Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nie mam Skype. To samo Viber. Ani w zaimplementowanym oprogramowaniu, ani do zainstalowania. Może jestem bezpieczny  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

No to słabo coś z tą nowoczesnością  8) gadki przez Skype na dużym TV są fajne a w moim podobno przestarzałym smarku jest to jedna z aplikacji do zainstalowania.. a kamera jest wysuwana, normalnie jest schowana więc wiem kiedy mnie szpieguje.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Jakoś nie mogę znaleźć info czy w moim Sony 55AF8 jest kamerka... Nie pamiętam czy w menu jest Skype....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Czy nie macie wrażenia, że w tej pogoni za rozdzielczością to jest coś takiego jak z pierwszym łał jakie wywołuje odsłuch nowoczesnych kolumn? Rozdzielczość detal ale na dłuższa metę się tego ciężko słucha.
Mi w TV plazmowym spodobało się to łagodne przejście i taka swoista pastelowość jak bym był w kinie, a nie oglądał telewizor.
Widziałem u naszego forumowego kolegi taki duży nowoczesny telewizor i ten obraz przez swoja intensywność i wrażenie oglądania przez szkło powiększające mnie przytłaczał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Maj 07, 2019, 13:17
Czy nie macie wrażenia, że w tej pogoni za rozdzielczością to jest coś takiego jak z pierwszym łał jakie wywołuje odsłuch nowoczesnych kolumn? Rozdzielczość detal ale na dłuższa metę się tego ciężko słucha.
Mi w TV plazmowym spodobało się to łagodne przejście i taka swoista pastelowość jak bym był w kinie, a nie oglądał telewizor.
Widziałem u naszego forumowego kolegi taki duży nowoczesny telewizor i ten obraz przez swoja intensywność i wrażenie oglądania przez szkło powiększające mnie przytłaczał.

Piotrek, to tak nie jest. Mnie urzekła właśnie ta gładkość obrazu i wyśmienita czerń. To naprawdę robi wrażenie. A w trybie: kino pro to jest po prostu bajka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

Cytat: Piterski w Maj 07, 2019, 13:17
Czy nie macie wrażenia, że w tej pogoni za rozdzielczością to jest coś takiego jak z pierwszym łał jakie wywołuje odsłuch nowoczesnych kolumn? Rozdzielczość detal ale na dłuższa metę się tego ciężko słucha.
Mi w TV plazmowym spodobało się to łagodne przejście i taka swoista pastelowość jak bym był w kinie, a nie oglądał telewizor.
Widziałem u naszego forumowego kolegi taki duży nowoczesny telewizor i ten obraz przez swoja intensywność i wrażenie oglądania przez szkło powiększające mnie przytłaczał.

Dobrze skalibrowany OLED nie będzie przytłaczał obrazem. Chyba, że na materiałach demo producenta, z wodotryskami. Celem zawsze powinno być oddanie intencji reżysera filmu, jeśli zrobił on film w pastelowych barwach to tak to powinno być pokazane ale tylko wtedy. Obraz dobrze skalibrowanej plazmy nie jest pastelowy tylko po prostu naturalny. Wiem z doświadczenia, że inne podejście i ustawianie obrazu ,,na czuja" pod własny gust to ślepa uliczka. Ekran ma być maksymalnie przezroczystym medium dla wyświetlanych treści, taka jest zasada i temu właśnie służy profesjonalna kalibracja.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

W 2012 roku miałem budżet na zakup nowego większego TV do nowego mieszkania w wysokości 6500zł. Mogłem za te pieniądze kupić nową plazmę Panasonica. Nawet zostałoby z tej kwoty trochę. Wiedziałem, że technologia plazmowa zbiera oklaski i ma dobrą sławę. Wybrałem się wraz z małżonką do sklepu i wybraliśmy jeden z najwyższych modeli LED 3D Sony 55 cali. Ten obraz 2D najbardziaj nam się podobał. W dodatku dzieciaki miały przez jakiś czas frajdę z aktywnych okularów 3D - bajki. Mecz piłki nożnej 3D oglądałem ze swoim ojcem - wielkim miłośnikiem futbolu. Ciekawe doświadczenie, którego zasmakowaliśmy.

Z dzisiejszej perspektywy 3D zupełnie się nie sprawdziło i nie korzystamy z tego w ogóle. Okulary 3D (Sony, aktywne za 600zł jako nowe) dałem koledze. Jego dzieciak tym się bawi. 3D było niezłą zajawką i zasmakowaniem czegoś nowego. Natomiast obraz 2D do dzisiaj spełnia nasze oczekiwania.

