Repolonizacja Polskich Nagrań

Zaczęty przez Księgowy, Wrzesień 20, 2017, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Grudzień 28, 2017, 12:02O radosnym, bezsensownym, nie obciążonym żadną odpowiedzialnością wydawaniu mojej kasy przez wybrańców narodu.
A co?
Najpierw wybrańcy sprzedali a teraz inni odkupują - zobaczymy ile ta zabawa nas będzie kosztować  ::)
"Warner Music Poland w 2015 r. za 8 mln zł kupił Polskie Nagrania, posiadające w swoich zasobach 36 tysięcy nagrań polskich artystów. "
Sprzedano nagrania konkursow pianistycznych im. Chopina, nagrania festiwali Jazz Jamboree;nagrania Przybory,Wasowskiego, Niemena, Jantar, Młynarskiego, Wodeckiego, Santor, Grechuty, Kleczona i Skaldow
Zapłacili po 222PLN (ok 65USD) za jedno nagranie.
Wróżki już wiedzą  na pewno, że w nowej firmie zasiądą nieinkompetentni ludzie zarabiający miliony.
Kompetentni, którzy sprzedawali wszystko co się da za marne grosze  są na zasłużonych tłustych emeryturach  ;D
Bo przecież wszechwładny i mądry rynek (co wielokrotnie potwierdzili mądrzy i troskliwi kapitaliści w USA) zawsze chce najlepiej dla ludzkości.

rudy-102

Cytat: dino w Grudzień 28, 2017, 22:07Warner Music Poland w 2015 r. za 8 mln zł kupił Polskie
Nagrania
Zapłacili po 222PLN (ok 65USD) za jedno nagranie.
Jeśli dobrze pamiętam to PN były bankrutem, więc w zasadzie uratowano w ten sposób firmę i archiwum.

cdt

Cytat: dino w Grudzień 28, 2017, 22:07Kompetentni, którzy sprzedawali wszystko co się da za marne grosze  są na zasłużonych tłustych emeryturach 
Pod palmami ;D .

cdt

Cytat: rudy-102 w Grudzień 28, 2017, 22:22Jeśli dobrze pamiętam to PN były bankrutem,
W sumie jeden poscik jeszcze napisze . Lot też już był bankrutem ;D

elem

Były, uwierz mi Darek :)  Każdy mógł kupić wtedy PN. Chętnych nie było.  Dobrze, że kupił to WMP (polski Warner, z polskimi pracownikami na pokładzie) . Mnóstwo pracy i pieniędzy zostało włożone w to, aby Polskie Nagrania (marka nie zniknęła) wyglądały, tak jak teraz. Myślę, że dopiero po sprzedaży Warner będzie na plusie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Tomku ja tego nie neguje bo nie wiem . Zakładam że były . LOT też był . Dobrze że  PN zostały uratowane .

dino

Doprowadzić do bankructwa firmę, która ma prawa autorskie do nagrań dokumentujących wieloletnie muzyczne osiągnięcia "narodu" - bezcenne.
Ale jak widać da się zrobić.
Tak na prawdę to kwestia poglądów (i jak mówi mój młody "rozumu i godności człowieka"  ;D)  osób, które maja w dyspozycji środki publiczne.
Można budować orliki (albo strzelnice  8)) w każdej gminie ale moim zdaniem są rzeczy, które powinny być bezwzględnie chronione przed sprzedażą czy bankructwem. Chyba, że wyznaje się poglądy typu "ch.. dupa i kamieni ...."

ps.
Co do LOT-u - robię w tym od ..dziestu lat. Dobrze, ze przynosi teraz zyski ale jak będzie za 2-5 lat zobaczymy. Tutaj działają mechanizmy globalne i ratowanie za wszelka cenę może nie mieć sensu ( może tym razem uda się dobrze sprzedać).

