78 rpm

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 14:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No niestety. Ktoś słyszał o sposobach prostowania szelaków?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Podobno można je prostować. Ale jak..?  Wymienię Parkera, bo mam chyba jeszcze dwie sztuki.  :)

wojtek41

Hodges*a o którym pisałem na poprzedniej stronie, kupiłem w cenie wyjściowej. S.Sitt I L. Young także. Do tego te dwa poniżej. Jutro następne... :)


wojtek41

Niestety przegrałem Gienka Krupę... :(
Szkoda, szkoda...


frywolny trucht

Jak się kształtowały ceny?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

S.Sitt - 18 złociszy (w przeliczeniu +/ -  ), L.Young - 13, Getz - 20, Hodges - 25.
Jednak Hodges kosztował 10 więcej.  ;)

wojtek41

Co ważne, odbiór osobisty. Więc dokładnie sprawdzę i nawiążę nową znajomośc.  :)

wojtek41

Jest do wzięcia... ;) Mam, nie mam, licytuję  8)
Dizzy, Parker i Sarah Vaughan  :)





wojtek41


rudy-102

Cytat: wojtek41 w Maj 06, 2016, 22:08Mam, nie mam, licytuję
Ty mówisz o ibaju?

wojtek41

Tak. W wersji skandynawskiej. )

rudy-102

Fakt. Też już polowałem w Szwecji. Więcej i lepsze ceny.

wojtek41

Tylko koszt przesyłki potrafi zabić. Oczywiście mówię o szelakach. )

wojtek41

Jutro też Billy... :)


wojtek41

Jeszcze jedna Billie... ;)




wojtek41

Na str. A Teddy Wilson & Billie Holiday, natomiast na str. B Teddy I Ella Fitzgerald. )
Chyba powinienem żyć w tamtym czasie... ;)


wojtek41

Czas pochylić się nad jakimś katalogiem. Mam tego Brubecka, ale nie miałem pojęcia, że jest z 1949 roku.


wojtek41

Chyba szelaki w modzie...Przegrałem licytacje Dizzy & Parkera & Vaughan. Także Parkera z Howardem McGhee.
A Billie z "I Cried for You"sięga 100 złociszy..... :o

rudy-102

Też dochodzę do takiego wniosku. Szansa jest jeszcze we Flohmarktach, a ci goście też mają internet. Niestety.

wojtek41

No niestety jakiś kasiasty usiadł i pozabijał aukcję... >:(  Zrobił co chciał i zapłacił ładnie  :o
Na pocieszenie zostały 2 szelaki Lestera Younga. )  Nie ma to jak kupno bezpośrednio od właściciela, bez aukcji  ;)

wojtek41

Na vinylengine, jest kopalnia wiedzy o 78rpm. Wystarczy się zalogować.  :)
Albo i bez rejestracji.... ;)

wojtek41

Zapytam bo mówiąc szczerze nie wiem. Czy w naszych rodzimych internetach, są jakieś fora piszące o szelakach ?

wojtek41

Ktoś coś wie ?

wojtek41

Coś cicho...Nic to. Fajniutkie i ma być prawie jak nowe. Oczywiście licytuję.  :)
Wiem, wiem...nudny jestem  :D


wojtek41

#324
Ależ piękności  :)