Philips 677 regulacja obrotów

Zaczęty przez MaciejJot, Październik 11, 2022, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MaciejJot

Witam Jestem nowy na forum. Mój Philips 677 ma zbyt szybkie obroty talerza. Przetestowany z nową igłą, gra jakby wcisnąć mu przycisk FF. Prozę o sugestie regulacji obrotów.

Pboczek

A kolega sprawdza prędkość ustawioną na pewno na 33, czy może na 45 obrotów?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

MaciejJot

Tak, kolega sprawdzał Talerz wizualnie nie reaguje na zmianę obrotów Kręci się jednostajną prędkością A dźwięk skutkiem tego jak powyżej Dostałem informacje o potencjometrach, które trzeba wyregulować wewnątrz. Dziś mam zamiar to sprawdzić.

MaciejJot



To ta płytka odpowiada za obroty 33 i 45 Dwa otwory nad śrubą śluza do regulacji.


christo

W załączniku masz instrukcję serwisową z Vinylengine. Z tego co widzę, do regulacji obrotów służy 1 potencjometr montażowy 470R - zdaje się jest to prawy górny róg płytki z twojego zdjęcia. Być może trzeba go będzie przeczyścić. Możliwe, że trzeba będzie zmodyfikować nieco zasilanie. W gniazdkach od dawna nie mamy już 220V lecz 230V i więcej. Zasilacz nie jest stabilizowany i może to skutkować wyższymi napięciami. Na szczęście trafo ma (powinno mieć wg instrukcji) odczep 240V po stronie pierwotnej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MaciejJot