elem

Cytat: dino w Grudzień 28, 2017, 23:05firmę, która ma prawa autorskie do nagrań

Powszechne mniemanie, że PN sp. z o.o. miała prawa do wszystkiego, co było nagrane u nich za PRLu jest błędne. Miedzy innymi nieuregulowane płatności w tej materii doprowadziły PN do upadłości.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: dino w Grudzień 28, 2017, 22:07Kompetentni, którzy sprzedawali wszystko co się da za marne grosze  są na zasłużonych tłustych emeryturach
Nadinterpretujesz Waść.
Pisałem o wszystkich misiach(wiczach) bez względu na barwy. Jedni pogrążyli i sprzedali a drudzy kupią i pogrążą ponownie ;D
Cytat: elem w Grudzień 28, 2017, 22:41Myślę, że dopiero po sprzedaży Warner będzie na plusie.
Obstawiam cenę 20baniek. Ciekawe ile niedoszacuję ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: vasa w Grudzień 29, 2017, 00:11Ciekawe ile niedoszacuję
Pierwszy strzał zrobiłem w punkt. Na stole leżało 20 baniek ale Warner postanowił licytować dalej i zaproponował cenę zakupu x10 ;D
Ciekawe czy Gliński ma jeszcze tyle na koncie? :o Wydanie 400 baniek za coś co, de facto, było pod jego pełną kontrolą przyszło mu bez trudu.
https://wpolityce.pl/polityka/374238-8-milionow-za-polskie-nagrania-czyli-o-tym-jak-platforma-dbala-o-polskie-dziedzictwo-kulturalne
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Grudzień 31, 2017, 12:02Na stole leżało 20 baniek ale Warner postanowił licytować dalej i zaproponował cenę zakupu x10

Bzdura za bzdurą w tym artykule. Facet nie wie o czym pisze. Wycena to wycena a wartość transakcji w żywej gotówce, to co innego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Ja myślę ,że  Warner nie odda tego interesu za "darmo" Co by nie mowić to historia Polski w formacie audio.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Tylko jak uda się wykupić, to czy Polskie Nagrania pójdą w kierunku TVP, Polskiego Radia i innych mediów innowacyjnych organizowanych przez "lepszy sort"?  I znów zapłaci społeczeństwo za zabawy PIS-u a co będzie później czyżby przejmie to Ojciec Tadeusz. Bo nie sztuką jest wykupienie za cudze pieniądze - a co dalej ? Może tak trochę politycznie ale czarno to widzę.  :(
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Pozostaje jeszcze kwestia ekonomiczna. Katalog PN nie wystarczy aby utrzymac firmę fonograficzną opratą tylko na tym katalogu. Po prostu nie ma potencjału sprzedażowego pozwalającego robić biznes. W Warnerze koszty dystrybucji, magazynowania, pracownicze (częściowo) nie wzrosły przez przejęcie PN.  Nowe, państwowe PN muszą te koszty ponieść. Z drugiej strony, skoro to sprawa Honoru i Ojczyzny , to koszty nie grają roli.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: GregWatson w Grudzień 31, 2017, 13:17Tylko jak uda się wykupić, to czy Polskie Nagrania pójdą w kierunku TVP, Polskiego Radia i innych mediów innowacyjnych organizowanych przez "lepszy sort"?  I znów zapłaci społeczeństwo za zabawy PIS-u a co będzie później czyżby przejmie to Ojciec Tadeusz. Bo nie sztuką jest wykupienie za cudze pieniądze - a co dalej ?
Grzegorzu, sama prawda płynie z Twej klawiatury.
Jak już za cudze wykupią to swego posadzą żeby skończyć jak w stadninie w Janowie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

