Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 14, 2015, 13:19
A jak już SVART kupi Lebena to przyjedzie z nim do mnie i zobaczymy (ja z wielką ciekawością) jak on gra z herbatnikami.
Bo u mnie średnica lampy 6c33c ze średnicą SHL5 wywołała miesiąc temu wzwód niemijający... Normalnie wstyd z domu wyjść ;)

Niezaprzeczalnie Harbeth ma to coś w średnicy. To co ,może założysz klub Harbetha jako starszy stopniem?:)

SVART

Nie wiedziałem, że eFka też jest na NOS'ach. Ja ostatnio kupiłem 2 lampy ECC83 POPE do mojego C2300 za poradą SA - czekam na przesyłkę. Tanie to nie było, ale mam nadzieję, że warto. Jest mała szansa, że będę je miał na sobotni odsłuch :). Włożyć też będę musiał trzymane w zapasie Siemens'y - póki co osłuchuję się z setem firmowych lamp, wówczas będzie można lepiej ocenić różnicę.

Cytat: masza w Styczeń 14, 2015, 13:19A jak już SVART kupi Lebena to przyjedzie z nim do mnie i zobaczymy (ja z wielką ciekawością) jak on gra z herbatnikami.

Dobry pomysł :). Możemy kupić na spółkę :):):).

Właśnie! Maciej, zakładaj tutaj klub Herbeth'a, skoto już masz takie paczki :). Chętnie będę czytał. Po co masz się dzielić na AS, jak tutaj można lepiej myślę. A ja może założę klub ostatnio małolubianego Maka :).

vasa

Pierwszy Leben którego słuchałem to był egzemplarz na NOS-ach z jakiejś wczesnej jubileuszowej lub specjalnej serii. Z Waszych wpisów wynika że ten drugi był na Sovtekach.
Jeżeli obecna wersja F jest znowu na dobrych lampach i gra jak powinna to wynika z tego że trzeba odświeżyć znajomość z maluchem :)

Czy ja dobrze pamiętam że tam jest na pokładzie również wejście MM?
Czy ktoś z niego korzystał? A może nawet z trafami dopasowującymi dla MC LO ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Styczeń 14, 2015, 14:55
Pierwszy Leben którego słuchałem to był egzemplarz na NOS-ach z jakiejś wczesnej jubileuszowej lub specjalnej serii. Z Waszych wpisów wynika że ten drugi był na Sovtekach.
Jeżeli obecna wersja F jest znowu na dobrych lampach i gra jak powinna to wynika z tego że trzeba odświeżyć znajomość z maluchem :)

Czy ja dobrze pamiętam że tam jest na pokładzie również wejście MM?
Czy ktoś z niego korzystał? A może nawet z trafami dopasowującymi dla MC LO ?

300 nie ma na pokładzie phonostage.

Drizzt

#29
Mi cały czas chodzi po głowie Leben 300F ale muszę najpierw spróbować u siebie czy na pewno sobie poradzi. Co prawda głośniki mam identyczne jak Michał a pokój niewiele większy ale zawsze jakaś niepewność pozostaje. W tej chwili gram z Baltlabem Epoca 1v3 i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. W zasadzie niczego mi nie brakuje, ale ten Leben tak rwie oko, że kiedyś pewnie się skuszę ;)

BTW może jakiś nowy klub Harbetha tu odpalimy koledzy?

