Dual 1237

Zaczęty przez Marczewski1, Kwiecień 12, 2019, 18:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marczewski1

Reanimuję duala , został wyczyszczony i przesmarowany, w manualu działa bezproblemowo ,natomiast w automacie ramię ustawia się nad płytą opada i od razu podnosi się i wraca na początkowe miejsce i ponownie ustawia się nad płytą i tak w kółko dopóki nie wyłączę ,ktoś ma jakiś pomysł co to powoduje. Z góry dziękuję za rozsądne podpowiedzi.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

Jakub

To co zwykle, czyli steuerpimpel.

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 12, 2019, 19:50czyli steuerpimpel
Jakub, proszę przetłumacz...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Cytat: Jakub w Kwiecień 12, 2019, 19:50To co zwykle, czyli steuerpimpel.
Też to naprawiałem ale 741Q  >:(  zaraz zobaczę 1237.

Marczewski1

No nie do końca jestem przekonany , bo założyłem gumową nakładkę na "steuerpimpel "co spowodowało , że ramie ustawia się tak jak powinno ale to chyba nie wpływa na podnoszenie się ramienia tylko na przesunięcie nad płytę.?
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

dino

Tez ma "rympla" - mały, czarny, gumowy kapturek.
Z reguły to on się wykrusza i trzeba go wymienić.
https://www.youtube.com/watch?v=13xr7waPYGA

dino

A to będzie cos innego - chcesz serwisówkę ?

dino

Tu masz podnoszenie ramienia.

Marczewski1

Dzięki ,serwisówkę mam ale nie bardzo przychodzi mi do głowy jak to naprawić ,chyba trzeba będzie się zwrócić do fachowca.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

Marczewski1

Chyba ,że dorabiając ten "kapturek" zrobiłem go albo za duży albo za mały, jakie powinny być wymiary "steuerpimpla" ???
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

Jakub

Odlacz gramiak od prądu.
Włącz włącznik jakbys chcial go uruchomić.
Zablokuj ramie w stopce.
Kręć talerzem aż troche pochrupie j przestanie.

To powinno zresetować automatykę. Podłącz potem do prądu i spróbuj odpalić.

Marczewski1

"Reset" nic nie daje , natomiast jeżeli po uruchomieniu opcji start trzymam przełącznik palcem w stronę "stop" wszystko zachowuje się wzorcowo, do przełącznika jest zaczepiona sprężynka , wymieniłem ją na mniej rozciągniętą ale nic to nie zmieniło ,przełącznik musi być odciągnięty w prawo i wtedy jest ok ,chyba pod spodem musi być jeszcze jakiś "odciąg" ale nie potrafię go zlokalizować.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

Marczewski1

 Elementy , które trzeba delikatnie nacisnąć palcem we wskazanym kierunku aby wszystko działało poprawnie ,niestety nie bardzo mam pomysł gdzie jest błąd , który powoduje awarię.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac