Problem z Denonem DCD-735

Zaczęty przez christo, Sierpień 03, 2018, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Dzieje się tak: wkładam płytę, zaczytuje się TOC (liczba utworów, czas itp); włączam PLAY - zakręci płytą parę razy i stop. Czasami zacznie nawet płytę odtwarzać. Minuta - dwie i stop albo przeskakuje do następnego utworu. Czasami jak ma dobry humor odtworzy całą a czasami przeskoczy po kolei wszystkie utwoty i stop. Czy to wina lasera czy też jakaś inna cholera? Jakieś pomysły, sugestie..?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Nikt nic? Serio? Ne chodzi mi o to co to konkretnie za usterka. Pytanie czy to może być laser czy też szukać przyczyny dziwnego zachowania gdzie indziej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Na moje to będzie laser do wymiany. W DCD-625 podobnie to wyglądało, a po jakimś czasie przestał w ogóle cokolwiek czytać i tylko szukał zapisu z dołu go góry i z powrotem. Laser kosztował mnie 6 euro i pół godziny potu podczas pracy. Po wymianie gra jak nowy.

Michał


christo

Cytat: rudy-102 w Sierpień 09, 2018, 11:52Na moje to będzie laser do wymiany. W DCD-625 podobnie to wyglądało, a po jakimś czasie przestał w ogóle cokolwiek czytać i tylko szukał zapisu z dołu go góry i z powrotem.
No tak. Mój odtwarzacz praktycznie już nie działa. Za każdym razem jednak wczytuje płytę bez problemu. Wysypuje się jedynie próbie odtworzenia. Pokazuje jednak czasy i liczbę utworów na płycie.
Cytat: jamówię w Sierpień 09, 2018, 13:54
A jaki tam siedzi laser?
KSS-213B. Dostępny bez większych problemów.
Mam jeszcze jedno pytanie. Nigdy w sumie wcześniej do CD nie zaglądałem. Wczoraj zdjąłem obudowę, żeby przeczyścić soczewkę IPA. Czy to normalne, że soczewka jest ruchoma - tzn nie jest na sztywno przymocowana do płytki tylko rusza się pod dotknięciem patyczka.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomekkk1

Cytat: christo w Sierpień 09, 2018, 14:18Czy to normalne, że soczewka jest ruchoma - tzn nie jest na sztywno przymocowana do płytki tylko rusza się pod dotknięciem patyczka.

Tak, to normalne - soczewka jest zawieszona miękko w czytniku :)

rudy-102

Tak, tak. Soczewka skacze jak na resorach. To normalne.
Cytat: christo w Sierpień 09, 2018, 14:18żeby przeczyścić soczewkę IPA
Czy to coś pomogło?

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

OK. Wymieniłem więc laser. Cedek dalej nie działa ale inaczej. Nie obraca się mianowicie płyta. Tacka się wysuwa - tu wszystko ok. Wkładam płytę, zamykam tackę i cisza. Co mogło pójść nie tak? Wszystko podłączyłem, zworę rozlutowałem... Jakieś pomysły?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jakub

Ten odtwarzacz ma czujnik płyty?

christo

Cytat: Jakub w Sierpień 22, 2018, 15:51
Ten odtwarzacz ma czujnik płyty?
Nie mam pojęcia... Jak to wygląda?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

McGyver

Cytat: christo w Sierpień 22, 2018, 15:34
OK. Wymieniłem więc laser. Cedek dalej nie działa ale inaczej. Nie obraca się mianowicie płyta. Tacka się wysuwa - tu wszystko ok. Wkładam płytę, zamykam tackę i cisza. Co mogło pójść nie tak? Wszystko podłączyłem, zworę rozlutowałem... Jakieś pomysły?
Lasery KSS213 maja zworkę zabezpieczającą przed ładunkami statycznymi. Pewnie tej zworki nie rozlutowałeś przed założeniem lasera.

christo

Rozlutowałem. Oczywiście jest szansa, że coś tam jeszcze zostało - sprawdzę jakimś silnym szkłem powiększającym.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Jeśli nie ruszy, w którego Denona celować w budżecie do 600-700 zł (używany ma się rozumieć). A może jakaś yamaszka? Podstawowym źródłem jest gramofon ale czasami coś tam słucham z cd.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

McGyver

Polować na DCD1450AR, a po ustrzeleniu udać się do wątku "CD player dla wariata". Podpowiem które rezystory na jakie trzeba zmienić żeby tamten układ pasował do PCM1702.

Michał

Krzysiek w tym 1450AR jest napęd Sharpa,nie wiem czy to w ogóle jeszcze jest dostępne. Jeśli nie,to jak padnie to mogiła

McGyver

Te lasery Sharpa są powszechnie dostępne, choć o kilkadziesiąt PLN droższe od KSS213.

christo

OK. Wyjaśniło się. Nowy laser jest do dupy. Włożyłem stary; płyt wprawdzie nie czyta ale wszystko się kręci jak należy. A jak ten 1450ar gra bez przeróbek? Mogę mieć jeszcze dcd-1290. Który lepszy?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

McGyver

DCD1450 jest IMHO lepszy. Po przeróbce także.
DCD1290 również nadaje się do przeróbki, ale żeby tam zamocować we wnętrzu drugie trafo to trzeba jakieś akrobacje odstawiać. Na podłodze zero miejsca.

Jakub

Cytat: christo w Sierpień 22, 2018, 17:51
OK. Wyjaśniło się. Nowy laser jest do dupy. Włożyłem stary; płyt wprawdzie nie czyta ale wszystko się kręci jak należy.

A wymieniłeś samą głowicę, czy cały mechanizm? Może złączki nie były dobrze wpięte.

christo

Głowicę ale to nie to. Dwa razy wyjmował i zakładałem. Myślałem że nie rozlutowałem do końca zwory. Ewidentnie coś nie tak z tym laserem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Przyszedł kolejny laser. To samo. Szuflada działa, laser się porusza, płyta stoi. I znów włożyłem stary - płyta się kręci. Nie rozumiem. Może trzeba zrobić jakiś reset..? Wygląda na to, że odtwarzacz "pamięta" konkretny egzemplarz lasera i z innym nie chce współpracować.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

To może głupi pomysł, ale może coś delikatne zwiększenie mocy lasera potencjometrem.

christo

Każda sugestia mile widziana. Może faktycznie... To w końcu laser sprawdza czy jest płyta w napędzie. Bez płyty silnik nie kręci się.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jakub

Nic nie kręć na samej głowicy, bo wtedy na pewno się zepsuje.
W serwisówce jest opisana procedura kalibracji lasera (potrzebny oscyloskop).
Może najpierw sprawdż jaki jest stan tego oryginalnego lasera.

Te zamienniki to są oryginalne, czy jakieś chińczyki?