Lupy i szkła powiększające

Zaczęty przez GregWatson, Luty 24, 2015, 16:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Że tak głupio spytam: Co to jest ten clipping?

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2015, 20:12
minaibyr, zamówiłeś ten endoskop? Trochę mnie martwi niska rozdzielczość aparatu. VGA w czasach  gdy komórki mają 16mpix?
Jak pisałem zapomniałem o tym . Muszę kupić i dam znać jak to działa. Zamieszczę kilka fotek z kalibracji ,bo szykuję się mi sporo  pracy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2015, 20:15
Że tak głupio spytam: Co to jest ten clipping?
Odsyłam do zakładki ŚMIETNIK Pmcomp pisał o tym.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

O nie! Nie będę tam grzebał. Wolę nie wiedzieć :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

#30
Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2015, 20:15
Że tak głupio spytam: Co to jest ten clipping?



Podobnie dziala do przesterowania, czyli wierzcholki sinusa scina i tworzy duze znieksztalcenia.

frywolny trucht

Super. Dzięki. To ja tak cały czas słuchałem na Altusach. Jak miałem 17 lat.

GregWatson

I ta też jest fajna i za grosze. Plusy to to że zdecydowanie większa, posiada podświetlenie LED no i tania jak barszcz. :)

http://allegro.pl/lupa-skladana-40x-z-podswietleniem-2xled-mg21011-i5102720299.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Wprowadzę niniejszym nieco zdjęć w ten wątek :)
Zakupił ja takie cudeńko jak Greg. Coś 17 zł?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Straszne maleństwo  :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#37
Powiększenie x 60. Ostrość uzyskuje się wysuwając/wsuwając okular. Obudowa plastikowa, okular tak malutki, że nawet obiektyw komórki łapie to co jest na zewnątrz okularu. Będzie bardzo trudno zrobić jakieś podniecające zdjęcie igły:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

też mam takie cóś, ja wyrwałem tę plastykową przezroczystą osłonkę, trzeba tę lupkę mocno zbliżyć do igły, żeby coś zobaczyć
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

#39
Pomimo, że ustabilizowałem komórkę względem mikroskopiku specjalnym uchwytem ( będzie za chwilę o nim).
Oględzin dokonuje się bardzo blisko igły. To sporo mniej niż centymetr! Nie da się podejrzeć igły z profilu, ponieważ przeszkadza body igły. Trzeba podchodzić bardziej od góry ostrza. Ale czujecie jakie to niebezpieczne? Z boku nie złapiesz ostrości na ostrze, bo opierasz tą plastikową osłonką obiektywu o body igły, a ciągle musisz być bliżej, żeby złapać ostrość na ostrze!
Zalety? Można próbować obejrzeć igłę na ramieniu ( nie trzeba zdejmować), dobre podświetlenie białe LED i dodatkowo jedną LED w romantycznym niebieskim kolorze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: blackholesun w Sierpień 18, 2016, 16:17ja wyrwałem tę plastykową przezroczystą osłonkę

Ta plastikowa osłonka pozwala doświetlić obiekt, ale może tak, jak się ją wyrwie, zyskamy parę milimetrów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Mam też takie gówienko, kupiłem za jakieś 5 zł:) Działa już z 5 lat, chyba ze 20 igieł tym oglądałem:)
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Jeżeli ktoś posiada stary analogowy mikroskop- to może być interesujący gadżet. Występuje na Allegru za 78 zł ale  opcja tylko przesyłki kurierskiej za  29 zł winduje cenę. Trochę rabunek, lecz gdy ma się i komórkę i mikroskop, to będzie najtańszy sposób by błysnąć a naszym forum fajną fotką igły gramofonowej  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#43
Tak to wygląda po założeniu, da się klepać zdjęcia bez wyjmowania komórki z etui. Duży zakres regulacji, ale czy seria Note wejdzie? Nie wiem, na pewno z użyciem młotka?  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#44
W innym wątku motałem się z uzyskaniem jakiegokolwiek zdjęcia z mikroskopu, teraz uzyskanie pełnego koła staje się proste. Powiększenie x64
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 18, 2016, 16:23Ta plastikowa osłonka pozwala doświetlić obiekt, ale może tak, jak się ją wyrwie, zyskamy parę milimetrów.

Wyrwij tę osłonkę, to wtedy będziesz bez problemu oglądał igłę z profilu, na wkładce powieszonej na ramieniu
a do doświetlania kup sobie w Ikei lampkę Jansjo, przyda się też przy kalibracji
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

No dobrze, nawet jak wyrwę osłonkę, czy sądzicie, że powiększenie x60 z tego mikro mikroskopu wystarcza do odczytania stanu igły?
W innym wątku pisałem o sytuacji gdy kupiłem uszkodzoną igłę ( wkładka była sprzedawana z igłą uszkodzoną).
Popatrzyłem sobie oczkami na nią. No gdzie uszkodzona, prosta jak drut, ostrze super :) Zakładam, zapuszczam, ramię leci sruuuuuuu na środek płyty. WTF? Jeszcze raz. I to samo. Patrzę lupką x30. Jest OK. Przypomniałem sobie, że dzieciom kiedyś kupiłem mikroskop, ale popełniłem błąd. Użyłem podświetlenia dolnego ( takiego, którym mikroskop podświetla próbkę na stoliku), czyli zobaczyłem tylko profil igły. Wyszło, że szlif jest trapezowy :) Śmialiśmy się, że ktoś tyrał po papierze ściernym. Ale nie. Bawiłem się dalej, chciałem zrobić eleganckie zdjęcie, dołożyłem lampkę górną i co wyszło? Trzpień igły ma równiutki krater, z którego wypadła diamentowa końcówka o szlifie eliptycznym. Sprawa stała się jasna  :o

Powiększenie x 64



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#47
To dziwne, różnica w powiększeniu niewielka, ale po wielu próbach- żeby coś sensownie złapać- ta sama igła bez diamentowego tipu mikro mikroskopem wygląda i tak dużo mniej imponująco:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

i jeszcze próbka zrobiona lupką  x30
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Poważny uraz igły, a nie widać! Trochę podejrzane to chińskie powiększenie. To raz. Dwa, że jak coś jest ręczne, ciągle trzeba się ruszać by ostrzyć- co utrudnia wnikliwą ocenę, a trzy- brak możliwości sterowania światłem. Na mikroskopie wszystko jest stabilne, igła leży na stoliku, jej przesuwanie odbywa się pokrętłami ( góra- dół, oraz na boki), a lampę można sobie ustawiać jak bądź szukając takich cieni, żeby sobie pomóc w ocenie.
Moim zdaniem ręczne lupki x30, ale także mikro mikroskop x60 są wystarczające do określenia stopnia zabrudzenia igły, ale do "zabawy" w określenie stanu igły- nie!

Co ciekawe mikroskop dla powiększenia x64 ma okular jakieś 2,5 cm od ostrza! To duża różnica odległości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93