Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz zmieniamy płytotekę. Byłem ze dwa razy na koncercie tej grupy. Rewelka.



Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Chyba też kiedyś byłem, wieki temu...Ale płyta moim zdaniem znakomita.  :np:

GregWatson

Mam też trochę ich singli, szkoda tylko że to taka kiepska jakość teraz. Ale były to ciężkie lata polskiego winyla.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

U mnie "Supernova" gra całkiem ładnie.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Mam Exodus ale jej stan techniczny nie pozwala mi na odtwarzanie, niestety :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: wojtek41 w Luty 17, 2019, 14:39U mnie "Supernova" gra całkiem ładnie.

LP też u mnie grają fajnie ale single są lekko mówiąc zdezelowane. Trzymam je od młodości. Był u nas taki fajny kiosk RUCHU gdzie babka sprowadzała różne single wówczas. Kupiłem albumik Beatlesów, Exodus, Franka Kimono, VOX i wielu fajnych wykonawców ale trzeba było pilnować bo dostawała małą ilość i rozchodziły się jak świeże bułeczki. Mnie się trochę udało wyłapać a miałem jeszcze wówczas Emanuela - po nim był Daniel (przez pół miasta tachałem na własnych rękach - takie rzeczy się pamięta.)
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Ostatnio słuchałem tej epki Beatles. Tragedia...

GregWatson

Wojtek a powiedz mi bo akurat ten zestaw od Stanisława poświęcam pod wkładki MM - jadę teraz na AT-440 MLa ale nie wiem czy czasem nie przesiąść się na DL-103 szczególnie pod płyty rockowe, metal i inne mięsiste a do jazzu i poważnej nie wybrać właśnie AT-440 MLa bo jest "ostra" i wychwyci wiele detali.? jakie jest Twoje doświadczenie w tym temacie? jakie pod lampę?
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Mam u siebie pre z MM/MC. Ostatnio gram najczęściej z DL 103R. Klasyka i stary jazz...bajka. Natomiast z MM głównie Shure V15 II lub III.
To są niesamowite wkładki, oczywiście moim zdaniem. Też dobrze się odnajdują w róznej muzyce. AT 440 miałem lata temu...Słabo już ją pamiętam.

GregWatson

O Shure to słyszałem a 103 miałem. No cóż trza poeksperymentować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Fakt, trzeba dotknąć żeby się przekonać. Może Quintet Black i trafa ?

Kangie

Cytat: GregWatson w Listopad 05, 2018, 17:40Ostatnio tak coś mnie gryzie i spać jakoś nie mogę przez taki jeden patefon MICRO SEIKI RX-2000 RY-2200.    Do tego jeszcze jest pompka.
(504.01 kB, 900x675 - wyświetlony 124 razy.)

Robi wrażenie ta maszyna. Przez chwilę pomyślałem o koszach materiału i toczeniu go na zadany wymiar i wcale wyjść tanio nie chciało. Gratuluję kolejnego nabytku ze stajni MS.

GregWatson

Dzięki Łukasz. Kurcze szkoda, że nie załapałem się na talerz miedziany ale ten co mam też jest dobry. Jak zauważyłeś na tym talerzu powyżej nie ma uszczelek gumowych przystosowanych do pracy z pompą a nie łatwo jest je dostać. Ja w swoim mam i muszę tylko jeszcze uszczelnić pompę bo trochę lat ma i zaczęły pojawiać się wewnątrz "dziury" przez które ulatuje zasysane powietrze. Ale dotarłem do gościa (strony) gdzie właśnie pokazane jest jak zrobić pompę tak by działała jak nowa przez długie lata. Co ciekawe oryginalny pasek napędzający jest zrobiony z kevlaru a nie z gumy, naciąg jest zupełnie sztywny a nie elastyczny  jak przy gumie. Nie ma żadnego ślizgu na talerzu. Silnik i łożyska chodzą bezszelestnie. Przy czym jest znacznie większy od DD-40.  Krótko mówiąc klasyczny gramofon bez wodotrysków i cudacznej stacji kosmicznej no i to drewienko - to trzeba zobaczyć bo fotka to nie to.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i właśnie trochę orkiestry i znane tematy filmowe:



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A Tulia podoba Wam się na Eurowizję czy znowu będzie klapa?  Taka trochę egzotyka?




Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Widzę spore zainteresowanie Eurowizją  :)

A teraz w akcji KORG DS-DAC-100, wzmacniacz Gennetta i pliki Eddie Higgins Trio - A Fine Romance  czyli klasyka na najwyższym poziomie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A w kolejce nóżkami już przebiera - pliki rzecz jasna.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i dalej na poważnie - orkiestra i smyczki:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz Marek, Marek Grechuta i Korowód:




Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz - odmiana.

Greenpeace - Breakthrough

Na początku 1989 roku ukazał się w Związku Radzieckim składankowy podwójny album Greenpeace: Breakthrough. Album został wydany przez firmę fonograficzną "Melodia". W jego nagraniu wzięli udział artyści tej miary, co Peter Gabriel, Pretenders, Basia Trzetrzelewska, Eurythmics, Talking Heads, Sting, Grateful Dead, Dire Straits, U2 i Bryan Adams. Była to pierwsza tak duża, oficjalna prezentacja zachodniej muzyki pop w Związku Radzieckim. Jednocześnie był to pierwszy album wydany w tym kraju w celach charytatywnych. Dzięki zyskom ze sprzedaży Greenpeace był w stanie otworzyć swoje biura w Moskwie i Kijowie. Do każdej płyty i kasety dołączona była także 16 stronicowa książeczka pokazująca najpoważniejsze problemy ekologiczne świata, prezentująca Greenpeace oraz informująca w jaki sposób powstał i czemu służy ten unikalny album.

Wyd.: Melodia A 6000439 008




Napisy na płycie w wersji rosyjskiej:
A1 Ю 2 - Гордость (Во Имя Любви) (Pride)
A2 Белинда Карлайл - Землю Осушить До Слез (Heaven Is A Place On Earth)
A3 Стинг - Любовь - Это Седьмая Волна (Love Is The Seventh Wave)
A4 АСВАД - Освободите Их (Set Them Free)
A5 Уорлд Парти - Корабль Глупцов (Ship Of Fools)
A6 Брайан Ферри - Не Стой, Танцуй Со Мной (Don't Stop The Dance)
B1 Юритмикс - Когда Настанет Завтра (When Tomorrow Comes)
B2 Притендерз - Середина Пути (Middle Of The Road)
B3 Грейтфул Дэд - Бросая Камни (Throwing Stones)
B4 ИНКСС - На Этот Раз (This Time)
B5 Томпсон Туинз - Положи Мне Руку На Плечо (Lay Your Hands On Me)
B6 Токинг Хэдз - Город Мечты (City Of Dreams)
C1 Симпл Майндз - В Порту (Waterfront)
C2 Уотербойз - Луна Целиком (The Whole Of The Moon)
C3 Р.Е.М. - Конец Света (А Мне Хорошо) (It's The End Of The World)
C4 Джон Фарнем - Ты - Тот Голос (You're The Voice)
C5 Брайан Эдамс - Кто-то (Somebody)
C6 Баша - Далеко - Далеко (Miles Away)
D1 Питер Гэбриэл - Красный Дождь (Red Rain)
D2 Брюс Хорнсби И "Рэйндж" - Посмотри Из Любого Окна (Look Out Any Window)
D3 Теренс Трент Д'Арби - Вперед (Let's Go Forward)
D4 Мартин Стивенсон И "Дэйнтиз" - Совершенно Смиренное Сердце (Wholly Humble Heart)
D5 Шаде - Я Буду Твоим Другом (I Will Be Your Friend)
D6 Джон Кугар Мелленкамп - Мы - Народ (We Are The People)
D7 Дайер Стрейтс - Зачем Волноваться (Why Worry)

http://www.swistak.pl/a6046506,Greenpeace-Breakthrough-rozni-artysci-2LP-U2.html






Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Robi się szarawo za oknem, lekkie zaciemnienie w pokoju, dymek - z tlących się przewodów, szklaneczka czegoś dobrego i słuchamy Nat King Cola:



Trochę tego i trochę tamtego też.