Pink Floyd

Zaczęty przez amati74, Listopad 29, 2016, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

drizzt

#125
Dlaczego na czarnym talerzu nie widać, ten niebieski winyl jest przezroczysty?
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102

Bo widać czarne spod spodu :).

drizzt

Czyli translucent. Ale nie trzeba go kłaść na talerz, można słuchać czarnego a tego traktować jako gadżet. Ja się łamię, u nas kosztuje 110-120 zł, czyli tyle co czarny.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

drizzt

#128
No i kupiłem  ;D a słuchać będę i tak CD  >:D

Przy okazji kupiłem jeszcze Zooropę, mój ulubiony album U2, również na niebieskim winylu.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!


Kangie

#130
Jako że wiele płyt Pink Floyd mam zdublowanych winyl/CD, ewentualnie kilka wydań tego samego albumu, to kolekcji trafiła Ummagumma, płyta najrzadziej przeze mnie słuchana. Rozmawialiśmy krótko o niej z Wikim podczas naszego ostatniego słuchowiska. Wkleję kilka fotek, bo ładne. Zaraz zapuszczam.

Kangie

Cz.2.

Kangie

Cz.3.

wiki

Kangie, jak tam zwierzątka futerkowe w rozmowie z Pictem w jaskini?
Lepsze niż Caverna czy nie? ... Dla mnie tak....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Therion

Fuj PF!

Waters Rulez!

:)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Wiki, dobre! Genialne! Pierwszy raz słucham, a winyl mam od dobrych kilku lat. "Carvena Magica" osłuchała mi się. Była płytą testową w czasach mojej największej zabawy z gramofoniarstwem.

Therion, solowego Watersa też mam, lubię i często słucham.

Therion

#136
Cytat: Kangie w Luty 26, 2020, 08:52
Therion, solowego Watersa też mam, lubię i często słucham.

I elegancko.

Ja za samym PF i Gilmourem jakoś nie przepadam, wolę (po rozłamie) twórczość Watersa właśnie.

Ale skoro lubicie, to może macie ochotę na dwa albumy, których nie słucham (raz tylko posłuchane):

Zawartość albumu na górze jest opisana (naklejka) 4 LP + fajna książeczka a dolny zawiera 2 płyty i książeczkę.

Co do ceny... No, parę dukatów trzeba by mi dać. Zaraz sprawdzę ile.

Live at P. jakieś 180 zł i ta druga mus 70 zł wziąć co daje łącznie 250 dukatów za komplet.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Chętnie, ale dopiero za jakiś czas, kiedy odkuję się $$$.

Therion

Mię się nie spieszy. Tak tylko pomyślałem, bo stoją i się kurzą a ktoś by się cieszył.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Qwa... zaćmienie umysłu chwilowe miałem. Przepraszam.

Przyjrzałem się obu wydawnictwom i... Oba albumy są podarkiem od moich pracowników i noszą stosowne dedykacje z podpisami. A zatem stanowią dla mnie niezwykłą wartość sentymentalną. Owszem, menadżer się pomylił (wiedział, że lubię kogoś z PF) i zamiast Watersa kupił Gilmoura, ale to nie umniejsza mojego sentymentu. Poza tym słucham teraz i podoba mi się! Może się przekonam ? PF przecież lubiłem też.

Sorrki za zamieszanie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

wiki

Cytat: Kangie w Luty 25, 2020, 17:21Jako że wiele płyt Pink Floyd mam zdublowanych winyl/CD, ewentualnie kilka wydań tego samego albumu, to kolekcji trafiła Ummagumma, płyta najrzadziej przeze mnie słuchana. Rozmawialiśmy krótko o niej z Wikim podczas naszego ostatniego słuchowiska. Wkleję kilka fotek, bo ładne. Zaraz zapuszczam.
Kangie, bo to jest ich świetna płyta, tylko trzeba do niej "dorosnąć".... jak z każdą super płytą.... pierwsze przesłuchanie zwykle "nie wchodzi"...
Live jest bardzo dobra.... ale Studio to tam chłopaki poszaleli, bo każdy skomponował swoje kawałki i pod swój instrument i to się świetnie zgrało....

A jaki efekt zabijania muchy po zejściu ze schodów...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Dzisiaj słuchałem z dziećmi utworu nr 6, czyli wyjców. Siedziały w sweter spocie i robiły wielkie gały ;)

Muchę przegapiłem  :-[ Jutro drugie podejście.

wiki

Cytat: Kangie w Luty 27, 2020, 22:55Muchę przegapiłem   Jutro drugie podejście.
5-tka, koniec utworu.... zresztą świetnie się komponuje z 6-tką, przypomnę tytuł, wart zapamietania:
"Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict"....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Therion

Cytat: Kangie w Luty 25, 2020, 17:21to kolekcji trafiła Ummagumma

O ile dobrze pamiętam, to przez tę płytę narobiłem w pampersa.

Grało mi sobie milutko, ale byłem zmęczony i deczko przysnąłem. Kanapa stoi na srodku salonu, za mną jest kuchnia.

Przysnąłem i nagle słyszę, że za mną ktoś odpala zapałkę i zaczyna cos smażyć, hrumkając przy tym.

Wowczas jeszcze nie miałem kina domowego a dźwięk ewidentnie pochodził z tyłu. Mało nie osiwiałem.
Okazało się, ze to taki efekt stereo. Dźwięk za uszami.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Na Meddle (chyba) jest szczekający pies. Kiedyś słuchałem tej płyty, było lato i drzwi do ogrodu były otwarte. Obok mnie siedziała córka i jak zaczął szczekać pies to ona wstała i zaczęła go szukać bo była przekonana, że pies od sąsiadów wlazł nam do domu :).

Kangie

Cytat: wiki w Luty 27, 2020, 23:04
5-tka, koniec utworu.... zresztą świetnie się komponuje z 6-tką
Rewelacja. A to nagranie z 1969 roku.

Pboczek

Czy to nie na Meddle są głosy osoby chodzącej po pokoju? Tak sugestywne, że kiedy zostawiłem znajomych na moment w nocy siedzących przy muzyce, zaczęli chodzić dookoła i pytać z przestrachem kto jest w pokoju obok.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

To na "Atom Heart Mother" jest utwór "Alan's Psychedelic Breakfast" gdzie gość zapala zapałkę i pichci sobie różne rzeczy na śniadanie podobno, chodzi też po pomieszczeniu.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Tak jest. I woda kapie z kranu...

Płyta genialnie się zaczyna. Te dęciaki, konie, wybuchy, silnik motocykla. Właśnie słucham na solidnym poziomie głośności  >:D

Therion

O to to. To pomyliłem płyty.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.