[Dalszy ciąg dyskusji na temat powołania klubów tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=10.msg13631#msg13631 ]

jamówię

Odpisałem Miłoszowi,post wyparował...?

masza

Nie.
Frywolny przeniósł do działu niewidocznego dla obcych.

masza

Swoją drogą - Arek, zostaw ślad, że coś jest przeniesione do innego działu.

frywolny trucht

Jest ślad. Taki mały brązowy, cztery wpisy wyżej :)

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 15, 2015, 19:31
Nie.
Frywolny przeniósł do działu niewidocznego dla obcych.
Ale dlaczego?

jamówię

No nic to,właśnie zapodałem Daft Punk Random Access Memories i gdybym nie wiedział,że 300F ma 15 watt,to gdyby mi to ktoś usiłował wmówić,to chyba bym go pogryzł,taka moc jest w tym Wielkim Maluchu.Gała na godzinie 10 a P3 tak śpiewają jakby schodziły do 30 Hertz-Magia. Każdemu posiadaczowi pokoju do 15 emkwadrat,który chciałby posiadać Harbethy i Lebena,polecam to połączenie:Leben 300F-Harbeth P3ESR i daję gwarancję,że jak dołączy do tego dobre źródło,to jego zachwytom nie będzie końca:)). Czego z całych sił Wam życzę!

masza

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 15, 2015, 19:33
Jest ślad. Taki mały brązowy, cztery wpisy wyżej :)
Wybacz staremu ślepemu.
Czas prosić młodzież o pomoc przy przejściu na drugą stronę ulicy... :)

jamówię

A ja czekam i czekam i doczekać się nie mogę kiedy przybędą do mnie NOSki 17EW8 Made in Japan. Porównamy ze stockowymi NOSami,zobaczymy. RCA które zamiennie stosuję z Jan 6197,choć w końcówce,to zmieniają sygnaturę Lebenka. Muszę jeszcze upolować 17EW8 Mullarda,zobaczymy...

masza

Cytat: jamówię w Styczeń 16, 2015, 17:37Leben-Revox-Olive-Harbeth-Skylan,Separator RCM
B-225/226?

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 20:37
Cytat: jamówię w Styczeń 16, 2015, 17:37Leben-Revox-Olive-Harbeth-Skylan,Separator RCM
B-225/226?
B225:) jeśli tak gra player z 86 roku,to producenci dzisiejszych wynalazków do 40 kzł z bardzo małymi wyjątkami,powinni się spalić ze wstydu. Jest po re-capingu,pięknie odrestaurowany,nawet na szybce,która wyjeżdża z całą szufladą napędu brak jeden ryski. Środek całkowicie rozłożony na płytki,każda z osobna przemyta,stan mintowy. Cieszy oko i ucho. Stan lasera na następne 25 lat:)

elem

2xTDA1540 :)  Bardzo jestem ciekaw
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Styczeń 16, 2015, 20:47
2xTDA1540 :)  Bardzo jestem ciekaw

I 14 bit hi hi hi...

elem

Mój Philips CD-104 miał dokładnie to samo. Zamiast wymienić mu laser, to sprzedałem za grosze.
Ale to było prawie 30 lat nazad, może na wódke potrzebowałem ?  :D  Szczęście, że winyli do zera nie wyprzedałem  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Nie słuchałem tego Revoxa ale wiele dobrego sie o nim ostatnio pisze.
W sumie nie potrzebuję dodatkowego CD bo praktycznie nie używam ale jak mi sie trafi w stanie idealnym i w czarnym kolorze to wezmę dla samego wyglądu.


masza

A miałem kiedyś z tej serii dokładnie taki tuner.
Że ja go kurde sprzedałem głupie cipsko...   :-\


elem

O ile pamięć mnie nie myli, to ReVox w latach 80-tych był znacznie droższą marką niż wszędobylskie Technicsy, Sony czy Philipsy. Taki produkt premium jakby.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Ale takie cudo za mną chodzi od dłuższego czasu.
Problem tylko w tym, że nie za bardzo mam gdzie to postawić.


wojtek41

Masza, podwies nawet pod sufitem -)
Szpulaka warto miec  :)

jamówię

Szpulak piękna sprawa,tylko z softem słabo,lub drogo...

masza

Cytat: wojtek41 w Styczeń 16, 2015, 21:55
Masza, podwies nawet pod sufitem -)
Szpulaka warto miec  :)
Wojtek, ja to nawet mogę z nim spać.
Tylko wytłumacz to żonie :)