Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

Dobry, poprawnie zrobiony kabel niweluje buczenie, bzyczenie , przynajmniej u mnie. Jak dam 3/4 mocy wzmak to szum pozostaje oraz lekki przydzwiek ale wydaje mi sie , ze to wina mojej sieci.
Poza tym, teraz dzwiek dostal lekkosci i jest mniej zamulony. Zrobilem sobie interkonekty gramofonowe a i zmienilem Qed performance audio II na interkonekt oparty na tym samym kablu schutz dk4.teraz leci wsio w jednej lini..

Gerwazy

No mistrzostwo świat to nie jest, ale w tej cenie, jako pierwszy gramofon, propozycja warta rozważenia ;0

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs455-polecam-paragon-i6731373795.html
Nic nie sprzedaję

amati74

Cytat: axolotl w Luty 25, 2017, 16:55
Dobry, poprawnie zrobiony kabel niweluje buczenie, bzyczenie , przynajmniej u mnie. Jak dam 3/4 mocy wzmak to szum pozostaje oraz lekki przydzwiek ale wydaje mi sie , ze to wina mojej sieci.
Poza tym, teraz dzwiek dostal lekkosci i jest mniej zamulony. Zrobilem sobie interkonekty gramofonowe a i zmienilem Qed performance audio II na interkonekt oparty na tym samym kablu schutz dk4.teraz leci wsio w jednej lini..
Tam był błąd w zdaniu pytałem jaki był konkretnie pomysł ahaji na te kable.

axolotl

Mysle , ze kolega nie obrazi sie jak zamieszcze schemat tutaj na forum ....

tomasz_pianista

Więcej szczegółów można znaleźć na audiostereo;) wpisz interconect DIY PROEL HPC w googolu i powinno wyskoczyć.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Kiedyś zrobiłem ten kabel na Schulz DK4 w redze rb250, bardzo fajnie to grało jak na rege:)
Grupa ratowania poziomu.

jajacek1410

Też zrobiłem sobie taki kabelek na Proelu. Zamontowałem zakręcane wtyki QEDa. Fajny kabel wyszedł za niewielkie pieniądze. Gra porównywalnie do interkonektów za 300-500 zł (jeśli cena może być wyznacznikiem jakości).
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kawosz

Kabelki poprawione nic się nie zagina . Podstawka w odstawce . Danka na krótkim bacie  :o  :-[

MAC

Nie za małe VTA? Bo tak wygląda na tym filmiku.

kawosz

SME optycznie jak jest odłożone to takie sprawia wrażenie . Króciak jest równo . Ale podniosę deko z ciekawości .

kawosz

301 to niska wkładka jest . Wróciłem do poprzedniego ustawienia . :)

MAC


kawosz

#1262
Mam w supermarkecie sobie kupiłem za 6 zł  ;D . Jednak do położenia na koszyczku sie nie nadaje za ciężka  :( . Muszę polegać na oku  :o

vasa

Cytat: kawosz w Luty 27, 2017, 23:02Muszę polegać na oku 
A papieru milimetrowego nie masz?
Przecież obydwa ramiona mają belki o stałym przekroju. Na papierze milimetrowym widać wszystko jak na dłoni  ::)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Na papier milimetrowy nie znałem  ;D . Podniosłem VTA i skating mi oszalał  :P . Na ucho i oko ustawiłem dobrze . Azymut na lusterko  :) . Pewnie że to nie profesjonalnie ale to muszę poczekać na zbawcę Miniabyra lub Piterskiego z ich magicznymi programami  :)
ps. Do VTA mam dobre to oko . Piterski świadkiem  ;D . Zdziwiony był bardzo jak na Fonciaku ustawiłem :D

Jamówię

Powiem Ci Darek,że piękny jest ten gramofon,jak wykształcę już mojego "darmozjada"to sobie taki z dwoma ramionami sprawię.

kawosz

Zobaczcie nowości od Ondreja  ;D

Dziś się z Wami podzielę kolejną wyjątkową DIY konstrukcją mojego czeskiego znajomego. Tego samego od wczoraj pokazanych kolumn Living Voice Olympian.
Jego własnoręcznie zbudowany gigantyczny gramofon nie potrzebuje komentarz.
Setki i może nawet tysiące godzin roboty, ale końcowy efekt niesamowity.
Oto ON, replika referencyjnego gramofonu
VYGER Signature Reference turntable
z domowej czeskiej diy produkcji.
Specjalnością jest tangencialne ramię poruszające się bezkontaktowo na powietrznej poduszce z "steampunk" miernikiem właściwego ciśnienia :)
Wielkie brawa! Klikamy i lubimy! :)))

kawosz

 ;D

Gerwazy

Nie ma pokrywy :(
Nic nie sprzedaję

miniabyr

Wygląda jak z początków rewolucji przemyslowej  19 wieku .  Para i dym  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

ale ma wile podłączeń kablowych (za nim na zdjęciu)

Ale fajny jest - trzeba wziąć pod uwagę ze to DIY

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Luty 28, 2017, 18:25
Nie ma pokrywy :(


Można zamówić oddzielnie  ;) .


kawosz

Czapki z głów przed tak tytaniczną pracą jaką wykonał Ondreja znajomy . Przynajmniej ja chylę czoło . Tak wygląda wzór, oryginał marki VYGER

gratefullde

kopia bardziej mi się podoba...  :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Kopia ma też wrzutkę na monety (pod logiem), ;D
może robic za maszynę grającą, ;D ;D
tylko na zdjęciu nie widzę podajnika winyli  :o