A ja jestem zdania,ż PN powinne wzorem takich państw jak USA,być na utrzymaniu podatnika i nie podlegać mechanizmom wolnego rynku. Jeśli np 100 lecie urodzin Komedy,mamy jakoś uroczyscie obejść,to Państwo powinno wtedy wydać w skórzanej obwolucie(przykład) i z wszystkimi możliwymi insertami,plus biografią Trzcińskiego,Astigmatic i wycenić to np na 100 pln. Tak widzę rolę tych archiwów. W kolejce Niemen i wielu innych. To oczywiście tylko moje zdanie

elem

Michał, pełna zgoda co do przykładu z Komedą. Ale do  tego niepotrzebne jest  posiadanie na własność całego katalogu PN. 
A o czym myślisz pisząc o przykładzie USA?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Grudzień 31, 2017, 15:04
Michał, pełna zgoda co do przykładu z Komedą. Ale do  tego niepotrzebne jest  posiadanie na własność całego katalogu PN. 
A o czym myślisz pisząc o przykładzie USA?
O bibliotece Kongresu. Tam zdaje się zgromadzono wszystkie ważne dla amerykańskiej kultury dzieła i nie podlegają one komercjalizacji poprzez procedury wolnorynkowe. Kongres USA decyduje kiedy,w jakiej formie i za ile,płyty,wolumeny,łotewer,trafi do odbiorców. Może to jest pomysł?

elem

To nie tak jak myślisz. Zbiory to zbiory, a prawa to prawa.

While Recorded Sound Research Center staff can usually be of some assistance in determining what permissions are required, the responsibility is on the researcher to obtain them.

https://www.loc.gov/rr/record/audiodup.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

No tak,to ja bym chciał,żeby było tak jak napisałem. Mecenat Państwa,bez względu na to kto rządzi. Państwo tego strzeże,dba i nie zarabia na tym. Utopia?

elem

"Państwo"  (spółka z udziałem Skarbu Państwa) musi zarabiać, bo inaczej upadnie. Samo posiadanie, magazynowanie (bez wydawania) generuje koszty. Ktoś to musi robić. Będzie prezes, zarząd, minimum trzech dyrektorów, sekretarki, sprzątaczki, lokal, energia - mnóstwo kosztów stałych.  Nowe państwowe PN mogą "zarabiać" w prosty sposób - sami sobie (inne państwowe spółki i urzędy) będą płacić. Ministerstwo Kultury zamówi 10000 egzemplarzy boxu rocznicowego w PN i kasa popłynie. Twoja kasa, moja, społeczeństwa. Tak chcesz? Tak już było :)  I gówno z tego wyszło.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Jak PN wrócą do macierzy, to co najwyżej można liczyć na wzrost cen za ,,dziedzictwo". Wydadzą kwiatki w typie tego ściśle limitowanego singla Niemena za 80zł, który leży w każdym media markcie, a potem będzie zdziwko, że się nie sprzedaje i bankructwo.

Mnie tylko wkurw bierze, bo znając życie nie dokończą wydawać Polish Jazzu.

cdt

Pożyjemy zobaczymy . Trochę juz z tych deficytowych spółek jakoś działa . Poza tym myslę że jeżli  już można mieć od bidy do kogoś jakieś pretensje to chyba do sprzedających ? . Skoro było tak dobrze to dla czego chcą sprzedać

elem

Cytat: cdt w Grudzień 31, 2017, 16:13jeżeki już można mieć od bidy do kogoś jakieś pretensje to chyba do sprzedających ?

Do zarządzającyh, od 1989 roku. Nie mam nic przeciwko spółkom SP, ale musza byc odpolitycznione i tworzyć cos, co ludzie kupią, bez przymusu. Supraphon w Czechach dał radę i jest chyba trzecią firmą na ichnim rynku fonograficznym.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: Jakub w Grudzień 31, 2017, 16:07znając życie nie dokończą wydawać Polish Jazzu.

Mogą zawrzeć w kontrakcie, że to im wolno zrobić. Mogą sprzedac ale zastrzec sobie prawo do sprzedaży przez okreslony czas. Tak się robi, nawet przy wrogich przejęciach (UMG => EMI)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe