Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Cytat: McGyver w Listopad 19, 2018, 02:31Jeżeli zamierzacie klecić, to ja wymiękam, nic nie opublikuję   
Bedziesz budowal napiecie??

Hubertrs

Cytat: McGyver w Listopad 19, 2018, 02:31Cytat: Hubertrs w Listopad 18, 2018, 22:32
dac'a bedziemy klecic??
Jeżeli zamierzacie klecić, to ja wymiękam, nic nie opublikuję   


Podobnie, jeżeli ktoś w ramach strugania wariata w małpiarni zrobi dziurę w obudowie, to zostanie wyklęty i wygnany. W małpiarni nie ma miejsca dla robiących dziury. Dopuszcza się tylko wykonywanie otworów 

Kruca bomba napisz cos wiecej bo mnie naprawde zainteresowal ten temat.


Hubertrs

Znaczy sie ten DAC, ostatnio wspomniales, ze to bedzie nastepny projekt i jestem dosc mocno ciekaw, co to bedzie, kiedy to bedzie i takie tam.

McGyver

Kurna, wiedziałem. Nie należy pary z gęby puszczać, bo zaraz rozdmuchają i wydębią wszelkie informacje  :-\ 
Kiedy odpalę ten projekt to już pisałem.
Będzie to DAC z lampową analogówką. Będzie go można poskładać na bazie PCB dostępnych na ebaju. Na razie tyle.

LampowY

I nie będzie to Protagonist, żeby ludziska sobie smaku nie narobili :D

McGyver

No nie będzie to Protagonist. Będzie to bardzo dobrze brzmiący DAC, zdolny do konkurowania np. z Audio Note DAC2, ale od Protagonista jednak słabszy.

LampowY

Po tym co usłyszałem z preampa na chińskiej płytce z eBaya niczego już a priori nie neguję...  :o

Hubertrs

Jako ze po wakacjach swinka pusta to wlasnie wymylem i przykleilem nalepke "dac" ,
Takze srednio raz na dwa tygodnie bede upierdliwie pytal "no to kiedy zaczynamy, no kiedy?"

osiek

Cytat: McGyver w Listopad 26, 2018, 19:44
No nie będzie to Protagonist. Będzie to bardzo dobrze brzmiący DAC, zdolny do konkurowania np. z Audio Note DAC2, ale od Protagonista jednak słabszy.
To i ja się wetnę, może jeszcze coś uda się wyciągnąć:

Będzie możliwość podpięcia się po i2s (w kontekście łączenia się do maliny czy innych takich wynalazków)?

A w ogóle to skoro już tyle wtrąceń tutaj w wątku o pre gramofonowym to może przenieść do nowego wątku?

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 26, 2018, 19:46na chińskiej płytce z eBaya
Płytka drukowana to tylko element mechaniczny do montażu układu elektronicznego. Jeżeli obwód pasuje, to liczą się przede wszystkim elementy, ich wartości i jakość.
Cytat: osiek w Listopad 26, 2018, 20:17Będzie możliwość podpięcia się po i2s (w kontekście łączenia się do maliny czy innych takich wynalazków)?
W większości DACów zawsze się da podpiąć po I2S, ale czasami wymaga to przylutowania pięciu drucików grubości włosa (niech nawet będzie że końskiego, ale zawsze włosa  ;)  ) i czasem odbywa się to kosztem utraty SPDIF.

osiek

Cytat: McGyver
W większości DACów zawsze się da podpiąć po I2S, ale czasami wymaga to przylutowania pięciu drucików grubości włosa (niech nawet będzie że końskiego, ale zawsze włosa  ;)  ) i czasem odbywa się to kosztem utraty SPDIF.