Podsumowując: miałem możliwość zakupu plazmy, ale zrobiłem inaczej i świadomie. Jeśli obecny TV popsuje się, to albo naprawa albo zamówię 65 cali - zapewne OLEDa. Te robią na mnie wrażenie rozdzielczością. Odwzorowanie barw? Myślę, że współczesne OLEDy dogoniły plazmę. Kto wie czy jej nie przegoniły...

frywolny trucht

#132
Cytat: drizzt w Maj 07, 2019, 13:09
No to słabo coś z tą nowoczesnością  8) gadki przez Skype na dużym TV są fajne a w moim podobno przestarzałym smarku jest to jedna z aplikacji do zainstalowania.. a kamera jest wysuwana, normalnie jest schowana więc wiem kiedy mnie szpieguje.

Chyba się nie sprawdziło. Jak plazma ;)

Cytat: Piterski w Maj 07, 2019, 13:17Mi w TV plazmowym spodobało się to łagodne przejście i taka swoista pastelowość jak bym był w kinie, a nie oglądał telewizor.

Czerń to czerń, a nie odcienie szarości. To podświetlanie jest właśnie przekłamywaniem intencji. Natomiast co się komu podoba, to już inna baja. Ja np. nigdy nie pomyślałem, że mogę chcieć plazmę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra, rozumiem, że tylko Panasonic, tylko najwyższy model plazmy z kamerą ma sens. Zaglądam na stronę producenta i plazm nie widzę. Chyba nie wszyscy mają elektrownie wiatrowe i prąd za free. Trochę dziwne, że Panasonic ciągnie się jeszcze z LCD. Wrzucam najdroższego OLED-a jakiego mają ( 15 koła) i nie widzę w specyfikacji kamery  ::) https://shop.panasonic.pl/TX-65FZ950E.html Ojej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

#134
Cytat: frywolny trucht w Maj 07, 2019, 13:55

Ja np. nigdy nie pomyślałem, że mogę chcieć plazmę.

Bo widocznie nigdy nie byłeś na poważnie zainteresowany jakością obrazu, a jedynie kolejnymi gadżetami, które zresztą starzeją się szybciej niż myślisz. Nuda jak dla mnie  :gn:
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

drizzt

Cytat: frywolny trucht w Maj 07, 2019, 14:12
Dobra, rozumiem, że tylko Panasonic, tylko najwyższy model plazmy z kamerą ma sens. Zaglądam na stronę producenta i plazm nie widzę. Chyba nie wszyscy mają elektrownie wiatrowe i prąd za free. Trochę dziwne, że Panasonic ciągnie się jeszcze z LCD. Wrzucam najdroższego OLED-a jakiego mają ( 15 koła) i nie widzę w specyfikacji kamery  ::) https://shop.panasonic.pl/TX-65FZ950E.html Ojej.

Szukasz plazm na stronie Panasonica w 2019 roku? :o Chyba kpisz bo przecież wiadomo, że zakończono ich produkcję w 2013 roku. Nie chce mi się bawić w tego typu przepychanki.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

W tych LCD, które były wtedy dostępne obraz był paskudny, a czerń właśnie szara. Porównania robiłem też na obrazie telewizyjnym nie tylko na materiałach reklamowych.
Nie przeczę, że wybrałem to co mi się podobało ale też było to na pewno bliższe rzeczywistości niż to co oferowały telewizory LCD z tego pułapu cenowego.
Z zakupu jestem zadowolony, a jeśli nawet myślę czasem o nowym telewizorze to ze względu na wielkość, a nie że przeszkadza mi jakość obrazu jaki otrzymuje. Z tym poborem prądu to też były bajeczki po podawany był max. uzyskiwany przy wyświetlaniu białej planszy. Były nawet w sieci pokazywane pomiary.
Tak więc nie wszystko złoto co się świeci jeśli chodzi o nowe technologie. To trochę tak jak z audio.

PS. Ja się zastanawiam, kiedy Arek zmienisz AdFontesa  ;D bo z twojej argumentacji w innych gadżeciarskich tematach to jest taki LCD właśnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Jaka jakość? Ja w plazmie nigdy jakości nie widziałem. Tak jak zresztą w LCD. 10 lat temu były full LED-y i one miały jakość. Do tego kawał kloca pobierał 50W, a nie 500W. Rozumiem, że jak ktoś porównywał LCD, LED z podświetlaniem krawędziowym, to plazma... a tak to nie. Sorry. Chyba, że mówimy o tym co się lubi. To tak. Nie mogę odmówić, że coś się komuś podoba, ale uzasadniać to jakością? Pan Koper- sądzę- drapie się mocno po głowie. Zacytuję, bo widzę, że nie czytałeś linka jaki zapodałem:


