Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Oj musi koniecznie, bo radość z słuchania płyt wróciła i krew w żyłach żywiej płynie.

Komputer naprawiony to program do rysowania wrzucę znowu i jadę z tym koksem.

PS.Kiedyś mi ktoś powiedział że dobro jak człowiek daje to ono do niego wraca.
I jak tu nie wierzyć w takie sentencje, gdybym nie uszczęśliwiał Kawosza kalibracją to sam bym dalej żył w niewiedzy, a tak to rozgryzłem tę bestię i radość napełnia mą duszę.   
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cieszę się razem z Tobą!Dobra kalibracja to podstawa i spokój ducha,że wszystko jest ustawione jak należy.U mnie muzyka gra i jakoś mnie nie ciągnie, aby coś poprawiać, bo wiadomo- zamiast polepszyć można popieprzyć :)

paul_67

Są już gotowe nowe tabliczki z logo, ale jeszcze nie wiem gdzie to przykleić.Jak się dowiem to pokażę :)

jamówię

paul_67
Czy jest możliwe zamówienia u Ciebie takiej myjki,jaką zrobiłeś dla siebie?
Jaki to byłby koszt?
Dawaj na priv jeśli nie chcesz public :)

paul_67

Teraz wygląda to tak  :)

elem

No, no,  McIntosh  zielenieje z zazdrości :)  Nożki podświetl w tym samym kolorze
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Właśnie McIntosh ma zieleń, a moim ulubionym kolorem jest niebieski.Podświetlone nóżki to już byłoby przegięcie :)

elem

Połoz jakis krążek z niebieskim labelem. Albo blue vinyl
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: elem w Kwiecień 29, 2016, 19:51Połoz jakis krążek z niebieskim labelem. Albo blue vinyl
Dam czerwony przeźroczysty i powinien wyjść fiolet :)

pelot

Ładny , w moim typie :o ciekawe jak gra ?

paul_67

Nie będę zachwalał swojego produktu, ale na moje ucho gra wybornie, tak jak lubię czyli bardzo przestrzennie i dynamicznie.Nie ma mowy o dźwięku zza kotary :)

pmcomp


spalon


paul_67


kawosz

Paul fajnie Ci to wyszło .  :) Taki szczegół Ja wolał bym czarny pasek . Ale to już indywidualna sprawa . Kupiłem biały na fonciaka i mi się nie podobał a inni są zachwyceni .

paul_67

Rzecz gustu to raz, a po drugie moim zdaniem biały jest lepszy i to nie tylko wizualnie.

paul_67

W sobotę zobaczę jak gramofon będzie się spisywał z łożyskiem hybrydowym z ceramiką.Wykorzystam azotek krzemu jako element toczny.Nie żeby teraz było źle,ale jestem ciekaw czy sonicznie wniesie to jakieś zmiany.

paul_67

                                 Stal stopowa i azotek krzemu.Właściwości:
Twardość HRC              62                      75-80
Max temp.pracy st.C     120                     800
Samosmarowalność       -                        +++

paul_67

Rzeczona kulka.

paul_67

Zalety łożysk hybrydowych:
-niskie opory toczenia,
-małe zapotrzebowanie na smar,
-niska waga kulek (2,5 krotnie lżejsze od stalowych),
-wysoka precyzja,
-cicha praca,
-wydłużona żywotność (co najmniej 5 krotnie),
-wysoka prędkość obrotowa.

elem

No dobra, jakie zmiany w dźwięku?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Jutro będę grzebał.Dzisiaj niewiele bym usłyszał po ośmiu godzinach pracy w hałasie.Noszę stopery, ale mimo to czuję, że słuch musi trochę dojść do sobie, jak również samopoczucie :)

elem

ok, to czekamy  aż się zrelaksujesz ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Łożysko wyczyszczone,przesmarowane (Finish Line),nowa kulka założona.Efekty - szybciej wchodzi na obroty, które są bardzo stabilne, napęd stał się jeszcze cichszy.Sonicznie wydaje mi się,że też jest lepiej, ale to może być sprawa sugestii.Polish Jazz Quartet zabrzmiał znakomicie. Koszt tej małej modernizacji - 3 zł :)

rudy-102

Zmieniłeś tylko kulkę?