Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 18:53Czy w końcu ktoś mi doradzi igłę do drewnianego gramiaka ? :D Ja stawiałem na wykałaczkę ale może szlif nie ten ::) 

Tu masz. Szlif Schiba..., ach nie Kubota ;)


kawosz

Spróbuj delikatnie zwiększyć nacisk igły na płytę .

arturrogo

Niestety DD33 full automatic nawet nie ma regulacji docisku ramienia (wkładka typu T4P)
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

To tą przeciwwagą nie da się ruszyć ? :o .

frywolny trucht

Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 23:26MM lub MCHO

MC HI ;)

Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 23:26ale na razie nie planuję przejścia na MCLO

Jeśli Phoenix cię zadowala, nie brumi, możesz szukać traf wzmacniających dla MC LO i wcale się nie pozbywać pre.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ni ma. To wynik standardu TP4 w którym sobie nie poszalejesz z budową wkładek, a w zasadzie powinieneś się ograniczyć do wymiany igieł. Wtedy regulacja nacisku wydaje się zbędnym gadżetem.

Jakąś samoróbkę platformę można dłubnąć, ale powoli bym myślał o poszukaniu innego drapaka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Jak by to ująć żeby nie urazić Kolegi Artura . Jeżeli chcesz w to brnąć o czym jest w wątku o wzmacniaczu za 1500 zł  to ten gramofon przydało by się wymienić .

amati74

Cytat: rafdob w Luty 17, 2017, 15:32
Witam
Jako posiadacz PJ (Debut Carbon Esprit) chciałbym napisać, że nie jest to może szczyt techniki, ale na początek zabawy z analogiem w zupełności wystarczy. Nowego z wkładką 2M RED można dostać za około 1600-1700 PLN. Ja na początku jako PRE używałem Art DJ PRE II, potem wymieniłem wkładkę na 2M BLUE (nastąpiła lekka poprawa), ale dopiero po wymianie PRE na Phoenix Audio MM (od Pana Krzysztofa Jasińskiego) mogłem zacząć delektować się muzyką. Niestety żona na Święta wycierała kurze i urwała igłę :'(. Z tego powodu byłem zmuszony, a też z ciekawości kupić jakąkolwiek tanią wkładkę (padło na AT 95) i niestety na PJ gra tak jak kosztuje "słabo", jedyny plus to przy zabrudzonej płycie nie słychać szumów. Z niecierpliwością czekam na dopływ gotówki i zakup lepszej wkładki.
Pozdrawiam  :) ;) :D
Rafał
Kolego złamana igła to tylko twoja wina, kto daje kobiecie wycierać kurze ze sprzętu? To jak by samemu się prosić o szkode[emoji4]

krzysiek

Cytat: amati74 w Luty 19, 2017, 14:12Kolego złamana igła to tylko twoja wina, kto daje kobiecie wycierać kurze ze sprzętu? To jak by samemu się prosić o szkode

100% racji
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

paul_67

Cytat: amati74 w Luty 19, 2017, 14:12Kolego złamana igła to tylko twoja wina, kto daje kobiecie wycierać kurze ze sprzętu? To jak by samemu się prosić o szkode
A kto daje? Samo to to lata ze szmatą i idzie w szkodę.

arturrogo

a jaki powinien byc kierunek poszukiwań kolejnego gramofonu po DD33 Technics, tylko proszę bez szaleństw tak około 1000zł max
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Coś cięższego z regulacją ramienia . Artur przejrzyj sobie na spokojnie wątek .
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1197.0

frywolny trucht

Nie ma jednego wyboru. Ba! nie ma 10, 15, 50 modeli z których masz wybierać. Nie ma też pośpiechu, warto sobie dać czas zaprzyjaźnić się z problemem, skoro ten gra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Znacznie lepiej niż teraz ale można chyba lepiej . Szukaj z regulacją ramienia góra - dół



vasa



Cytat: paul_67 w Luty 19, 2017, 17:08
A kto daje? Samo to to lata ze szmatą i idzie w szkodę.
Otóż to.
Z oka spuścić nie można bo albo igłę urwie albo zacznie paprotki na kolumnach stawiać  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: paul_67 w Luty 19, 2017, 17:08
Cytat: amati74 w Luty 19, 2017, 14:12Kolego złamana igła to tylko twoja wina, kto daje kobiecie wycierać kurze ze sprzętu? To jak by samemu się prosić o szkode
A kto daje? Samo to to lata ze szmatą i idzie w szkodę.
U mnie nie idzie w szkodę mam w koło sprzętu elektrycznego pastucha więc jest ok.

amati74

Cytat: vasa w Luty 19, 2017, 22:49


Cytat: paul_67 w Luty 19, 2017, 17:08
A kto daje? Samo to to lata ze szmatą i idzie w szkodę.
Otóż to.
Z oka spuścić nie można bo albo igłę urwie albo zacznie paprotki na kolumnach stawiać  >:(
100 lat temu kobieta postawiła kwiatki na kolumnach jak pojechałem w góry i jej nie wziąłem i tak je podlewala że jak wróciłem to po krótkim czasie fornir odszedł wrrrr[emoji35]

kawosz

Na paprotki jest patent . Myszy lub szkatułki :D

pan-troglodytes

Tu wyłania się kolejna przewaga kolumn planarnych - nic się nie da na nich postawić.
;)

Jamówię

Cytat: pan-troglodytes w Luty 20, 2017, 06:44
Tu wyłania się kolejna przewaga kolumn planarnych - nic się nie da na nich postawić.
;)




Ale można powiesić :)

arturrogo

zastanawiam się  czy inwestować w sprzt w okolicach 1000zł. (regulacja ramienia, wkładki) czy będę słyszał różnicę w porównaniu z moim technics DD33 (ful automat bez mozliwości jakiejkolwiek regulacji)?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

#1149
Czy usłyszysz różnicę . Usłyszysz . Czy warto to już nie wiem . To zależy czy kupujesz winyle . Dla kilku płyt nie warto w to wchodzić . Bo to studnia bez dna jest . Na 1000 się nie skończy  ;) . Do gramofonu będzie trzeba dokupić wkładkę .