Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Dzieki,dzieki staram się jak mogę aby uprzyjemnić sobie żywot na tym łez padole. ;D 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#1226
Dziś z  Ondrejem rozpoczęliśmy upgrade zwrotnicy w Electro  Voice  . Co zostało zrobione ,to po pierwsze pomiar parametrów kondensatorów ,które trzeba było na częs. średnich wymienić bo odbiegały od fabrycznych założeń-tam wstawilismy rosyjskiego olbrzymiego potwora 10uf. Kondy na basie są w idealnym stanie ,więc ich nie ruszaliśmy. Na wysokich tonach też został kondensator ,ale trzeba będzie go wymienić bo są strasznej jakości.Wyrzuciliśmy wszystkie potencjometry od tłumienia wysokich tonów oraz pad którym mozna było zmienić charakterystykę kiedy kolumna stała pod ściana lub w wolnym polu. Z wysokich częstotliwosci zniknęła żarówka jako zabezpieczenie głośnika przed spaleniem i kilometry kabli . Wywalilismy też paskudne i tandetne konektory głosnikowe ,ale tu jest sprawa otwarta ,bo docelowo zwrotnica będzie na zewnątrz ,więc na razie dużo się nie zmieniło . Jak to brzmi ? Na razie układa się kondensator więc jest jeszcze nie to co trzeba. Może trzeba będzie zmienic ten kondensator na inny ,ale na razie za wcześnie na osądy . Musimy też nieznacznie stłumić wysokie tony w stosunku do średnicy ,bo po wywaleniu żarówki i innych  śmieci jest tej góry trochę za wiele. Mam jeden ból i to z winylem . Podejrzewam ,że zajechałem wkładkę! Mam na tonach wysokich nieznośne przestery i brzmi to po prostu żle. Gdzieś uleciała subtelność  i ciągle coś piaszczy :( na wysokich tonach. NIe podoba mi się to  >:( >:( >:( kiedy pomyślę ,że trzeba będzie robić drogi retiping .Fuck. Nie ma znaczenia czy gram na preampie Moon ,czy na Zontku . Jest na obu źle. :(  Ok to tyle żalu,będzie lepiej :D ........Założę wątek o Electro Voice.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Jak mogłeś zajechac wkładkę ??? Przeciez ona prawie nowa jest/była!

miniabyr

#1228
Cytat: pmcomp w Marzec 15, 2016, 00:17
Jak mogłeś zajechac wkładkę ??? Przeciez ona prawie nowa jest/była!
Mam wyrażnie słyszalną utratę na wysokich częstotliwościach ,a przede wszystkim sporo zniekształceń na wysokich i średnicy. A poza tym  przez 1,5 roku grania non stop mogłem zajechać igłę . Tak policzyłem średnio dziennie słuchałem z winyla przynajmniej 3 godziny. To wychodzi 1500 roboczo godzin . Niezły wynik.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

1500 godzin to jest nic. Nie ma prawa być zjechana.
Miałem identyczne objawy z Dynavectorem. Weź lupę i obejrzyj dokładnie. Prawdopodobnie wymaga porządnego mycia i czyszczenia. Ja tak miałem mimo normalnej pielęgnacji.

A jeśli stępiłeś igłę to używałeś zbyt dużego nacisku.

miniabyr

Zamierzam wziąć lupę elektroniczną i to sprawdzić. Tez nie mam pewności czy sam tej igły nie uszkodziłem ,bo kilka razy miała twarde lądowanie niekoniecznie na winyl. Nacisk ma ok. Pilnuje tego jak oka w głowie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Dziś znalazłem fajną ale głownie bardzo przydatną interaktywną stronę, rozwiązującą problem podziału pasma akustycznego między instrumenty, oktawy, częstotliwości.
No i też pokazuję podział na subbas, bas, srodek, wyższy środek oraz górę pasma.
Plus wiele innych przydatnych informacji.
Warto wszystko nastudiować i skalibrowac swoje nazewnictwo dla przyszłych dyskusji.

Oto link >>>>  http://www.independentrecording.net/irn/resources/freqchart/main_display.htm




frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Marzec 15, 2016, 08:00
Zamierzam wziąć lupę elektroniczną i to sprawdzić. Tez nie mam pewności czy sam tej igły nie uszkodziłem ,bo kilka razy miała twarde lądowanie niekoniecznie na winyl. Nacisk ma ok. Pilnuje tego jak oka w głowie .

