Kind Of Blue - ponad czasem

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 09, 2015, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Poczytałem o tym filmie i już wiem,że Bird to nie jest :(
Zaliczę z DVD.

Co do KOB i A LS. Materia stara jak świat i właściwie wszystko już napisano,ale gdyby ktoś pod groźbą rozstrzelania zmusił mnie do wybrania tylko jednego z tych Dzieł,to bez zastanawiania się,biorę Trane'a nie poradzę kocham tę płytę i nie ma ratunku ;)

gratefullde

Cytat: jamówię w Wrzesień 16, 2016, 20:28
Poczytałem o tym filmie i już wiem,że Bird to nie jest :(
Zaliczę z DVD.

Co do KOB i A LS. Materia stara jak świat i właściwie wszystko już napisano,ale gdyby ktoś pod groźbą rozstrzelania zmusił mnie do wybrania tylko jednego z tych Dzieł,to bez zastanawiania się,biorę Trane'a nie poradzę kocham tę płytę i nie ma ratunku ;)
Wolał bym nie wybierać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię


gratefullde

Cytat: amati74 w Wrzesień 16, 2016, 20:15
Cytat: gratefullde w Wrzesień 16, 2016, 20:02
Cytat: amati74 w Wrzesień 16, 2016, 19:57
Choć musze przyznac , że Chet Baker skradł moje serce w takim samym stopniu :-) Miles bywa agresywnym muzykiem a Chet to jego przeciwieństwo spokoj i ukojenie , jak slysze jego trąbke i głos to sie rozpływam .


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Chet to inna historia. To poezja i sentimental a nie noestorstwo i odkrywanie.
Prawde piszesz , ale czasami jak mam chandre albo zmeczoną po pracy glowę i słuch to Chet mnie uspokaja , nie musze myslec analizowac tylko slucham. Innego dnia potrzebuje bogactwa dzwiekow i jeszcze tego czegos i wtedy na scene wchodzi Miles :-) i tez jest miod ale taki wielokwiatowy. Takiego kopa mi daje np. Live Around The World

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Chet....  to ktoś komu nie można się oprzeć,  Miles zniewala. John pogrąża i powala na kolana, jest poza jaźnią, mistyczny, daje poczucie obcowania z tym wyższym...  Ja tak to odbieram ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Ja teraz słucham Ptaka z PJQ,karwasz jaka to jest jazda!

amati74

A ja sie jeszcze musze duzo nauczyc i osluchac by moc podyskutowac o obcowaniu z wyższym . Nie jest łatwo to wszystko ogarnąc.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


jamówię

No i dobrze,na Jazz jest całe życie :)

amati74

Dzieki wam bede kupiwal płyty Mtilesa, mam duzo do nadrobienia. Nie wiedzialem do tej pory co trace.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234


MAC


Księgowy

Hancock, Jarrett, Corea, Shorter, ... ... ... oni wszyscy grali z
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

amati74

Mam Miles'a Davis'a, Chet'a Bakera, Art'a pieprznego , Dave'a Brubecka , Herbie'go H. ,  Johna C, Antonego Williamsa, Garego Mulligana, Charli'ego Parkera,  reszta bedzie w niedlugim czasie :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Jestem jak widac poczatkujący ale słuchania jazzu i doceniania go trzeba sie nauczyc , tu są stopnie wtajemniczenia;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

amati74

#69
Mam pewien problem ,czasami mam trudnosci ze sluchaniem jak by to ująć zbyt gęstego instrumentalnie  jazzu, zbyt szybkoego, preferuje spokój harmonie, ale i mocne uerzenia.Lubie wsłuchiwać sie w dzwięki poszczegulnych instrumentow,  smakowac  dzwięki . Nie lubie chaosu w muzyce .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Wireless

Cytat: amati74 w Wrzesień 17, 2016, 11:49
Mam pewien problem ,czasami mam trudnosci ze sluchaniem jak by to ująć zbyt gęstego instrumentalnie  jazzu, zbyt szybkoego, preferuje spokój harmonie, ale i mocne uerzenia.Lubie wsłuchiwać sie w dzwięki poszczegulnych instrumentow,  smakowac  dzwięki . Nie lubie chaosu w muzyce .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



To nie jest "problem". Taki masz po prostu gust i tyle :) 
Pozdrawiam, Wireless

elem

To chyba nawet nie jest gust, to kwestia wewnętrznej gotowości na inna jazdę :)  Tez tak miałem 30 lat temu.
Podobało mi sie kilkanaście płyt jazzowych ale najbardziej mą duszę radował pokręcony rok. Jazde rockową łykałem bez bólu a nawet na Coltrane'a nie byłem gotowy.
Fajnie jest poznawać jazz czytając o nim. Joachim Berendt bardzo mi pomógł w otwarciu się na jazz inny od tego, który znałem. To była ta książka z linku poniżej. Są oczywiście nowsze wydania, poszerzone.

http://allegro.pl/od-raga-do-rocka-wszystko-o-jazzie-j-e-berendt-i6482048221.html

amati, niczym sie nie przejmuj, nie poganiaj się, jeszcze będziesz nucił ALS przy goleniu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Ta książka jest świetna,ja też po nią sięgnąłem za namową elema,bardzo pomaga w "zrozumieniu"Jazzu..

gratefullde

Czytanie jazzu jest tak samo ważne jak jego sluchanie. U mnie zaczęło się od tej książki:

http://allegro.pl/andrzej-schmidt-historia-jazzu-rodowod-i5106109019.html
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Dzieki  wielkie :-) od razu mi lepiej :-) ksiazke poczytam bo nauki nigdy nie za duzo a wiedza nie boli .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka