Phast i okolice

Zaczęty przez masza, Styczeń 23, 2015, 12:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

JuG

Ja zaczekam jak do10k$ cena dojdzie.  ;D

Maćku, pewnie masz rację ale i tak szkoda mi Włodka i jego chłopaków. Ale jak piszesz - są dorośli, wiedzą co robią.

Będziesz w tym roku na AudioShow?


MAC

Będę bo muszę się z Wami wszystkimi pospotykac  :)

JuG


vdgg72

#228
Wygląda na to że Włodek strzelił sobie w kolano tą dystrybucją. Ceny tak zaporowe że śmiem wątpić w jakakolwiek sprzedaż. Co do wkładu dystrybutora to z tego co widzę ograniczył się on w zasadzie  do stworzenia strony i internetowej. Ciekawe czy w tym roku Phast zagości na AShow? 


vdgg72


MAC

Ja mu to wszystko przecież wyliczyłem i pokazałem, że absolutnie nie opłaca mu się robić dystrybucji.
Ale pieniądze to nie wszystko, ciekawe czy te całe dystrybutory od siedmiu boleści w ogóle przejmują się takimi pierdołami jak CE i Rohs. Są wprowadzającym na teren UE. Czy oni wiedzą co to jest Rohs i CE?
Jeden mały życzliwy telefon gdzie trzeba od konkurencji i sie długo nie pozbierają ;D
A jeszcze słyszę, że to po lokalnych sklepach pchają i nikt nie pyta o kwity?
Biznesmeni od siedmiu  ;)

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 20, 2016, 08:48
Ja mu to wszystko przecież wyliczyłem i pokazałem, że absolutnie nie opłaca mu się robić dystrybucji.
Ale pieniądze to nie wszystko, ciekawe czy te całe dystrybutory od siedmiu boleści w ogóle przejmują się takimi pierdołami jak CE i Rohs. Są wprowadzającym na teren UE. Czy oni wiedzą co to jest Rohs i CE?
Jeden mały życzliwy telefon gdzie trzeba od konkurencji i sie długo nie pozbierają ;D
A jeszcze słyszę, że to po lokalnych sklepach pchają i nikt nie pyta o kwity?
Biznesmeni od siedmiu  ;)

CE i RoHS leży po stronie producenta. Co nie znaczy, ze dystrybutor który chce załatwić takie certyfikaty nie może zrobić tego sam. Tak sie to dzieje np. z Chin.

Pozdro

MAC

#232
Piotr, nie tłumacz mi tego bo siedzę w tym od 20 lat.
Faktem jest, że bez tych certyfikatów towar nie może być wprowadzony na teren państw członkowskich. A za to beka importer.
Sugerowałem kilka rozwiązań ale chłopaki mundrzejsze są to chyba wiedzą co robią  ;)

gratefullde

Cytat: oko i ucho w Wrzesień 11, 2016, 15:38
Witam szanowne grono użytkowników klocków Phast'a
Zamierzam nabyć taki oto sprzęcik
http://allegro.pl/unikat-phast-anniversary-lampowy-amp-hi-end-i6481366406.html
proszę o opinie o adekwatności ceny.
Czy napędzi on poprawnie węglasy ScanSpeak 18ki ?
No i...  wygląda na to, że nic a tylko brać ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

oko i ucho

odpuściłem
primo - cena, duo - moje węglowe 18stki
może za jakiś czas

JuG

Cytat: vdgg72 w Wrzesień 20, 2016, 08:30Ciekawe czy w tym roku Phast zagości na AShow?

Z tego co wiem - nie.

MAC

Sponsor się wycofał?  :o
Szybko...

vdgg72

#237
Pewnie się Włodek z Tobą "przeprosi" i wszystko będzie po staremu 😄
A tak na serio: kilka dni temu minęła 10-ta rocznica jak Włodek zawitał w moje progi z monoblokami i przedwzmacniaczem . Monosy grają do dzisiaj i na przestrzeni tych lat po lekkim tuningu spisuja się znakomicie. Rok temu spotkałem się z Włodzimierzem na AS i byłem zaskoczony że pamiętał wizytę u mnie[emoji4] . Mam nadzieję że mimo wszystkich przeciwności losu produkty Phast nie znikną z rynku, a ceny wrócą do przyzwoitego poziomu.

MAC


gratefullde

Ja liczę na Phast "Masza SE edition" jeszcze ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Po GMach nie ma powrotu do diabełków.
To zupełnie inne granie jest.

JuG

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2016, 18:31Sponsor się wycofał?  :o
Szybko...

Włodek napisał, że nie zdążył zrobić nowe kolumny i nie widzi sensu wystawać się w zeszłorocznej konfiguracji. A jaka przyczyna jest naprawdę - who knows.

vdgg72

Masza, pamiętasz może jaki w monoblokach Phast charakter brzmienia wnosiły 6c8g  tungsol w porównaniu do national union?

MAC

Nie miałem porównania z NU.
6c8g miałem tylko TS.

McGyver

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2016, 19:11
Po GMach nie ma powrotu do diabełków.
To zupełnie inne granie jest.
Do diabełków nie ma powrotu nawet po 2A3 tudzież po ich sowieckiej wersji 6S4S. Mam takie monobloki Phasta (jeszcze jako Phase) od dekady, i ani myślę ich sprzedawać. Natomiast sowieckie lampy koniecznie trzeba wymienić na jakieś dobre NOSy żeby dowiedzieć się co to naprawdę potrafi. W swoich zamiast sowieckich 6N6P wstawiłem E288CC Siemensa, a zamiast 6N3P wstawiłem 5670 AEG. Różnica na plus kolosalna, przede wszystkim w dynamice, detalu, przejrzystości i precyzji. Nastąpiło zdjęcie grubego koca, a przy tym nadal gra gładko, kremowo.
Wymiana sowieckich 6S4S na amerykańskie NOSy 6B4G Sylvania już nie przyniosła zmiany, lub zmiana przez nie wniesiona jest na granicy percepcji. Co by znaczyło że stare sowieckie 6S4S Svetlana są bardzo dobre. Natomiast Sylvanie ładniej świecą.

Therion

Pany, już kiedyś to miałem, Włodek coś mi kazał grzebnąć (chyba poruszyłem potencjometrem montażowym) i się uspokoiło na kilka lat. Dziś pojawiło się ponownie.

Objawy - wzmacniacz sam się ścisza (nie jednostajnie, po kawałeczku co jakiś czas), lampka sieciowa miga tak, jak przy ściszaniu pilotem, ale pilot leży obok. Sprawdziłem smartfonem, pilot nie wysyła sygnałów, wzmacniacz sam coś łapie.

Ktos miał to i pamięta co uczynić?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Uspokoiło się, to chyba nie będę grzebał.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

qwa i znowu jest to samo. Ech...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Sterownik do silnika potencjometru jest "problematyczny". Robi co chce.
Ja używam chińskich gotowców, raz że ma to zerowy wpływ na dźwięk jeżeli zastosuję dobry potek, bo to tylko tym potkiem obraca, a dwa, że działa to dobrze, więc nie chce mi się tego robić od zera. 20-30 dolców w komplecie z pilotem, i mam temat z głowy.

Michał

Ja się bardzo Diabełków obawiałem. Teraz kocham je miłością ślepą. Nie doskakują do nich wszystkie poprzednie lampy jakich słuchałem,tylko ja zawsze grałem na push-pull a SET to jednak inna planeta. Nie zamierzam nic oprócz lamp w kwestii wzmocnienia zmieniać.