KABEL ZASILAJĄCY DIY "HELIX"

Zaczęty przez MartinS, Październik 14, 2018, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

gabler


McGyver

Cytat: gabler w Marzec 11, 2019, 13:20A ja takie sobie wystrugałem w godzinę
Aha, trzeba było jeszcze bardziej tą fotkę zmniejszyć  :-\

tomekkk1

Ja tam widzę wyraźnie:
Dwa kształtowniki;
Dwie szpilki fi 6-8mm;
Cztery nakrętki "motylki";
Jakaś gumka;
Do tego niewidoczne cztery nakrętki potrzebne w montażu i jest statyw jak malowany  :P

Piterski

I wszystko metalowe przy napięciu rzędu 240V AC  :-* >:D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Resztę sobie sam dopowiedz :P.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 15:38
Resztę sobie sam dopowiedz :P.
Najwyraźniej za głupi jestem ???, bo nic mi do głowy nie przychodzi :o. Liczę na to że mnie oświecisz  ;)

tomekkk1

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 15:35
I wszystko metalowe przy napięciu rzędu 240V AC  :-* >:D

Też nie kumam :(

Piterski

Bo brakuje Wam wyobraźni  ??? :-[.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

traumeel

Cytat: gabler w Marzec 11, 2019, 13:20
A ja takie sobie wystrugałem w godzinę

Ciekaw jestem jak w to twoje "coś" wpływa na brzmienie systemu w porównaniu do Furutecha?
>:D

tomekkk1

#235
Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:02
Bo brakuje Wam wyobraźni  ??? :-[ .

Bo niesłychanie ciężko jest mi wyobrazić sobie, jak coś metalowego może być niebezpieczne w tym przypadku - przy napięciu rzędu 240VAC. Bo oznaczało by to, że nie kontakt z owym napięciem, a już pobliże miałoby sprawić, że jesteśmy porażeni. A tym czasem owe napięcie 240VAC (a w przypadku urządzeń lampowych nawet kilkukrotnie wyższe!) znajduje się w bliższej odległości do metalu w naszych metalowych obudowach urządzeń i nie są jakimiś niebezpiecznymi urządzeniami...
O innych aspektach takich jak np. ów metalowy przedmiot stojący na izolatorze (podłoga), czy fakt iż do porażenia nie ma prawa dojść, jeśli nie zamkniemy obwodu z napięciem elektrycznym - nawet nie wspomnę...

Piterski

Cytat: traumeel w Marzec 11, 2019, 17:13
Ciekaw jestem jak w to twoje "coś" wpływa na brzmienie systemu w porównaniu do Furutecha?

Przecież "podstawka" Furutecha ma inne zadanie.
NCF Booster jest podstawką pod kable o regulowanej wysokości. Jego zastosowanie pozwala na odizolowanie przewodów od podłoża lub na podtrzymanie ciężkich kabli zasilających przy sprzęcie lub ścianie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1


Piterski

Takie ustrojstwa nie powinny być robione z metalu, ponieważ jeśli na skutek przebicia na tym czymś pojawi napięcie to nieszczęście gotowe.
Przynajmniej te szczęki wykonał bym z izolatora np. teflonu.
Ja wiem, że zaraz mi tu zaczniecie udowadniać klasy ochronności itp.
Ja się takie dyskusje akademickie wdawał nie będę bo jak widzę, że na forum robi się kable zasilające z przewodów głośnikowych ...!!!.
Nie moje zdrowie nie moje deski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:27Ja się takie dyskusje akademickie wdawał nie będę bo jak widzę, że na forum robi się kable zasilające z przewodów głośnikowych ...!!!.
Nie moje zdrowie nie moje deski
Jeżeli masz na myśli Westerna...
To jest na odwrót.
Ze starych przewodow zasilających ludziska robią   przewody głośnikowe i interkonekty....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:27Takie ustrojstwa nie powinny być robione z metalu, ponieważ jeśli na skutek przebicia na tym czymś pojawi napięcie to nieszczęście gotowe.
Równie "dobrze" mógłbyś się upierać że obudowy żadnych urządzeń zasilanych z sieci nie powinny być robione z metalu "ponieważ jeśli na skutek przebicia na tym czymś pojawi napięcie to nieszczęście gotowe"

