Jaki magnetofon szpulowy sobie sprawić?

Zaczęty przez pmcomp, Luty 28, 2016, 18:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: bubusia w Luty 28, 2016, 17:54
No sporo tego, kolego pmcomp nie chcesz sie pozbyc jednego ze swoich szpulakow?:)

Myslę, że moge sprzedać czterościeżkowca Teac X-300R z autoreversem :). Stoi w pracy i nawet go nie słucham.




Ten sprzęt (studyjne maszyny) będzie tylko drożeć. To taka moja mała lokata kapitału ;).

bubusia

Rozumiem. Szukam minimum revoxa 36 lub cos jeszcze lepszego.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

pmcomp

Cytat: miniabyr w Luty 28, 2016, 17:54
Cytat: pmcomp w Luty 28, 2016, 17:48
Cytat: miniabyr w Luty 28, 2016, 17:44
Postudiujcie uważnie listę! Jest sporo  współczesnych ,cyfrowych (zapewne) realizacji ale koncertowych! Myślę że są to koncerty niedostępne w oficjalnym obiegu. Warto je tez mieć!

Niekoniecznie. Stara wiara mogła je nagrywać analogowo. Różne pierdolce są, po nas to widać :).

Nie sądzę !


Możliwe. Nawet Wojcek zgrywa czasami do cyfry jak Go zmuszą :).

pmcomp

Cytat: bubusia w Luty 28, 2016, 18:26
Rozumiem. Szukam minimum revoxa 36 lub cos jeszcze lepszego.

Revoxów G36 pełno zawsze na eBayu.
Tyle, że to fajna "zabawka". Niestety dźwiękowo odstaje od maszyn studyjnych.

bubusia

Zapewne, tylko ja sie nie znam i wolalbym z pewnego zrodla. Prosilem juz Ondreja zeby sie rozejrzal.

Co bys polecil ze studyjnych za ludzkie pieniadze i z dobrego zrodla?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Jacek, na cokolwiek się zdecydujesz, przejrzyj wcześniej eBay i zobacz czy w ogóle, ile i jakie graty są do danego modelu dostępne.
Do japończyków i amerykanów prawie nic nie ma.
Najwięcej części jest do studer/revox
Ja bym w to wchodził.
Sprzęt studyjny jest dla wariatów  ;D wielkie, nieporęczne itp mimo, że pewnie gra najlepiej.
Osobiście bym wchodził w wyższą półkę amatorską.
Podobno fajnie gra B77 a kosztuje rozsądnie. PR99 jest fajny ale nie za tani.

bubusia

Chyba PR99 stoi u Grobela. Ciekawy jest tez ten telefunken m15, ale troche strach jak sie nie ma doswiadczenia
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Umów się z kawoszem i zobacz jak ta 99 gra.
Chyba najprościej.

miniabyr

Cytat: bubusia w Luty 28, 2016, 19:25
Chyba PR99 stoi u Grobela. Ciekawy jest tez ten telefunken m15, ale troche strach jak sie nie ma doswiadczenia
Taki sam strach jak z każdym innym magnetofonem. Kierunek na rp99 to dobry kierunek.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: masza w Luty 28, 2016, 18:59
Sprzęt studyjny jest dla wariatów  ;D wielkie, nieporęczne itp mimo, że pewnie gra najlepiej.

Nie pewnie tylko na pewno.

Cwiczylem maszyny studyjne i srednią pólkę w postaci Revox PR99 i Otari MX-50. Nie ma porównania.
Najlepszy stosunek jakosci do ceny ma Telefunken M15A.

Pozdro

MAC


bubusia

Widze, ze troche jest telefunkenow na ebayu, tylko ktorym sie zainteresowac?

Maciek, moze wezmiemy po sztuce, ty wybierz, masz dobra reke:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Telefunken też jest ładny  . Te co są wystawione na ebay z tego co widzę są bez wycieraczek . Będziesz musiał dokupić. Ale to już chłopaki co mają lepiej podpowiedzą jakie . Ja jak chcesz zapraszam na odsłuch lub mogę przywieść do klubu ale to za jakieś 2 tygodnie najwcześniej . Oddaje do technika którego mi Piotrek  polecił .

pmcomp

Cytat: bubusia w Luty 28, 2016, 21:15
Widze, ze troche jest telefunkenow na ebayu, tylko ktorym sie zainteresowac?

Maciek, moze wezmiemy po sztuce, ty wybierz, masz dobra reke:)

Radzę zakup magnetofonu z pewnego źródła. Najlepiej zawsze z odbiorem osobistym po sprawdzeniu.
Kupowanie takiego sprzetu na eBayu to ruletka. W 90% bedzie wymagać przeglądu, regulacji i kalibracji.

Pozdro

bubusia

kawosz, zapraszam do siebie albo do klubu, jak wolisz i kiedy bedziesz mial ochote i mozliwosc.
pmcomp, czy mozesz polecic jakies pewniejsze zrodlo?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Chętnie z nim wpadnę do klubu bo jeszcze nie byłem . Chętnie też podłącze do Twojego systemu . Jednym z powodów dla których go wybrałem to gabaryty jest mały . Mam nadzieje że technik nie będzie go długo trzymał . Oddaje w czwartek . Marek chyba też pisał o jakimś Toscamie na sprzedaż a to porównywalne maszyny

bubusia

Tak sobie czytam watek miniabyra o telefunkenie i chyba jednak mnie to troche przerasta, chyba skupie sie jednak na revoxopodobnych, no zobaczymy

Kawosz, zapraszam anytime
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Technik który je robił w PR jest w Warszawie więc serwis mamy . Części na ebayu jest do nich sporo bo to był dość masowy produkt .

miniabyr

Cytat: bubusia w Luty 29, 2016, 10:01Tak sobie czytam watek miniabyra o telefunkenie i chyba jednak mnie to troche przerasta,
A ja wam mówię ,że strach ma wielkie oczy.Nie ma się czego bać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Luty 29, 2016, 10:24A ja wam mówię ,że strach ma wielkie oczy.Nie ma się czego bać .
Bo tu się nie ma czego bać . Mechanicznie to jak znam życie jest konstrukcja niezniszczalna . Tylko kupić dobre wycieraczki i nas przeżyje . :)

frywolny trucht

Taniej i pewniej będzie podjechać do fenka do Poznania: http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/214352.php
Pociągać przy okazji za uszy za strollowanie zakładki analog i coś utargować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

No jak nie sprzedał to bym brał i się nie zastanawiał . Pewnie za piątaka odda ale Masza pisał że sprzedał  ??? . Jak nie to myślę że to okazja

bubusia

#24
O takiego-z takiego zrodla(pewnego) chyba bym kupil

Wlasnie dzwonilem, chyba jednak sprzedany, w srode mam sie upewnic
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?