Jeżeli czujesz dyskomfort i jej nie lubisz- jak mówi Masza- porządnie ja wyszoruj- odpowiednią szczoteczką- na mokro. Syf, który zebrał się z opiłków winylu dokładnie i równo oblepia igłę i pod mikroskopem elektronowym może wyglądać na nówkę.
To jest właśnie pułapka strzepywania li tylko pędzelkiem na sucho kudłaczka z igły.  Jeszcze śmieszniej może być gdy grałeś płyty po palaczu. Nikotynowy smog na igle.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek zerknij na fotkę którą wrzuciłem  w zakładce o ortofonie.O igłę dbam ,regularnie myje ,płyty mam czyste . Trochę trudno było zrobić to zdjęcie ,ale tip igły nie wygląda najgorzej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek


MAC

Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem żeby cokolwiek zobaczyć  :-\

szczemirek

Cytat: masza w Kwiecień 16, 2016, 22:36
Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem żeby cokolwiek zobaczyć  :-\

Wow, wow, wow! Jeżeli tego jeszcze nie widziałeś to koniecznie się zarejestruj!

miniabyr

No muszę się  tam zalogować ,może być ciekawie  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kilka dni temu mogłem posłuchać u siebie transportu  cd + zewnętrzny dac. A był to transport klon formy Mbl  czyli Jay's Audio Cdpro 2 . Jako dac Mytek . I powiem że po raz pierwszy szczękę zbierałem z podłogi . Nie wiem co powiedzieć bo byłem totalnie zaskoczony . To grało u mnie świetnie!!!!!. Jak uporam się z projektem związanym z kolumnami Electro Voice ,to przymierzę się do upgrade mojego źródła cyfrowego. ......................Mytek (ok 4500 zł) wpiety do mojego Marantza  nie pokazał nic lepszego niż to co z samego marantza wychodzi . Wniosek jest jeden ,ten marantz jest po prostu słaby i już.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

No pacz Pan  :)
Jak mówiłem, że nie taka cyfra straszna jak ją malują tylko czeba DACa do tego dobrego (nie koniecznie kurewsko drogiego) to nie bo tylko analog i analog potrafi dobrze zagrać.

pmcomp


pmcomp

Mytek 192 Stereo DSD, bo zapewne o ten DAC chodzi to baaardzo fajna maszyna. Mam, posiadam, używam.
Paweł, moim zdaniem ten mój WLM/Weiss jest lepszy od tego Majtka. Miałeś, słuchałeś tylko ... zapewne ze "złym" transportem ;).

Pozdro

miniabyr

Ale wiesz że jak wpinałem  najróżniejsze dacki  do marantza to była żałość i nie wydał bym żadnych pieniędzy na taki zewnętrzny dac. Wiem że ten transport w Polsce kosztuje ok 14000 zł  . Trzeba dokupić Dac to też koszt  ale warto ! Będę miał jeszcze okazję posłuchać tego zestawu za kilka dni ,też u siebie. Po tym odsłuchu będę pewny czy w "to" wejść........................szkoda że nie ten transport nie obsługuje sacd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Paweł, a czy przypadkiem napędem w Twoim Marantzie nie jest jakiś DVD? Tu pewnie jest pies pogrzebany.
Na Twoim miejscu postarałbym sie o pożyczenie od kogoś Revoxa B226.
Masz tam wyjście coax z napędu CDM1Pro. Podpięte do dobrego DACa zagra, że kapcie spadną.
Cena ok 400-500 Euro.

Cytat: miniabyr w Kwiecień 24, 2016, 14:33szkoda że nie ten transport nie obsługuje sacd.

I ten nieszczęsny SACD dyskwalifikuje napęd z dobrego grania CD bo w większości są komputerowe napędy DVD.

pmcomp

#1244
Cytat: masza w Kwiecień 24, 2016, 15:17
Paweł, a czy przypadkiem napędem w Twoim Marantzie nie jest jakiś DVD? Tu pewnie jest pies pogrzebany.
Na Twoim miejscu postarałbym sie o pożyczenie od kogoś Revoxa B226.
Masz tam wyjście coax z napędu CDM1Pro. Podpięte do dobrego DACa zagra, że kapcie spadną.


Też tak gram ale kapcie mi nie spadają. jest nieźle ale można lepiej:











MAC

Pisałem o transporcie za 400-500 Euro. W tej kwocie raczej trudno o lepiej.
Z drugiej strony, jak miniabyr ma ochotę to niech sobie kupuje tego CECa  ;D
Kto bogatemu zabroni.

pmcomp

#1246
Cytat: masza w Kwiecień 24, 2016, 17:44
Pisałem o transporcie za 400-500 Euro. W tej kwocie raczej trudno o lepiej.
Z drugiej strony, jak miniabyr ma ochotę to niech sobie kupuje tego CECa  ;D
Kto bogatemu zabroni.

Paweł pisał o transporcie za 14-20 tys ;).

Za 10.000 zł można juz pogrzebac i powybierać w znakomitych używkach.

Pozdro

MAC

A to przepraszam, nie doceniłem Pawła.
To jak już go kupi to z przyjemnością wpadnę posłuchać.

pmcomp

#1248
Co najciekawsze ten Chinol może byc znakomitym wyborem.
Moj plikowy Chinol z wspomnianym DACkiem Mytek (razem powiedzmy za 7.000 zł za nowe) zdeklasowali calą uznaną plikową konkurencję jak LINN czy Lumin za kilkadziesiat tysięcy zlotych, zarowno w komkurencji na transporty jak i na transport + DAC.

I stawiam dolary przeciwko orzechom, że mój Quloos będzie grał co najmniej tak samo dobrze jak ten chiński MBL po zripowaniu CD do plików. Z tym samym Majtkiem.

Pozdro

MAC

Być może jest jak piszesz.
Mam zerowe doświadczenie z chińskim sprzętem audio i raczej już tak zostanie.