Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 20, 2017, 22:19Szukałem, ale muszę się poddać na dziś. Nie wiem co to jest.

Ten?


rudy-102

Metaxas Marquis Memento Mori – Headphone Amplifier







frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Elem byl szybszy. Cena 5 do 15 tys. euro :(

frywolny trucht

#55
Ha! Miałem zapodać jako Cuda Wianki Wystawy, nie skojarzywszy, że to ten sam lepszy sort- rzucam teraz. Poza trybem. Słuchawkowca nie testowałem, ale Obcego ze zdjęć poniżej- owszem. Jedna z większych kiszek wystawy. W Sobieskim. To co się sączyło z głośników sprawiało wrażenie jakby ktoś zabrał dolną średnicę i cały dół pasma. Dziwna sytuacja. Myślałem, że coś się spierdzieliło ale nie. Jeden kawałek, drugi i nic. Zero reakcji. Stoicki spokój na twarzach wszystkich dwóch- poza nami- osób w pokoju  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: cdt w Listopad 20, 2017, 20:56Gdybym znalazł kolumny które by zagrały na zadowalającym mnie poziomie to pozbył bym się EV . Przecież cyrografu nie podpisalem  ;)
Ja takie co mnie poruszyły usłyszałem to były monitory studyjne PMC, może Frywolny zrobił im zdjęcie.
Tylko cena mnie sprowadziła na ziemię przeszło 56tyś za sztukę :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

A tak ogólnie to muszę powiedzieć. Super zdjęcia Frywolny. Dzięki.

frywolny trucht

Oj nie. Ale jutro ciąg dalszy opowieści  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Tadeiro

Cytat: frywolny trucht w Listopad 20, 2017, 20:28Ten zżarł cielaka.

To nie cielak. Zrobiłem tomografię. To dwa kurczaki z Lidla.  ;)




Grundig PS1 czyli Dual 1019

frywolny trucht

#60
Może być, że dwa, ale przynajmniej indyki  ;D
Uzupełniłem troszkę drugi wpis w wątku. Ten o charakterze instruktarzowym. O traumatyczne przeżycie w restauracji Trylogia i o tym jak najlepiej- wg mnie- poradzić sobie w niedzielny dzionek z samochodem na Stadionie Narodowym.

Tymczasem  Największy Szok Wystawy.

Trochę oszukuję. Dobrze wiedziałem czego się spodziewać po http://boenicke-audio.ch/w5_c/ Trzy lata temu większe http://boenicke-audio.ch/w8_c/ wypełniły pięknie olbrzymią salę w Tulipie. To było ze 200m2? Nie pamiętam już. http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=373.msg8758#msg8758 W każdym razie jedyne obawy jakie miałem, to to, że będą się dusić. No i ewidentnie tak było. To są diabły tasmańskie. Jakim cudem produkują taką ścianę dźwięku, zupełnie nie bojąc się dolnych rejestrów? Tak jak trzy lata temu ludzie łazili i szukali poukrywanych subwooferów  ;D

Pchełki grają bardzo atrakcyjnie, świeżo, z pazurem. Tylko tego pazura na dłuższą metę obawiałbym się u siebie. Czy to nie zbyt męczące? Może trzeba mieć dwa zestawy? Jakiegoś Harbetha na uspokojenie?
Obiektywnie pchełki spuszczały łomot witalnością konstrukcjom, które zajmowały pół pokoju, a grały jak anemiki. Do tego kosztując setki tysięcy. Trzeba zobaczyć i usłyszeć, żeby uwierzyć.


Grające kable jako problem natury fizycznej? Boenicke, to dopiero jest problem natury fizycznej. Zwyczajnie nie ma prawa istnieć :)


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#61
Pierwszy rzeczony anemik. 800 tys. za parę ponoć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Hehe, już widzę oczyma wyobraźni jak takie boenicke lecą z tych standów lotem koszącym na spotkanie z ziemią.  ;)

frywolny trucht

Drugie ancymony. Ten pionowy słupek niklowany zawierał na całej wysokości przetwornik wysokotonowy.
http://www.soulsonicspeakers.com/hologramm-x.html
Całkowity przerost formy nad treścią  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bum1234

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 11:32Grające kable jako problem natury fizycznej? Boenicke, to dopiero jest problem natury fizycznej. Zwyczajnie nie ma prawa istnieć


A co dziwnego może być w kolumnach, które mają charakterystyki o nierównomierności od kilku do kilkunastu (!) dB w zależności od modelu. Brzmią niekonwencjonalnie? Z pewnością. Po krótkim słuchaniu mogą zafascynować, bo są inne. Ale co dalej?

Jakub

Bum, masz gdzieś linka do pomiarów tych boenicke? Ciekaw jestem jak to wygląda.


Jakub

Dzięki, w tzw. międzyczasie znalazłem ten pierwszy artykuł.

Widać, że mamy górkę na około 110Hz, co pewnie daje ten "mocny bas" i mega górkę od 5kHz wzwyż. Czyli "U" na korektorze robimy kolumnami i pozostajemy w pełnym samozadowoleniu, że nie mamy korektora ani pokręteł bass i treble ;D

Obstawiam, że fortepianu na pokazie nie odtwarzali.

bum1234

A jakie piękne charakterystyki impedancji i fazy!

Jakub

#69
Zasadniczo kloumny mają wbudowany loudness :) Pewnie dlatego się podobają. Trochę przeraża niska efetywność (79dB!!!) bo nie wiadomo do czego to podpiąć.

Ciekawe, że w5 i w8 mają bardzo podobną odpowiedź częstotliwościową, więc to jest zamierzony efekt.
Edit. Biorąc pod uwagę, że głośniki tam są marki Tang Bang i Monacor, wcale nie jakieś super drogie, to można się w 2k PLN zmieścić z zakupem głośników. Tylko trzeba jeszcze szalonego stolarza, żeby obudowy zrobił, i mamy hajenda za 15-20% ceny oryginału.

Najlepsze są te rezonatory elektromechaniczne na głośnikach w wersji SE, czyli kawałek drutu w koszulce termokurczliwej przylutowany do ujemnego terminala.  :o

frywolny trucht

#70
Cytat: Jakub w Listopad 21, 2017, 12:53Pewnie dlatego się podobają

Pewnie tak, ale grają inaczej niż stare Altusy. Powiedziałbym, że bliżej im do wynalazków za kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy. Bez wnikania, gdzie te drugie mają dołki i górki. Zobaczymy jak zawodowi recenzenci Boenicke potraktują ;)

Przerywnik obrazkowy. Cywilizacja wkracza coraz odważniej do  Polski. Za reklamę marki możemy się napić wody niegazowanej. Były chyba jeszcze Cambridge Audio. Stały w kilkunastu pokojach do wzięcia. Jesteśmy na przełomie. Gdzieś wyżej zapodałem dwa zdjęcia stanowisk ze słuchawkami. Jedno sztywne, bez miejsc siedzących. Na baczność. Drugie, gdzie na stole leży banda nauszników, a ludzie wokół siedząc wygodnie je próbują i wymieniają się doświadczeniami. Dwa światy. Kcem ten drugi!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Arek, czekamy na kolejne zdjęcia :)

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 12:03
Drugie ancymony. Ten pionowy słupek niklowany zawierał na całej wysokości przetwornik wysokotonowy.
http://www.soulsonicspeakers.com/hologramm-x.html
Całkowity przerost formy nad treścią  ::)
Czy one są wsadzone w szkło?

frywolny trucht

#73
Mam. Dwa światy.





To może czas na drugą truskawkę na torcie? Najdroższy wzmacniacz wystawy. Pivetta Opera Only- 1,6 mln Euro
http://www.onlycreative.it/

https://www.youtube.com/watch?v=wQxqrQfzE_0

No cóż. Otoczenie cokolwiek rozczarowujące wybrano. W ciągu komunikacyjnym. Chyba nie przystoi? Sytuacja była komediowa bo ludzie przechodzili, a tu  jakiś Transformer stoi. Z prawej za ladą- niczym barowa- siedział gość. Głowę tylko było widać. I on od czasu do czasu dawał w palnik tak, że pokoje naprzeciw nic nie były w stanie zaprezentować. Nawet przy zamkniętych drzwiach. To był taki troll terrorysta wystawy  ;D Gość w salce coś opowiada, produkuje się do zebranych, aż tu nagle niebo się rozstępuje i go nie słychać. Ludzie po paru chwilach- widząc, że sytuacja beznadziejna- wychodzą.

Wzmak był podłączony do czegoś takiego od Zeta Zero. Są partnerami: http://www.onlycreative.it/zeta-zero . Trzeba przyznać, że jebnięcie majo.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

6 x 20 kW.
Do czego oni to podłączyli? Mam na myśli źródło energii.