PLUSY Trójstronny Ambilight – unikalna cecha dla telewizorów marki Philips System operacyjny Android dający nieskończone możliwości Perfekcyjna czerń i kontrast nieosiągalna dla telewizorów LCD oraz Plazm Doskonałe kąty widzenia, nie do porównania z technologią LCD Rewelacyjna żywotność panelu OLED (100 000 godzin) Bogate pokrycie szerokiej palety barw (99% DCI) Wbudowany system audio 30W Świetnej jakości tryby fabryczne obrazu i bogate możliwości kalibracji Matryca 120Hz Pełna obsługa HEVC 4K – pliki, telewizja naziemna i satelitarna Obsługa YouTube z HDR Wyjątkowo dobra równomierność czerni na ciemnych tłach
Źródło: https://hdtvpolska.com/philips-pos9002f-test-najnowszego-oled-2017-z-ambilight-i-android-tv/20/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

#138
Ale ja naprawdę nie muszę się teraz dowiadywać z twojego linka, że OLED ma lepszą czerń niż plazma. Ma bo piksele potrafią się zupełnie wyłączyć i w ogóle nie świecić, przy czym każdy sterowany jest osobno. Lepsza czerń = lepszy kontrast, to jest praktycznie ten sam parametr. Wiem o tym, że ten parametr obrazu jest lepszy w OLED niż w plazmach. I tu jest właśnie postęp a nie w gadżetach, o których wcześniej pisałeś. Dodam tylko, że jakość czerni to nie jest jedyny ważny parametr obrazu. W wielu innych plazma jest nadal nie do pobicia, a na pewno nie przez LCD. I na pewno ta lepsza czerń nie jest wynikiem rewolucyjnej technologii Ambilight czy też innowacyjnego systemu Android  ;D a samych cech wyświetlacza OLED.

Nie ma czegoś takiego jak telewizory LED, to tylko nazwa marketingowa, żeby Janusz myślał, że ma prawie OLED. Są to zwykłe telewizory LCD (ekran ciekłokrystaliczny) różniące się tylko podświetleniem. Trzeba się naprawdę słabo orientować w temacie, żeby myśleć że jest to jakaś odrębna technologia wyświetlania obrazu. Technologie, które się przyjęły na rynku są zasadniczo cztery: CRT, LCD, PDP i OLED. LED to LCD i oczywiście pisząc, że plazma zapewnia(ła) dużo lepszą jakość obrazu miałem na myśli również telewizory LCD z podświetleniem LED, nawet krawędziowym co i tak nie zmienia podstawowych wad tej technologii, których jest sporo.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Może lepiej kierować się własnym osądem, a nie opiniami na forum, które żyje z testowania TV.
Czy Arek zawsze łykasz tak te wszystkie slogany reklamowe jak pelikan ryby?
Poszukaj sobie opisów i testów z tamtego okresu, będą podobne zmieni się tylko marka i nazwy technologi.

Zapominasz też o rzeczy najważniejszej czyli o poziomie cen, nie pamiętam już ile dałem wtedy za Panasonica ale na pewno nie 9tyś. Czy różnica w obrazie porównywalnego (również cenowo) obecnie produkowanego telewizora wywarła by na mnie takie wrażenie by wyrzucić ten co mam? Naprawdę, nie sądzę, a te wszystkie technologie, które miały by go do mnie przykuć nie są mi potrzebne. 

Ja nie potrzebuje tych wszystkich bajerów, nawet Neflixa nie wykupiłem. Wszystko powinno być wyważone i mimo, że nie neguje rozwoju techniki w tym zakresie to to co obecnie oferuje i kasa jaka na nią trzeba wyłożyć mnie nie przekonuje. No chyba, że szukasz kosztów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: drizzt w Maj 07, 2019, 14:34Nie ma czegoś takiego jak telewizory LED, to tylko nazwa marketingowa, żeby Janusz myślał, że ma prawie OLED

Może i dla Januszy...

"Technologia LED – jakość obrazu
Zastosowanie tylnego, krawędziowego podświetlenia diodami LED przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu. Telewizory LED TV wyróżniają się wysoką dynamiką kontrastu i nasyceniem kolor (zwłaszcza bieli i czerni). Jest to możliwe, ponieważ układ podświetlenia LED można wygasić do 1. jasności, co umożliwia uzyskanie niezwykle głębokiej i naturalnej czerni. Brak lamp jarzeniowych w najnowszych telewizorach skraca czas wygaszania się punktów z bardzo jasnych do bardzo ciemnych i wpływa na naturalność wyświetlania dynamicznych scen. Zalety technologii LED zostały podkreślone przez nowatorskie rozwiązania zastosowane przez inżynierów: funkcję Mega Contrast, która uwypukla odcienie szarości oraz technologię Wide Color Enhancer Pro zapewniającą szerszą paletę kolorów, także przy subtelnych barwach lub podczas oglądania telewizji w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Smużenie zostało wyeliminowane nawet przy najbardziej dynamicznych scenach dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania połączonej z technologią Motion Plus.

