Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: kowacz w Czerwiec 18, 2019, 16:54
VASA
czy ty masz u siebie w Lyngdorfie  kartę rozszerzającą audio /hi-end  :-\/ ?
Jest jakaś różnica od wersji podstawowej?
Mam.
A różnicy nie sprawdzałem.
Na wiarę kupiłem [emoji849]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Bez jaj wywaliłeś dwa pincet i nie sprawdziłeś.
Jak to gra.
Zastanawiam sie czy to da in plus z moim ear834
Choć teraz gra zacnie
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Nic nie wywalałem. Budżet na wzmacniacz z lepszą kartą na sygnał analogowy był 10kzł i tyle.
Kupiłem zgodnie z założeniem.
Nie wiem jak gra Twój ear, na jakim poziomie detalu. Ale ponieważ ja zawsze słyszałem różnicę pomiędzy CD a gęstym plikiem to nawet nie rozważałem opcji podstawowej.
Moim zdaniem jeżeli Twój tor analogowy gra pod względem detalu, precyzji i stereofonii lepiej niż CD to różnicę usłyszysz.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2019, 22:00Nic nie wywalałem. Budżet na wzmacniacz z lepszą kartą na sygnał analogowy był 10kzł i tyle.
Kupiłem zgodnie z założeniem.
Nie wiem jak gra Twój ear, na jakim poziomie detalu. Ale ponieważ ja zawsze słyszałem różnicę pomiędzy CD a gęstym plikiem to nawet nie rozważałem opcji podstawowej.
Moim zdaniem jeżeli Twój tor analogowy gra pod względem detalu, precyzji i stereofonii lepiej niż CD to różnicę usłyszysz.

Wiesz mi że od czasu jak złożyłem Eara w małpiarni
to Cd poszedł do lamusa. Wydaje mi się że to dość dobra rekomendacja.
No i nie brumi aż tak jak u "Lampowego"
Poza tym zmieniłem kabel zasilający ale to inna bajka na pewno nie Twoja :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa



Cytat: kowacz w Czerwiec 18, 2019, 22:27
od czasu jak złożyłem Eara w małpiarni
to Cd poszedł do lamusa. Wydaje mi się że to dość dobra rekomendacja.
To chyba czas na lepsze wejście analogowe.
Standardowy przetwornik a/c próbkuje w rozdzielczości CD.
(Chyba, bo teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć [emoji853])


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2019, 22:41Standardowy przetwornik a/c próbkuje w rozdzielczości CD.
(Chyba, bo teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć )
to trza sprawdzić.
Nie sądzie by dystr. wypożyczał za kaucją
Tak jak mówię teraz jest dobrze
ale taka to już natura audiomaniaka że szuka lepszego
a lepsze wrogiem dobrego
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Lyngdorf trafił do serwisu [emoji19]
Na moje pytanie czy spotkali już taką usterkę Pan powiedział że dotychczas tylko JEDEN trafił do naprawy bo mu się szybka odkleiła [emoji50]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

przecie to kawał grubego plastiku
jak to się stanęło ?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Podobno włascicel  trzymał  go na słońcu.
Mój  stał w cieniu  to się  popsuł  w środku  [emoji30]

[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Naprawią i będziesz mógł dalej słuchać :alc:.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 23, 2019, 22:03
Naprawią i będziesz mógł dalej słuchać :alc:.
Taki był plan.
Tylko że Lyngdorf ma w lipcu wakacje a tego kompa w Polsce raczej nikt palcem nie ruszy [emoji19]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

U mnie z CL-36 też nie jest lekko, nie ma do niego schematów, a znam tylko jednego elektronika, który sobie z nim jakoś radził.
Ostatnio się włączyło zabezpieczenie przy słuchaniu na słuchawkach,chyba zrobiło mu się za gorąco dlatego z utęsknieniem wypatruje Mikuta by wziął do siebie na warsztat jego skrzyneczkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Przyszedł dziś Lyngdorf z naprawy [emoji4]
Podobno wystarczyło wymienić gniazdo zespolone z wyłącznikiem sieciowym.
Podłączyłem i gra.

I to jak gra!
Warto od czasu do czasu posłuchać kiepskiego audio.
Żeby docenić to dobre [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

Czyli jednak bezpieczniki grają ;)

vasa

Cytat: osiek w Sierpień 07, 2019, 20:49
Czyli jednak bezpieczniki grają ;)
Na to wychodzi że tak [emoji848]

Ale tylko cyfrowo czyli zerojedynkowo.
Gra/nie gra.
[emoji23]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

W końcu cyfrowy wzmacniacz ;)

kowacz

Cytat: osiek w Sierpień 07, 2019, 22:28W końcu cyfrowy wzmacniacz

Nie ma cyfrowych wzmacniaczy   :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Sierpień 09, 2019, 21:56
Cytat: osiek w Sierpień 07, 2019, 22:28W końcu cyfrowy wzmacniacz

Nie ma cyfrowych wzmacniaczy   :)
A jakie są?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander


kowacz

Cytat: vasa w Sierpień 09, 2019, 22:47A jakie są?

to jest wzm. impulsowy
z rozbudowanym przetwornikiem C/A  ;)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

osiek

Jak nie ma jak są? Działa zero jedynkowo jak sam Vasa napisał ;)

vasa

Na stronie audio video pojawił się test Lyngdorfa
https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/1011-lyngdorf-audio-tdai-2170
Muszę przyznać że p. Filip Kulpa napisał bardzo rzeczową recenzję. Nie ze wszystkim się do końca zgadzam ale materia jest na tyle nieprecyzyjna że niemożliwe są tu sądy identyczne.
Niemniej, moje zaufanie do red. Kulpy wzrosło [emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

W końcu, po przeprowadzce, odpaliłem mój system w domu. Ponieważ Amplifon ciężko niedomaga to jako wzmacniacz robi Lyngdorf. Jak odpaliłem to okazało się że słuchać się tego nie da :o
Mam na nim zapisane kilka ustawień room perfect robionych w różnych konfiguracjach pomieszczenie/kolumny i uruchomiłem go bez zmiany korekcji. Zaaplikowałem moim Tannoyom to co było dla tub w poprzednim pomieszczeniu. Po ustawieniu właściwej korekcji wszystko zagrało jak trzeba.
Ten system jednak działa! I to wcale nie kosmetycznie. Działa jak cholera ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Czyżby się coś na literę B pojawiło ?