McGyver

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:27jak widzę, że na forum robi się kable zasilające z przewodów głośnikowych ...!!!.
Nie moje zdrowie nie moje deski.
Kable zasilające robi się tutaj również z ... kabli zasilających, ale z ryzykownym przeplotem, i ja już nieraz ostrzegałem że może to być niebezpieczne. Ale czym innym jest zdroworozsądkowa ostrożność, a czym innym doszukiwanie się zagrożeń tam gdzie ich nie ma.

wiki

Cytat: McGyver w Marzec 11, 2019, 17:43Kable zasilające robi się tutaj również z ... kabli zasilających, ale z ryzykownym przeplotem, i ja już nieraz ostrzegałem że może to być niebezpieczne.
Kabel od lampki ma dwa przewody w pojedynczej izolacji skręcone i zalane plastikiem...
Kabel komputerowy ma trzy przewody, każdy w pojedynczej izolacji, skręcone i zalane plastikiem...
Ryzykowne powiadasz?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Marzec 11, 2019, 17:55Cytat: McGyver w Dzisiaj o 17:43
Kable zasilające robi się tutaj również z ... kabli zasilających, ale z ryzykownym przeplotem, i ja już nieraz ostrzegałem że może to być niebezpieczne.
Kabel od lampki ma dwa przewody w pojedynczej izolacji skręcone i zalane plastikiem...
Kabel komputerowy ma trzy przewody, każdy w pojedynczej izolacji, skręcone i zalane plastikiem...
Ryzykowne powiadasz?
No tak...
W suszarce mi się kiedyś zwarcie zrobiło na takim przewodzie...
Muszę do producenta napisać aby pojedyncze żyły stosował w podwójnej izolacji. A potem skręcił i zalewał plastikiem...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

finchers

Panowie to jest temat o helixie... :o
nie robimy drugiego forum "audiostereo" ;) odchodzimy od tematu i jeszcze gównoburz tutaj brakuje....
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

McGyver

Ale tu nie ma żadnej gównoburzy. Są tylko dygresje, czy jak tam zwał, offtopy. A przecież nie od dziś wiadomo że Audiomaniacy offtopami stoją  ;)

finchers

To wracając do właściwego tematu... 8)
o ile na wzmaku raczej nie odczułem żadnej poprawy to na DACu chyba już różnice są zauważalne ???
raczej sobie nie wmawiam ale jakby się separacja instrumentów poprawiła. Jakby mniej bałaganu jest po wymianie.
Potestuję jeszcze na spokojnie żeby mieć większe pole do oceny.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

wiki

Ja mam obecnie w topologii Helixa jeden interkonekt na Neotechu i jestem bardzo zadowolony...
Właśnie zamówiłem przewody na drugą sztukę...
Bo potrzebuję dwa.
Jak przyjdą to będę skręcał...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

traumeel

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:18Przecież "podstawka" Furutecha ma inne zadanie.
NCF Booster jest podstawką pod kable o regulowanej wysokości. Jego zastosowanie pozwala na odizolowanie przewodów od podłoża lub na podtrzymanie ciężkich kabli zasilających przy sprzęcie lub ścianie.
Idę o zakład, że ortodoksi w doktrynie "usłyszą" subtelną różnicę brzmienia.  ;)

dino

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2019, 17:27Przynajmniej te szczęki wykonał bym z izolatora np. teflonu.
No wtedy to by poprawiało dodatkowo azymut w gramiaku i kosztowało nie 3 a 8Kzł  ;D ;D ;D
Ale w sumie trafiło do właściwego wątku ocierającego się o audio-vodoo.
Ciekawe jak "zabrzmią" żyły "helixa  8)" w teflonie. Kiedyś ulubionym materiale na "grające" kable (teraz za drogi).