Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Mówisz- ;D masz. Jestem uzależniony od "średniowiecza"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102


Jakub

Ja uwielbiam tę płytę:


miniabyr

Cytat: Jakub w Kwiecień 06, 2015, 22:18
Ja uwielbiam tę płytę:


-) Zastanawiam się jak można nazwać to 'muzyka poważna' -co za kretyńska etykieta przyklejona została do muzyki jakby nie było rozrywkowej choć z epoki-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Kwiecień 06, 2015, 22:26Zastanawiam się jak można nazwać to 'muzyka poważna'
To określenie egzystuje chyba tylko w języku polskim.

jajacek1410

Cytat: miniabyr w Kwiecień 06, 2015, 22:08Mówisz- ;D masz. Jestem uzależniony od "średniowiecza"
Dzięki! Z premedytacją nakłaniam Ciebie do "zeznań". Średniowiecze mam dopiero lekko liźnięte, a tu jak się okazuje jest cała masa rejonów zupełnie przeze mnie nie odkrytych. Np. muzyka mozarabska. Uparłem się kolekcjonować muzykę dawną na winylu, ale chyba trzeba będzie przeprosić z cd.
Wpadnij tutaj czasami z wykładami :) :
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=680.0
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Keef98


Tylko cały czas nie wiem, dlaczego wyciszają końcówki utworów, bez tego IMHO brzmiałoby lepiej.

kangie

Cytat: Keef98 w Kwiecień 06, 2015, 23:52Tylko cały czas nie wiem, dlaczego wyciszają końcówki utworów, bez tego IMHO brzmiałoby lepiej.
A znasz historię z końcówką ostatniego utworu w "Dark Side of The Moon"?

miniabyr

#1133
Cytat: jajacek1410 w Kwiecień 06, 2015, 22:52Uparłem się kolekcjonować muzykę dawną na winylu, ale chyba trzeba będzie przeprosić z cd.
To prawda nie ma się co napinać na winyl,bo wcale nie ma wiele nowych pozycji wydawanych na tym formacie.To pierwsza sprawa.Druga to że przez ostatnie dwie dekady ilosć wykonawców i wydań muzyki dawnej jest ogromna. Nagrano też i opracowano repertuar kiedyś niedostępny . Tak na prawdę to same plusy.Mam w domu sporo wydań muzyki dawnej na winylu ,ale to nagrania które zostały zarejestrowane najwyżej do lat 80'  i są to  jak na tamte lata same najlepsze wykonania.Zaprzestałem zbierania muzyki dawnej na winylu ,choć kocham ten format.Teraz więcej ciekawych rzeczy jest na cd/sacd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

Cytat: kangie w Kwiecień 07, 2015, 06:19
Cytat: Keef98 w Kwiecień 06, 2015, 23:52Tylko cały czas nie wiem, dlaczego wyciszają końcówki utworów, bez tego IMHO brzmiałoby lepiej.
A znasz historię z końcówką ostatniego utworu w "Dark Side of The Moon"?
Nigdy nie byłam fanem Pink Floyd, nie znam. Co zrobili? Dobra, chyba wiem, mam posłuchać i sama na to wpaść.

kangie

Mozesz tego nie uslyszec, bo nie na wszystkich wydaniach to bylo. Legenda mowi:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Eclipse_(song)

elem

Cytat: elem w Marzec 28, 2015, 00:47trochę posłuchałem, artystka pisze tak: "This is the way it was meant to be heard! No digital processing at all in between my performance and your listening" Jakis taki chyba londyński OBUH  zapłaciłem, pre-order, czekam...

dowieźli, z autografem i podziękowaniami od Emily na dołączonej kartce z fotografią:



"My new solo album has been recorded live direct to tape at the legendary Toerag Studios in London with producer Liam Watson (...) Toerag Studios is renowned for being a totally analogue studio – full of authentic 50s and 60s gear – famously, it was the studio where The White Stripes recorded their incredible break-through album Elephant (...)  All the songs were played live, direct to two-track 1/4″ tape, with no overdubs and no editing, and to keep the analogue integrity, the vinyl has been mastered direct from the tape. Even with the CD, there has been no processing, and the result is about as close as you can get to a live sound."

wielkiej urody marudzenie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

C. Wilson
Artystka,Diva,muszę szczerze napisać,że darzę ją uwielbieniem bezkrytycznym ;)
Jej interpretacje piosenek Holiday,dla mnie magiczne. Płytę,moim zdaniem,trzeba kupić.

frywolny trucht

Dziś taki dziś pakiecik dziś do posłuchania dziś. Prosto z empiku i prodiże z MM ( 90 zł).
Te z empiku- oszczędne wydania, ale cena pewnie tłumaczy. Brodka gra nieźle. Lekka fala, bez wpływu na dźwięk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Two-FacedGirl

Liska mam[emoji4], właśnie się kręci


Pozdrawiam
Pozdrawiam

frywolny trucht

o.n.a gra całkiem przyjaźnie. To składanka, więc słychać pewne różnice między utworami, ale ogólnie nie jest źle, a w zasadzie jest dobrze. Płyty ( Brodka, o.n.a)  są trochę cieńsze niż 180g, ale daleko im do tych z lat 80-tych. o.n.a jest prosta. Lisek na deser. Tłusta wydawniczo rzecz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Hihi! Mam wolny wieczór, wreszcie nauczyłam się organizować czas jak należy ;D

Super. Cała publiczność śpiewa "I still haven't found what I'm looking for". Mama też :( wpadła i mi śpiewa :P

frywolny trucht

Pozdrowienia dla mamy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Dzięki. Jasna sprawa ;D
I jeszcze mi słodycze wyjada ;) I tak ją lubię ;D

frywolny trucht

A Prodigy gra i tak najlepiej z tej paczki. W sensie jakości realizacji.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To wyżej jest przekazem podprogowym: "Weź mnie na winylu, jestem w puli nagród".
Przy okazji coś czego trzeba się ponoć wstydzić, że się słucha. Lubię się wstydzić:



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98


W sumie jedna z moich ulubionych płyt Kultu.

Keef98

Wygrzebałam fajne kasety ;D Mam jeszcze min. Lou Reeda, ale chyba kaseta jest "wysłuchana", jakoś dziwnie brzmi ;D

miniabyr

A ja sobie gram PIEROŃCZYK- KOCHAN -SCHULLER  "Plastinated Black Sheep"  Bardzo lubię wracać do tego materiału,choć łatwy nie jest.Ale trio znakomite.Płyta wydana wieki temu przez HIFI Muzyka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !