Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: moon w Wrzesień 14, 2020, 11:02
zacna to jaka ? wyzej 1k?
Ceny trzeba negocjować, zainteresowanym polecam kontakt bezpośredni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr w zestawie jest kabel furutech'a . Ja z niego nie korzystam bo u mnie "gra" tak sobie . Ale zawsze to dodatkowy bonus.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Ja go albo wykorzystam lub wymienię na Yarbo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Panowie a to testowane Yarbo to co ma na końcach, jakie wtyki?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Na tym Yarbo były Furutech'y
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Cytat: Piterski w Wrzesień 14, 2020, 09:58Słuch masz dobry nie tylko muzyczny .
Potwierdzam. Miniabyr ma doskonały słuch. Słyszałem jego granie na basie na YT. Zajebiście akcentuje, w punkt! Bawi się dynamiką. Jest groove. Ma poczucie rytmu i harmonii. Do tego audiofil. Tacy ludzie to białe kruki!!! :)

wiki

Yarbo 1100 mam i ja.
Nawet trzy....

Ale jeszcze nie spróbowaliście Yarbo "w przeplocie".... a szkoda...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Wrzesień 14, 2020, 14:00Ale jeszcze nie spróbowaliście Yarbo "w przeplocie".... a szkoda...
Ja jeszcze poszedłem dalej i jeden Yarbo "w przeplocie" mam rozpruty bo dołożyłem na całej długości ferryty.
Ale ja już o tym pisałem kiedyś na Forum...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: Kangie w Wrzesień 14, 2020, 13:40Tacy ludzie to białe kruki!!!
Ha ha ha ale żeś mnie ubawił . No mam 51 na karku ,przez prace osiwiałem  i okazem jestem raczej zwyczajnym . Ale dzięki za miłe słowa
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: wiki w Wrzesień 14, 2020, 14:01
Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2020, 12:47
Na tym Yarbo były Furutech'y
A jakie te Furutechy?
Z serii Fl 11Cu lub gold nie pamiętam .
Ale w dwóch kablach (do końcówek ) będą zmiany . Ponieważ mam na tych kablach plastikowe Viborg i ze względu na sztywność spowodowało to pęknięcie w plastiku, to zamierzam zmienić na wtyki z korpusem aluminiowym . I będzie to Yarbo z serii GY - Świetne ,rodowane komponenty !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2020, 14:41
Cytat: wiki w Wrzesień 14, 2020, 14:01
Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2020, 12:47
Na tym Yarbo były Furutech'y
A jakie te Furutechy?
Z serii Fl 11Cu lub gold nie pamiętam .
Ale w dwóch kablach (do końcówek ) będą zmiany . Ponieważ mam na tych kablach plastikowe Viborg i ze względu na sztywność spowodowało to pęknięcie w plastiku, to zamierzam zmienić na wtyki z korpusem aluminiowym . I będzie to Yarbo z serii GY - Świetne ,rodowane komponenty !
Zerknąłem wstecz....
W 2018 w listopadzie pisałeś, że zrobisz jedno Yarbo wg mojego przepisu.
Może teraz spróbujesz? Tak przy okazji wymiany wtyczek.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Wrzesień 14, 2020, 15:57Może teraz spróbujesz? Tak przy okazji wymiany wtyczek
Tylko czy wejdą na tak gruby kabel Y 1100 bez jego prucia ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle jeszcze raz dzięki, że wspomniałeś o tej listwie. Zawsze chciałem ją sobie sprawić tylko ze względu na cenę przekładałem to w czasie.
No ale mam ostatni egzemplarz, dzięki pomocy i uprzejmości Tomka jest u mnie. Dziękuje koledzy :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Sprawdzimy u mnie ;) Jak już wygrzejesz...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Audiofilska alleluja i wpinaj druty ! ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pierwsze wrażenie to kawał bardzo fajnej listwy. Załatwi mi akurat sprawę podpięcia wszystkich odbiorników z jednego gniazdka. Połowa gniazd ma filtracje i tam dam źródła oraz może plazmę tylko sprawdzę jej pobór. prądu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Koledzy w listwie jest kabelek i gniazdo Earth, to ta srebrna karbowana nakrętka po lewej stronie.
Czy ktoś się orientuje jak się je wykorzystuje, w instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Wydaje mi się, że możesz ten punkt wykorzystać do łączenia przewodów uziemiających "w gwiazdę" od np. gramofonu, SUT, pre phono, czyli wszystkie takie urządzenia łączyć osobnymi przewodami w tym punkcie. Czyli pojawiający się czasami problem z brumieniem, a to rozwiązanie taki problem eliminuje. Ja to łączyłem u siebie w jednym miejscu w pre phono, ale jak widać można to zrobić z poziomu listwy sieciowej.

