Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nie.   Tam sie chowa płyta czołowa.
Jest to hybryda.

Mikut1982

Wiem ze sprawne.  Zrobilem odbiór osobisty     tym razem udany..  ale kiedy podłącze u siebie to nie mam pojecia. 

jjacek


Mikut1982

Jak na pierwsze radio to i tak wypas..  moje pierwsze to było taraban 2

Mikut1982

#279
Mam juz je w domku... gra sobie od 4 godzin. 

Mikut1982

Nic nie brumi, nic nie trzeszczy.   I z godziny na godzine gra coraz lepiej.  Choć z początku załamany..ciekawe czy zagra jeszcze lepiej...

Mikut1982

#281
Właśnie przywiozłem radyjko..    niewiem czy sprawne.  Samo radio wyrwane z zawiasow,  telefunken opus 7.  Głośniki telefunken 6sztuk.  Możliwe że jest sprawne.

Mikut1982

#282
Tu reszta radioli. Ogólnie dziś wylicytowalem ją na all....

Mikut1982

Znajde czas to spróbuję je uruchomic.

Mikut1982

Niestety brak orginalnej wtyczki i plątanina pourywanych kabli uniemożliwiły próbę uruchomienia radioli.

Mikut1982

Radiola w dodatku jest mono..   byłem przekonany że jest stereo.

nikhil

Jakie to ma gabaryty? Wygląda na spory mebel.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Była dość spora... już wiecej się w to nie będę bawił...   szkoda czasu. 

GregWatson

Ja się przymierzam do takiego mebla.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Mikut1982


GregWatson

Może być i Grundig. Ale szafka jest piękna i głośniki po bokach no i cena zachęcająca. Bardzo mi się podoba. Mam plany co do organizacji pokoju bo już trochę sprzętu jest no i zrobił się ścisk. Inne meble pod tą komodę też już mam na oku dopasowane wysokością. I tej koncepcji będę się trzymał. 😆
Trochę tego i trochę tamtego też.

Mikut1982

Jak sprawna to super.  Gorzej jak coś będzie nie tak.. jak u mnie.  Ale ja dałem 132zl  więc  nie było żalu..   szkoda tylko że nie grała.. a tak chciałem posłuchać jak  gra.  U mnie było 6 głośników i to dość sporych. Trzymam kciuki by radiola była sprawna i czekam no foto. 

Mikut1982

Kupiłem sobie nowe radyjko.  Za tą cene grzechem było by nie brać.   

Mikut1982


nikhil

Porządny świetnej jakości sprzęt. Jaki rok produkcji?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

1954/55r.    Wczoraj podłączyłem i działa.  Tylko niekiedy linka się ślizga.  Ale to drobiazg. 

wujekz

Witam
Może ktoś pomoże cóż to i jak uruchomić.

Piterski

Przecież to ma podartą membranę głośnika to co tu uruchamiać?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Ło kurde. Saper myli się tylko raz  :smok:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Z tyłu widać cewkę firmy Lissen LTD produkcji brytyjskiej. Sądząc po wtyczce w ścianie mieszkasz na Wyspach i tam ten radioodbiornik znalazłeś. Więc to może być jakiś model firmy Lissen, ale nie musi. Gdyby to miał być Lissen, to firma nie przetrwała II WŚ

Mnie tam lamp brakuje, a wtedy były solidne bańki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93