Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Bardziej by pasował pewnie srebrny ale mam i czarne urządzenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

#51
Taka stronka http://www.vintage-tuner.com/files3/saba.htm
Dodam że, ja raczej radia nie lubię słuchać ale z Saby jest inaczej.  :o
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

spalon

To już tak jest ja nie słuchałem radia od 30 lat ( z wyjątkami czasem przypadkiem u kogoś lub w aucie ) ale nie w domu aż do momentu jak przeprowadziliśmy się na większe mieszkanie w którym mamy sypialnie , żona nie chciała do sypialni telewizora ale chciała radio , na początku mały tranzystor ale ten plastikowy dźwięk nie bardzo porywał nas więc żona namówiła mnie na zakup radia lampowego , no i poszło a teraz nie wyobrażam sobie iść do sypialni i nie posłuchać radia . Oprócz trzech lampowych wszystkie właśnie Saba do kolekcji dołączył tranzystor Bang & Olufsen  Beomaster 900 i przyznać muszę że ten tranzystor zmienił moje poglądy na radia tranzystorowe bo gra świetnie .

paul_67

Sharp ST-1122 H
Spójrzcie na parametry kondensatorów elektrolitycznych podanych w serwisówce.Przy ceramicznych tolerancja nawet 0 procent, a to był tuner z bardzo średniej półki.

dino

To skutek ogólnoświatowego wymuszania większej ..tolerancji  ;D ;D
Dotarł nawet do Audio.
A poważniej - w DD40 w zasilaczu siedzi Sanyo chyba 2200 mikro.
Kiedyś go chciałem wymienić - dla zasady bo stary.
Wlutowałem ale przed wymianą pomierzyłem mostkiem. Miał 2198 mikro.
Nowy "audiofilski" miał 1998 mikro.
Stary wrócił na swoje miejsce i gra dalej.


paul_67

Sprzęt ma dokładnie 40 lat.Z racji wieku pomierzę pojemności.Jak będzie OK to oczywiście nie wymieniam.

dino

Mój amplituner Kenwooda z (chyba) 1978r gra dalej na oryginalnych Rubyconach.
Myślałem, ze padły kondy w końcówce a trzeba było tylko ustawić prąd spoczynkowy.
Nie tknąłem ani jednego z kilkudziesięciu.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 04, 2018, 20:11Nowy "audiofilski" miał 1998 mikro.
Niewykluczone że miał tyle dlatego że nigdy nie pracował. Możliwe że po jakimś czasie pod prądem osiągnąłby pojemność nominalną.
Poza tym jeżeli stary elektrolit "trzyma" pojemność, to nie znaczy że jest jak nowy. Mógł mu np. drastycznie wzrosnąć ESR. Z wiadomym skutkiem.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 04, 2018, 21:11Mógł mu np. drastycznie wzrosnąć ESR. Z wiadomym skutkiem.
Miał niższy niż nowy "audioofilski" :)
Mostek na szczęście mierzy również ESR.

paul_67

Cytat: McGyver w Listopad 04, 2018, 21:11Mógł mu np. drastycznie wzrosnąć ESR
To też sobie Panie zmierzę i wezmę pod uwagę.

Mikut1982

U mnie zawitał już drugi beomaster 900 k

LampowY

Po wczorajszym wqrfiu z nagrywaniem z radia internetowego postanowiłem coś z tym zrobić.
A, że co ma wisieć nie utonie itd...


Mój pierwszy Technics grający (wcześniej był tylko SUT tej firmy)  ;D
Na metrze kabla zasilającego od starej golarki jako antena gra to z taką jakością, że ino skarpety z kapciami fruwają po pokoju  :o


elem

 :o  Aż spojrzałem czy nie sprzedałem po pijaku  :o  A nie, jest, tylko zasłonięty. Uff  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: LampowY w Styczeń 01, 2019, 15:57Po wczorajszym wqrfiu z nagrywaniem z radia internetowego postanowiłem coś z tym zrobić.
Prawidłowy odruch. Gratulacje.

LampowY

Jakby przynajmniej po≥łowa płyt z klasyką brzmiała jak mi teraz dwójką lub RMF Classik z tego Technicsa to bym był szczęśliwy  ::)

Teraz wzmacniacz trzeba zmienić na coś ekonomiczniejszego bo nie będę radia słuchał zużywając 2kW  ;D

cdt

W tym roku podwyżek nie będzie ale w przyszłym już bym nie liczył na interwencje . Chyba że Prezydent się Rejtanem położy . No to max 2 lata i lampy nas wygolaszą  :( . Chyba cza faktycznie się za jakąś fajną integrą tranzystorową popaczeć .

Jakub

Cytat: LampowY w Styczeń 03, 2019, 19:12
Jakby przynajmniej po≥łowa płyt z klasyką brzmiała jak mi teraz dwójką lub RMF Classik z tego Technicsa to bym był szczęśliwy  ::)

Kup sobie transmiter :)

LampowY

#67
Cytat: cdt w Styczeń 03, 2019, 19:22lampy nas wygolaszą
Tak czy siak, teraz oceniam swoje monobloki na ok 300 zł miesięcznie  :o

Wiesz czego szukam  >:D
One razem dwa zjadają tylko 1000W  ;D

Power Consumption 500 watts
Operating Temperature 50 degrees C.
Warm up time 1 hour minimum  ;D znaczy tyle co nie opłaca się wyłączać na noc  ;D ;D ;D

cdt

Cytat: LampowY w Styczeń 03, 2019, 19:27
Cytat: cdt w Styczeń 03, 2019, 19:22lampy nas wygolaszą
Tak czy siak, teraz oceniam swoje monobloki na ok 300 zł miesięcznie  :o

Wiesz czego szukam  >:D
No to będzie 500 zł jak uwzględnią opłaty za emisje . Z 70%-80% 

cdt

Cytat: LampowY w Styczeń 03, 2019, 19:27Wiesz czego szukam 
Wiem :)

A ja naprawdę zaczynam myśleć czy by sobie nie kupić jakiejś ładnej integry . Miałem Kenwooda KA 9100 i to było naprawdę dobre grania . Jak by teraz podłączyć pod taką integrę dobre żródło i dobre kolumny to bedzie jeszcze lepiej . Wtedy miałem słupki . Zwłaszcza że kaseciaka sobie odkupiłem ;D

LampowY

Cytat: cdt w Styczeń 03, 2019, 19:32A ja naprawdę zaczynam myśleć czy by sobie nie kupić jakiejś ładnej integry
Nieee... Dżielonka zawsze będzie lepsza. Dajesz lampowe pre, końcówka tranzystorowa w A-Klasie i jest czad


Mikut1982

I trzecie do kolekcji

Mikut1982


spalon