W przypadku tego zapowiadanego projektu w gre wchodzi piec włosów czy może z piec kordonkow?
Utraty SPDIF akurat się nie obawiam i przeżyje ewentualna stratę :)

moon

nie ma ktos pozyczyc jakiegos pre phono na jakis czas?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Listopad 30, 2018, 09:51
nie ma ktos pozyczyc jakiegos pre phono na jakis czas?
Mam.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


jimmi

Cytat: McGyver w Listopad 26, 2018, 19:44No nie będzie to Protagonist. Będzie to bardzo dobrze brzmiący DAC, zdolny do konkurowania np. z Audio Note DAC2, ale od Protagonista jednak słabszy.

Niestety przeczytałem... Swinke odpaliłem :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

PASJA-AUDIOr

#741
Witam.Ja też bym się pisał na ten nowy pre,mój  lampowy nie jest zły, ale spróbowałbym coś nowego.Leszek
Jbl l112,tascam cd 701,leak 20 + lampowe  pre,otari mx 50,revox pr 99,revox 795 +shure v 15 lll + lapowy pre diy, kable głównie  neotech i inne diy,

axolotl

Ale dawmo mnie tu nie bylo ;) Zanabylem nowe pre jakim jest Pro-ject phono box ds .

Prosilbym o porade jak go ustawic, w instrukcji jest napisane , dla wkladki 2m red ustawiamy na 47ohm, 100 pF oraz wzmacnienie 40 dB.

Bawil ktos sie tym pre i moze polecic jakies inne ustawienie, ktore moze cos polepszyc?

Czytalem gdzies , ze mozna zasilic go z bateryjek 2x9v, jak sie do tego zabrac, jakis koszyk czy jak?

Dzieki za porady z gory :)

rudy-102

Cytat: axolotl w Grudzień 04, 2019, 19:24mozna zasilic go z bateryjek 2x9v
Może to Ci jakoś pomoże. https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=212.msg20436#msg20436SEII miał osobne gniazdo do zasilania DC. DS jest zasilany chyba impulsowo, ale chyba można sobie poeksperymentować. Pudełko z bateriami, albo aku., i kabelek z wtyczką.W SEII pomagało.

il cattivo

#744
Z ustawieniami dla wkładki 2M Red raczej nic nie zmienisz, może ewentualnie wzmocnienie. Chociaż przy 5,5mV napięcia wyjściowego raczej nie ma potrzeby podbijania sygnału. Indukcyjność powinna być też jak najniższa, ale jeśli Cię interesuje, to porównaj sobie z 200pF, wkładki tym nie zepsujesz.

Zasilanie z lepszego źródła, niż oryginalny zasilacz impulsowy, powinno pozytywnie wpłynąć na dźwięk tego przedwzmacniacza. Nie mam jakiegoś super słuchu, ale zmiana zasilania w moim DS+ spowodowała ogólne "ożywienie" dźwięku, pełniejsze barwy, słowem - przyjemniejszy odbiór. To wszystko oczywiście w skali raczej mikro, nie na zasadzie wystrzelenia systemu w Hi-End :)

Eksperymenty z bateryjką doprowadziły do zakupu zasilacza stabilizowanego. Niestety baterie szybko się kończyły, zapewne przez wyświetlacz. W DS bez plusa wyświetlacza nie ma, więc pewnie dłużej pociągną.

Edit:
W celu podłączenia dwóch bateryjek 9V, potrzebujesz zlutować z sobą szeregowo dwa gniazda dla takich baterii, zaś pozostałe końce łączysz z wtyczką taką samą, jak wchodzi z zasilacza w przedwzmacniacz. Uważasz na zachowanie odpowiedniej polaryzacji (na obudowie przedwzmacniacza lub zasilacza jest oznaczenie, gdzie we wtyczce jest "+", a gdzie "-").Elementy zakupisz w każdym sklepie elektronicznym za grosze.

