Rozkrok. Jaki kabel RCA 1m, powiedzmy do 300 zł?

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 21, 2019, 18:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Wiesz co jest ciekawe? Pospawałem trochę tych Beldenów i na Uklejach grają najlepiej. Tak zwyczajnie. Parę wtyków mniej lub bardziej renomowanych, łącznie z podróbami WBT, które w tej wersji oryginały też na obudowie przewodziły.  Także przyjmuję brązowego Beldena do wiadomości, ale nie wtyki. Taka fobia. Wybacz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Wtyli RCA WBT:


Obudowa przewodzi.




Furutech:

Obudowa przewodzi.

Cardas:

Obudowa przewodzi.

Audio Note:



Obudowa przewodzi.

frywolny trucht

#27
I dlatego nie kupię  8) Mogę? Mogę :) I taka ciekawostka. Czy mi się wydaję, czy sygnał jednak jest izolowany, pomimo, że obudowa przewodzi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jakaś tam teoria zbliżona do teorii wtyków XLR mówi o maksymalnej symetrii. W momencie gdy sygnał buja się bez sensu po obudowie, a drugi pędzi najkrótszą drogą...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

InAkustik to zarąbisty brzmieniowo drut.
Jego problemem jest "giętkość" siatki ogrodzeniowej (dosłownie)  :o
A! I jak go chcesz to dobrze radzę, kup pospawanego gotowca. Te druciki są cieńsze od piczego włosa.
Jak nie masz w domu takiego mikroskopu to nawet się za to nie zabieraj  ;D


McGyver

Cytat: frywolny trucht w Maj 22, 2019, 16:56I dlatego nie kupię   Mogę? Mogę
Oczywiście możesz nie kupić czegokolwiek, czego zapragniesz nie kupić. Ale też nie na tym polega problem. Problem polega na tym jak to tłumaczysz pisząc na forum publicznym.
Metalowa obudowa wtyku pełni funkcję ekranującą. A przez ekran sygnał ma NIE płynąć, ekran ma być podłączony do masy w jednym miejscu.
Jeżeli obudowa wtyku jest plasticzana, to siłą rzeczy nie pełni funkcji ekranującej.
IMHO teorie o "błądzeniu" sygnału po metalowej obudowie to jest dorabianie ideologii do ... zwykłego sknerstwa, i chęci zaoszczędzenia na materiale. Bo plastik jest tańszy niż metal. Wystarczy wziąć do ręki gniazda WBT Topline oraz Nextgen i porównać:




Topline, zdjęcie górne ma cały korpus wykonany z metalu, natomiast nextgen, zdjęcie dolne, cały ten korpus ma plasticzany, i są weń wtopione tylko cienkie blaszki stykowe.  Oszczędność na droższym materiale ewidentna i widoczna gołym okiem, dlatego należało do tego dorobić jakąś ideologię.
To samo dotyczy wtyczek.



gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 22, 2019, 17:23InAkustik to zarąbisty brzmieniowo drut.

Serio taki dobry? Bo zaczajam się na oryginalnie spreparowanego... ale wezmę chyba 0,6 na próbę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Mięsisty. Gruby. Jak ci coś się wydaje chudo brzmieć to on się z tym rozprawi.
Jeśli jest przewała mięcha to nie polecam.

Używam go tylko z magnetofonem bo był w miarę tani a nie chciało mi się na Neotecha do decka wydawać.

muda44

Cytat: frywolny trucht w Maj 22, 2019, 16:29
Wiesz co jest ciekawe? Pospawałem trochę tych Beldenów i na Uklejach grają najlepiej. Tak zwyczajnie. Parę wtyków mniej lub bardziej renomowanych, łącznie z podróbami WBT, które w tej wersji oryginały też na obudowie przewodziły.  Także przyjmuję brązowego Beldena do wiadomości, ale nie wtyki. Taka fobia. Wybacz.

Ja tam porównuję do najlepszych czyli kabli najbardziej poważanych i kosztujących do 16kzł jako nowe ;)
A marnowanie czasu , kasy na wtyczki i porównania uważam za zbędne .

Taka moja fobia ;)

Wybieram to co najtańsze i najlepsze albo tylko minimalnie gorsze od najlepszych.
Na ileś tam kabli RCA jakie znam te właśnie do decków uważam za najciekawsze . Pomiędzy CD czy  DAC a wzmacniacz to już zależy co łączę i przeważnie inne kable bardziej u mnie pasują .
Przeważnie,  ale to są zupełnie inne pieniądze więc warto mieć taki wynalazek w szufladzie .

Natomiast co do Kimbera 1030 który mam jest na takich właśnie izolowanych WBT 0102 Ag a najlepsza brzmieniowo wersja tego kabla ponoć jest na całych z metalu 0108 na które od lat nie mogę trafić .

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 22, 2019, 17:50
Mięsisty. Gruby. Jak ci coś się wydaje chudo brzmieć to on się z tym rozprawi.
Jeśli jest przewała mięcha to nie polecam.

Używam go tylko z magnetofonem bo był w miarę tani a nie chciało mi się na Neotecha do decka wydawać.

No to kupiłem. Dzięki za wskazówki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#35
Cytat: LampowY w Maj 22, 2019, 17:23Jak nie masz w domu takiego mikroskopu to nawet się za to nie zabieraj 

Wygląda, że ma :) Chyba pociągnę Beldena ::) Nie potrzebuję nic dogrzewać, a darcie ryja mi dość pasuje ostatnio. Chyba głuchnę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Maj 22, 2019, 16:29i na Uklejach grają najlepiej.
Bo to jest Eichmann, a one po prostu grają najlepiej. :)

rudy-102

Cytat: gratefullde w Maj 22, 2019, 17:47Bo zaczajam się na oryginalnie spreparowanego... ale wezmę chyba 0,6 na próbę.
Oryginalne nie są lutowanie kierunkowo.

rudy-102

Cytat: LampowY w Maj 22, 2019, 17:50Jak ci coś się wydaje chudo brzmieć to on się z tym rozprawi.
Jeśli jest przewała mięcha to nie polecam.
Tego nie zauważyłem. U mnie on jest precyzyjno-neutralny i powietrzno-przestrzenny :).

frywolny trucht

A jak tam wasze przygody z Neotechem? Ktoś jeszcze na nich graje?

Tymczasem przyszły audioquest Big Sur. Śmiesznie się kupuje w internetach, wyglądały normalnie na zdjęciach, a to połowa Uklei jeśli chodzi o obudowę. W dodatku chudzinki, a chwalą się izolacyjnością. Do tego są sztywne. Beldeny przy nich są mistrzami wiotkości. Poza tym bardzo schludnie wykonane.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: frywolny trucht w Maj 23, 2019, 10:31A jak tam wasze przygody z Neotechem? Ktoś jeszcze na nich graje?
Ja chyba wszystkie swoje boje z Neotechem 3220 opisałem w wątku:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2333.225
Obecnie gram na Neotechu z pojedynczych żył, kupowane na metry, topologia Helix w ferrytach. :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

gratefullde

U mnie. Neotech 3001 rządzi, bardzo dobrze mi się wpasował w system i pracuje on pomiędzy pre a końcówką. 3220 też mam gdzieś w szufladzie. To bdb kabelki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 22, 2019, 17:12
Jakaś tam teoria zbliżona do teorii wtyków XLR mówi o maksymalnej symetrii. W momencie gdy sygnał buja się bez sensu po obudowie, a drugi pędzi najkrótszą drogą...
[emoji855][emoji856][emoji29]
Arek.
Grzeczny jestem.
Nie wtrącam się.
Ale, na miłość boską, czemu wystawiasz mnie na próbę?
Znowu zgrzeszę i będę musiał pościć [emoji1786]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

admin2

Tak jak wy mnie wystawiacie na próbę w blogu dina. Ale jakoś się nie wtrącam. Żyj i daj żyć ;)
Boszsz. Znowu jako admin. Sorry, ale grzebie w bannerze :)

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Maj 23, 2019, 11:18Neotech 3001 rządzi

To też powącham. I Inakustika :) Ładny banner mamy? Tak wystrzałowo jeszcze urodzin nie obchodziliśmy. Wolnomularsko nieco :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Maj 23, 2019, 11:35To też powącham. I Inakustika

InAkustika kupiłem w dojczlandzie 0,8 m za 500 zł... Neotech jest pierońsko gruby i niezbyt giętki niestety.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Maj 23, 2019, 11:35Tak wystrzałowo jeszcze urodzin nie obchodziliśmy. Wolnomularsko nieco

Jest jakaś zmiana? Ja nie widzę ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Maj 23, 2019, 12:17InAkustika kupiłem w dojczlandzie 0,8 m za 500 zł

A co taki drogi? Z wtykami? W linku rudego metr kosztuje 20 ojro
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93