Git!

merlin1973

No coś jest napisane o muzyce nie powiem  ;) wiki super lansuje swoje gusta muzyczne  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

Opisy pre niebanalne, to mało napisać. Wysoko postawiona poprzeczka Piterski!

Nie znam jeszcze Magicznej jaskini, chyba będę musiał wybrać się na wycieczkę...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

#862
Piterski podziwiam ! He ,he ja dziś odpaliłem płytę do  której Piotr dał taki opis . No romantyk wylazł z naszego Piotr. A na serio ta jaj jakiś pokrecony jestem . Nie potrafię przejść przez ten materiał muzyczny bez ziewania .Zmęczyłem pierwszą stroną i wystarczy. Ok jako płyta testowa może być . ......................Zastanawia mnie czy odgłosy schodzących istot(chyba ludzi) do jaskini  mają sugerować ludzi pierwotnych ? Hmmm jeśli tak,  to dla czego oni są w butach ? ;D :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Był u mnie dziś miniabyr i przywiózł do posłuchania IC "Czerwona Korona" oraz sieciówkę Yarbo.
Zaczęliśmy od sieciówki. Moje pierwsze wrażenie było nie jednoznaczne, poczułem dociążenie w dźwięku i jego uspokojenie.
Następnie był krótki test prototypu i IC firmy Kabel Sound. Słuchaliśmy zarówno mojego CD jak i płyt w tym Vollenwaidera.
Zaskoczony byłem niezmiernie jak się te przewody zmiksowały, czy to przy odsłuch CD czy LP. Zasilający był w Gryphonie, a IC przekładałem z jednego źródła na drugie.
Dźwięk nabrał takiej przestrzeni, że byłem mocno zaskoczony efektem, średnica dosycona taka fizjologiczna, że aż miło było posłuchać jak człowiek zbliża się do brzmienia na żywo.
Góra detaliczna ale jednocześnie łagodna i aksamitna.
Paweł pokazał mi co jeszcze mogę w moim systemie da się wycisnąć.
Ja zaś bardzo byłem ciekaw jak odbierze brzmienie Delt po ostatnich zabiegach jakie zrobiłem w nich w zakresie basu.
Nie skrytykował więc wnioskuje, że mi się to w końcu udało.

Niestety powrót do moich kabli już nie jest tak spektakularny, Pawle, Yarbo znalazł się na mojej liście zakupów.
Chwilę lub dwie się odwlecze bo zamówiłem listwę, o której mi wspomniałeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

A jak PAD?
Poczekaj złoczyńco. Ja Ci jeszcze podrzucę sieciówkę i IC...    >:D I głośnikowe tez sie znajdą.. Bedziesz cierpiał ;) ;D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Wrzesień 13, 2020, 21:17A jak PAD?
Jeszcze nie podpinałem, napięty grafik nie pozwolił. Brzmienie poszło w stronę, o którą walczymy u Ciebie czyli przestrzeń i nasycenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#866
A ja się cieszę ,że Twoje Delty w końcu zaczynają pokazywać co tak naprawdę potrafią . To nie jest łatwa kolumna do ogarnięcia ,bo trzeba z nie wypatroszyć stare gówno i napchac nowym . Mnie to kosztowało  cztery lata eksperymentów . Ten kto nie słyszał jak grają dobrze zestrojone Delty to nic nie słyszał . I nareszcie u Piotra kolumna pokazuje ,że nie zaprojektował jej patafian tylko ktoś z wizją i wiedzą jak uzyskać doskonałe brzmienie( a że w Szwajcarii zrobili  w latach 70 kuku tej konstrukcji wkladając do zwrotnicy straszny szajs   to już inna sprawa ). Dziś u Piotra usłyszałem szlachetność barwy ,coś czego nie było u niego nigdy ,bo grzęzło w masie nieporozumień w sprzęcie i połączeniach
Fajnie ,że nowy wzmacniacz sie "wygrzał ".Jego brzmienie ,kiedy pierwszy raz go u ciebie słyszałem  było rasowe i z zadatkami na wyciągnięcie jeszcze drzemiącej  finezji . Nawet bez zmian w okablowaniu to było słyszalne . A taka  kablowa biżuteria- zrobiła to co mogła zrobić . Kabel zasilający Yarbo 1100 -to moje odkrycie sprzed 3 lat- to rasowy high end za śmieszne jak na audio pieniądze, wpięty we wzmacniacz wprowadza ład i porządek i dorzuca spokój. Wzmacniacz ma w dalszym ciągu kopa ,ale za to kopie z finezją . A wpięcie KBL Sound  Red Corona dolało oliwy do ognia . Jakby ktoś  oheblował wszystkie odstające dźwięki i po nowemu poukładał . Stańko z płyty Suspended Night to audiofilska bajka !
NIe ma to znaczenia czy gracie na lampie czy na tranzystorze . Jeśli system jest na wysokim poziomie to czy z lampy ,czy tranzystora brzmienie potrafi zaskoczyć finezyjnością ,rozmachem i wszystkimi innymi detalami o których audiofil tak marzy  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: Piterski w Wrzesień 13, 2020, 21:12Chwilę lub dwie się odwlecze bo zamówiłem listwę, o której mi wspomniałeś
Będzie stryjenka zadowolona !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle to dla mnie olbrzymi komplement słyszeć taką opinię z twoich ust i wielka ulga, że w końcu moje zabiegi przyniosły owoce. Tobie to mówiłem ale na blogu nie pisałem, że w ramach przewidzianych konstrukcją możliwości wprowadziłem pewne zmiany i sam zacząłem być nimi nieśmiało zadowolony. Teraz jeszcze tylko się wygrzebać z finansowej zapaści po zakupie wzmacniacza i można dopieścić okablowanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

E tam . Nie oglądaj się na innych ,masz swoje uszy ,swój audio chlewik i tylko to się liczy, że ma sie to tobie podobać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Z jednej strony tak, z drugiej najtrudniej być sędzia we własnej sprawie. Ty masz wyrobione ucho i skoro się Tobie to spodobało to znaczy, że się udało, a to jest dla mnie pewna ulga.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cieszę się ,że choć troche rozwiałem twoje wątpliwości . Rozumiem ,że litwa o której rozmawialiśmy zawita w twoje progi. Myślę ,że to okazja jeśli dobrze usłyszałem cenę . Ja gram na niej od ponad dwóch lat .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Słuch masz dobry nie tylko muzyczny ;D.
Listwa już jest zamówiona i zapłacona. Dobrze, że ja zawsze staram się mieć jakieś zaskórniaki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

To może powiedzmy o co chodzi . Furutech wprowadza nową listwę na rynek . Na portalu Soundrebles jest opis nowej listwy eTP 80es . Chodzi o to ,że wyprzedają wersję starszą (ja takową posiadam ) w zacnej cenie ! Piotr zamówił ,to zna więcej szczegółów . Ja się tym przestałem interesować bo swoja mam .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand