Analogowe starocia

Zaczęty przez MAC, Maj 06, 2016, 19:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

To ja wkleję swoją starą wieżyczkę  ;) Nie jest tak ładnie ale grała fajowo . Zbieracz  :o

Jakub

#2
U mnie same staruszki w sumie :) Wrzucam fotkę mojego ampli z kolegą z Norwegii.



Przepiękny ten wzmacniacz The Fisher.

Cytat: masza w Maj 06, 2016, 19:01


MAC

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 19:25Przepiękny ten wzmacniacz The Fisher.

Cały ten zestaw jest godny przytulenia  ::)

tomasz_pianista

A to moja ex:)

Chyba jeden z lepiej grających pre jakie miałem. Wejście na trzy gramofony, wyjście słuchawkowe wysteruje chyba każde słuchawki.

Niestety poszła dalej, zostałem przy tym co mam.
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 19:59Chyba jeden z lepiej grających pre jakie miałem.

Nie sądzę.... Na pewno duet pmcomp i kangie maja lepsze a Ty się nie znasz  ;D


tomasz_pianista

To dobrze, niech mają:)

Stare klocki miewają swoje problemy, te z lat 70' już z reguły potrzebują remontu, a to jest dość problematyczne.

Najgorzej z końcówkami mocy i niedostępnymi kondami i opampami.

Stare lasery w CD to też zmora, właściwie większość modeli można skreślić przez brak lasera.

Jak nie znacie to bardzo polecam ten kanał na YT. Gość ma niewiarygodną kolekcje sprzętów.

https://www.youtube.com/watch?v=DcidgFOCeNk
Grupa ratowania poziomu.

MAC

#8





Jakub

A mnie się marzy taki zestaw:


MAC

To chyba trochę takie "bezbasowce"? :)

Jakub

Znam je tylko z obrazka, więc nie wiem, ale też słyszałem, że chudo grają. No ale śliczne są :) Te monobloki też.


MAC

A co to za monobloki? Quad?

pmcomp

QUAD II.
Totalna klasyka.
Tylko ... do dobrego dźwięku potrzebuja lamp KT66 GEC. Ot taki mały szczegół. I bez wymiany kondensatorów.
Cena za parę ok. 1000 GBP.
Kiedyś na nie chorowałem.

Moja rada. Jesli chcecie porozmawiać o WYBITNYCH starociach pogadajcie z Ondrejem :). Kopalnia wiedzy i ... Jego wlasne doświadczenie.

pmcomp

Cytat: tomasz_pianista w Maj 06, 2016, 20:23
To dobrze, niech mają:)

Stare klocki miewają swoje problemy, te z lat 70' już z reguły potrzebują remontu, a to jest dość problematyczne.

Najgorzej z końcówkami mocy i niedostępnymi kondami i opampami.

Stare lasery w CD to też zmora, właściwie większość modeli można skreślić przez brak lasera.

Jak nie znacie to bardzo polecam ten kanał na YT. Gość ma niewiarygodną kolekcje sprzętów.

https://www.youtube.com/watch?v=DcidgFOCeNk

OPAMPy z lat 70-ych ?

Ufffff ... to totalna rzadkość. Praktycznie dostepna w topwych magnetofonach i to tylko z konca lat 70-ych.
Bardzo latwo zamienic je na nowe "modele" :).

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 20:52Kiedyś na nie chorowałem.

A u mnie grały ale co ja tam wiem o sprzęcie :)



frywolny trucht

Ten chyba ma problem z czego posłuchać  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 20:52Moja rada. Jesli chcecie porozmawiać o WYBITNYCH starociach pogadajcie z Ondrejem

Na wybitnych starociach to znał się i je miał śp mamel. I potrafił wytłumaczyć i pokazać czemu graja tak a nie inaczej.
Wiele lat dane mi było czerpać od niego wiedzę. Ehhh... pieprzone choroby...

Jakub


MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 20:59Ten chyba ma problem z czego posłuchać

Znam ten ból  :D

pmcomp

Cytat: masza w Maj 06, 2016, 20:58
Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 20:52Kiedyś na nie chorowałem.

A u mnie grały ale co ja tam wiem o sprzęcie :)





Iiiii? Jak zagrały? Po zdjeciach widzę, że lampy to zamienniki.

MAC

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:02
I jak je znajdujesz?

Jakub, to były normalne blaszane monosy oddane ze względu na kiepski stan obudów do renowacji na Ukrainę (Phast).
Pograły u mnie ze dwa tygodnie i poszły dalej.
Piękna barwa ale nie dawały rady z moimi ówczesnymi głośnikami (86dB na Scanach).

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:03Po zdjeciach widzę, że lampy to zamienniki.
Z takimi do mnie przyjechały a wsadziłem KT66 Genelex Gold Lion.

Jakub

No mnie się właśnie takie blaszaki podobają :)
Pewnie kiedyś sobie kupię.


pmcomp

Cytat: masza w Maj 06, 2016, 21:05
Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:02
I jak je znajdujesz?

Jakub, to były normalne blaszane monosy oddane ze względu na kiepski stan obudów do renowacji na Ukrainę (Phast).
Pograły u mnie ze dwa tygodnie i poszły dalej.
Piękna barwa ale nie dawały rady z moimi ówczesnymi głośnikami (86dB na Scanach).

Najważniejsz epytanie co w nich zmieniono oprócz lamp mocy i obudów. Ze zdjecia nie wynika czy zmieńiono prostownik, az takim specem nie jestem.