Na 100% nie potwierdzę, bo takiej listwy nie miałem i nie łączyłem do listwy sieciowej.

michał_flaga

GOGLE jest niezawodny w takich momentach - przetłumaczysz sobie?

"Furutech's heavy science and engineering approach lavishes attention on each and every aspect of power and signal transfer. Just handling one of their lush silver-plated bronze phosphor RCA male spring filaments is amazing. The unique Ground (Earth) Jumper System eliminates magnetic distortion in power connectors. We know that current flowing in a cable and connector creates an encircling magnetic field. Furutech engineers found this induces current flow in the screws holding the connector and shell together, creating an interfering magnetic field. The Ground Jumper System conducts screw-borne currents to ground. Strict attention to details. And all metal materials are deeply cryogenically treated then ring-demagnetized. You can keep your cables, connectors and CDs that way with an RD-2 CD and Cable Demagnetizer or the soon available LP-sized DeMag! Anti-stat ion guns will be a dime a dozen on Ebay!"

Piterski

#895
Czy dobrze rozumiem, że proponują właśnie to o czym pisze Kangie, czyli połączenie uziemienia np. wzmacniacza (mój zdaje się ma taki zacisk) z listwą.

Przeczytałem dawny test redaktora Pacuły to co tam napisał o tym zacisku mnie mocno zaskoczyło i wprowadziło w konsternacje. Nie chciałem nic sugerować dlatego zadałem takie proste pytanie.

W domu sprawdzę co tam i z czym ma połączenie.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

A czy mógłby odszukać to, co napisał Wojtek Pacuła na ten temat - będzie łatwiej dyskutować: :smok:

... z moich osobistych doświadczeń wynika, że skuteczność takich rozwiązań pozostaje w tak samo silnej zależności "marketingowej" jak i "brzmieniowej". Ponieważ nie powinien tamtędy płynąć żaden "prąd" czy "sygnał", który może uszkodzić cokolwiek w Twoim zacnym torze - spróbuj. Potem to opiszesz, a my czytając; pośmiejemy nie lub z uznaniem pokiwamy głowami... odwagi!

Piterski

Wojtek sugerował, że ten drucik ma robić za przewód ochronny w przypadku starych instalacji dwuprzewodowych. Przeraził mnie ten pomysł :o. W domu miernikiem sprawdzę czy ten zacisk łączy się z bolcem ochronnym we wtyczce.

Mój Diablo też ma taki zacisk ale w jaki celu? Nie chciał bym zrobić kuku sobie lub urządzeniom podłączając to na pałę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

#898
teoria jest taka:

"Unikalny system zworek uziemiających eliminuje zniekształcenia magnetyczne w złączach zasilających. Wiemy, że prąd płynący w kablu i złączach wytwarza otaczające je - pole magnetyczne. Inżynierowie Furutech odkryli, że powoduje to przepływ prądu w śrubach łączących wtyk z obudowa - tworzy się wówczas zakłócające (sygnał) pole magnetyczne. System zworek uziemienia przewodzi te prądy i przenosi je przez śruby do ziemi."

k_ _wa, rewelacja, czyli możesz podłączyć to do realnego uziemienia, kaloryfera lub sztucznej ziemi (np. VERICTUM)

Piterski

No tak przypuszczałem, że chodzi jednak o "kaloryfer", niestety nowe budownictwo i rurki do kaloryferów są plastikowe. Tak więc nic sobie nie podłącze ;)

Żeby poczuć mrowienie prądu na listwie to wystarczy włączyć wtyczkę zasilająca listwy w odwrotnej polaryzacji.
Tak wiec chyba lepiej nic nie podłączać.

Czuć jak sią naciska ten guzik od sprawdzania polaryzacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.