vasa



Cytat: il cattivo w Grudzień 05, 2019, 11:49
W celu podłączenia dwóch bateryjek 9V, potrzebujesz zlutować z sobą szeregowo dwa gniazda dla takich baterii, zaś pozostałe końce łączysz z wtyczką taką samą, jak wchodzi z zasilacza w przedwzmacniacz. Uważasz na zachowanie odpowiedniej polaryzacji (na obudowie przedwzmacniacza lub zasilacza jest oznaczenie, gdzie we wtyczce jest "+", a gdzie "-").Elementy zakupisz w każdym sklepie elektronicznym za grosze.
[emoji106]
Miałem kiedyś pre które było zasilane z bateryjek 9V. Żarło te bateryjki nieprzytomnie.
Zakup trzech akumulatorów żelowych 6V rozwiązał sprawę.
To było b. dobre rozwiązanie.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

axolotl

Cytat: il cattivo w Grudzień 05, 2019, 11:49
Z ustawieniami dla wkładki 2M Red raczej nic nie zmienisz, może ewentualnie wzmocnienie. Chociaż przy 5,5mV napięcia wyjściowego raczej nie ma potrzeby podbijania sygnału. Indukcyjność powinna być też jak najniższa, ale jeśli Cię interesuje, to porównaj sobie z 200pF, wkładki tym nie zepsujesz.

Zasilanie z lepszego źródła, niż oryginalny zasilacz impulsowy, powinno pozytywnie wpłynąć na dźwięk tego przedwzmacniacza. Nie mam jakiegoś super słuchu, ale zmiana zasilania w moim DS+ spowodowała ogólne "ożywienie" dźwięku, pełniejsze barwy, słowem - przyjemniejszy odbiór. To wszystko oczywiście w skali raczej mikro, nie na zasadzie wystrzelenia systemu w Hi-End :)

Eksperymenty z bateryjką doprowadziły do zakupu zasilacza stabilizowanego. Niestety baterie szybko się kończyły, zapewne przez wyświetlacz. W DS bez plusa wyświetlacza nie ma, więc pewnie dłużej pociągną.

Edit:
W celu podłączenia dwóch bateryjek 9V, potrzebujesz zlutować z sobą szeregowo dwa gniazda dla takich baterii, zaś pozostałe końce łączysz z wtyczką taką samą, jak wchodzi z zasilacza w przedwzmacniacz. Uważasz na zachowanie odpowiedniej polaryzacji (na obudowie przedwzmacniacza lub zasilacza jest oznaczenie, gdzie we wtyczce jest "+", a gdzie "-").Elementy zakupisz w każdym sklepie elektronicznym za grosze.

Dzieki wielkie za przyblizenie. Zdaje sobie sprawe, ze ten pre to nie jest sprzet z gornej polki ale od dawna go chcialem a cena poszybowala w dol o moglem sobie na niego pozwolic.
Mial byc ds+ ale oglupieli z cenami wiec zostal ds. Ponoc nei wiele rozni sie od ds+ ... z bateryjkami na razie dam sobie chyba spokoj, bo nawet 2 godzin na razie nie przegral, zapewne dzwiek sie jeszcze otworzy po jakims czasie

rudy-102

Cytat: axolotl w Grudzień 05, 2019, 18:26... z bateryjkami na razie dam sobie chyba spokoj, bo nawet 2 godzin na razie nie przegral,
Phono Box SEII grał na bateriach dwa dni. Nawet jeśli miałoby to starczyć tylko na dwie godziny to uważam, że warto spróbować. Jeśli Ci się spodoba zmiana to można poważnie myśleć albo nad akumulatorami, albo nad zasilaczem liniowym.

moon

czolgiem

czy ktorys z Was, mowa o Wawie, bo chce uniknac przesylek itp. ma moze jakis zbyteczny prephono do pozyczenia na kilka dni?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Jak powinienem ustawiać takie dipy dla MM Goldring 1042? Ohmy zostawić na jakim obciążeniu, a pojemności?

Mam robić to na grającym pre, czy wyłączonym? I czego unikać żeby nie spieprzyć tego urządzenia?

Na razie same pytania  ::)...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite