Rank Arena ht 227

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 24, 2019, 10:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Działa ale dziwnie.  Jeden kanał gra troszke ciszej, balans dziwnie działa.  Potencjometry trzeszczą ale to najmniejszy problem.  Ogolnie gra nijak.  Moj pierwszy uszkodzony sprzęt.. Jeszcze posprawdzam a jak nie to do naprawy, ale w realu wygląda extra.  Prawie nic nie zniszczony. 

nikhil

Trochę niefajnie że coś nie działa sprzęcik jak powinien. :-\ Tym razem będzie więcej pracy wewnątrz. Masz schemat? 
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Niestety nie mam schematu, radyjko pujdzie do fachowca.  Jak naprawi, oczywiscie jak pujdzie naprawić to ja zajme się odnową zewnetrzną.  No szkoda bo w ogloszeniu ktoś napisał że sprawne i top stan.  Rzeczywistość jest inna.. 


nikhil

Napisałeś o potencjometrach i to dla mnie jest pierwsze co bym sprawdził. Jak są zasyfione a nie daj Boże uszkodzone to może dziać się wszystko. Zaglądałeś do środka?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Sprawdze jak znajde czas..  Nie mam preparatu do potencjometrow mam do styków. Niewiem czy taki mogę użyć.  Odnośnie zwrotu- niestetymiema takiej możliwości, radio jest z de a w prawie każdym ogloszeniu jest napisane:  sprzedaż prywatna bez gwarancji i możliwości zwrotu. 

Mikut1982

Boje sie że moga byc upalone kondy bo radio gra jak stary jamnik na kasety.   Słaba Góra.. Musze mieć schemat.  Może uda mi sie go znaleść.

Mikut1982

#132
Lepiej założę nowy wątek w radio odbiornikach. 

Mikut1982



Piterski

Powiedz teraz sam czy Twoim zdaniem te kolumny nie grają jednak szerszym pasmem i równiej?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Niż te od gramofonu? Czy ogólnie.

Mikut1982

Z początku narzekałem też na kondensator audyn... bo moim zdaniem góra była przygaszona... a problem leżał gdzie indziej .  Grało pod nie odpowiednim radiem..  tutaj jest komplet.  Kolumny są dedykowane do tego modelu radia i wszystko gra jak należy..

Mikut1982

Jesli porównać je do tych na przetwornikach Philips to tak grają szerszym.pasmem ale tylko pod tym radiem.. góra teraz mi odpowiada.   Choć jeszcze mam je u siebie, to wczoraj je sprzedałem. Dlatego tak namietnie ich słuchałem.   

Piterski

Z tego co mi kiedyś prezentowałeś u mnie i tego co piszesz wynika to o czym rozmawialiśmy. To są komplety pasowanne do siebie wzajemnie. Trudno tu się wypowiadać o liniowości samych odbiornikow czy to głośników.
Dlatego ich porównania to *liniowo strojonych kolumn są trochę mało miarodajne.

*kolumny nie zawsze są liniowo strojone, co widać po zamieszczanych w periodykach ich pomiarach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.