Technologia LED – ekologia
Zastosowanie technologii LED to nie tylko wzornictwo i jakość wyświetlanego obrazu, ale również kolejny krok na drodze ku tworzeniu coraz bardziej ekologicznych produktów. Zastosowanie tylnego podświetlenia panelu diodami LED sprawia, że nowe telewizory zużywają aż o 40. mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi odbiornikami LCD. W czasie swojej pracy nie emitują energii cieplnej, co pozwala zrezygnować ze stosowania pasywnych bądź aktywnych systemów chłodzenia, generujących dodatkowe zużycie energii. Wszystkie serie nowych telewizorów Samsung LED spełniają także wymagania certyfikatu Eco Flower (wspólnotowego oznaczenia ekologicznych i przyjaznych środowisku wyrobów)."


2009 rok. Stąd:
https://tech.wp.pl/technologia-led-w-telewizorach-samsung-co-to-takiego-6034787567346817a
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

#141
No widzisz, i tak to jest sprytnie napisane, żeby Janusz nawet po 5 latach użytkowania nie zorientował się, że ma LCD. Zasadą w tych marketingowych opisach telewizorów LED było w ogóle nieużywanie skrótu LCD. Taki sam zakaz mieli sprzedawcy w salonach: powtarzać do znudzenia skrót LED i nawet nie wspominać o LCD a jak klient sam wspomni to zaprzeczać i brnąć w pokrętne opisy zalet ,,nowej" technologii. Nie urodziłem się wczoraj i dobrze to przecież pamiętam.

Podoba mi się zwłaszcza to: ,,Zastosowanie tylnego podświetlenia panelu diodami LED sprawia, że nowe telewizory zużywają aż o 40. mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi odbiornikami LCD."

Tylko nie piszą, że LED to co najwyżej ,,nietradycyjne" odbiorniki LCD - a i takie określenie byłoby mocno naciągane - z większością wad tej technologii.

Poczytaj o technologii ciekłokrystalicznej choćby nawet i na wiki zamiast cytować marketingową papkę.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Liquid-crystal_display

Dział: Illumination
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

Pisząc LED używam skrótu myślowego: LCD z podświetleniem diodami.

Drizzt, pisząc z ten sposób drwisz sobie z ludzi. Janusz?

Mogłem kupić dwie plazmy Panasonica. Kupiłem LEDa 3D od Sonego. I co, Janusz jestem? Bardziej mi się podobał obraz z LEDa.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Maj 07, 2019, 14:46Czy Arek zawsze łykasz tak te wszystkie slogany reklamowe jak pelikan ryby?


Ha! Gdy zaczynam się interesować zakupem jakiejś rzeczy, to oczywiście bardziej nastawiam ucha. Ale spokojnie, nie lecę i nie kupuję w ciemno. Pan Koper się tu tylko dlatego pojawił, bo jest profesjonalistą i ustawiał drizzt telewizor. Może zachował resztę profesjonalizmu opisując telewizor Filipka? ;) Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że nowe zwykle wzbudza w recenzentach większą euforię niż to , które jest znane parę lat. Normalka. Za chwilę pojawi się kolejny model, który skopie dupę, jakaś nowa technologia, lub poprawka starej. Normalka, świat nie stoi w miejscu. Trudno też chyba mnie uznać za jakiegoś telewizyjnego maniaka. 10 lat temu kupiłem za 4,5 tysiąca, wczoraj też za tyle. Jestem raczej taniofilem, gadżeciarzem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

#144
Cytat: Kangie w Maj 07, 2019, 15:14
Pisząc LED używam skrótu myślowego: LCD z podświetleniem diodami.

Drizzt, pisząc z ten sposób drwisz sobie z ludzi. Janusz?

Mogłem kupić dwie plazmy Panasonica. Kupiłem LEDa 3D od Sonego. I co, Janusz jestem? Bardziej mi się podobał obraz z LEDa.

Nie drwię z ludzi, którzy mają LCD tylko trochę się śmieję z używania marketingowej nazwy LED, nie zdając sobie sprawy, że kryją się pod nią zwykłe ciekłe kryształy. I odnosiło się to zwłaszcza do wpisów frywolnego. Czyli drwię z marketingu takich koncernów jak Samsung oraz z ludzi, którzy się na to łapią i bezrefleksyjnie powtarzają bezsensowne slogany. Nie ma to nic do rzeczy z tym kto co ma, a tym bardziej z tym co się komu podoba. To wolny kraj.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Maj 07, 2019, 15:14
Za chwilę pojawi się kolejny model, który skopie dupę, jakaś nowa technologia, lub poprawka starej. Normalka, świat nie stoi w miejscu.
Zgadzam się z Tobą w 100% i dlatego nie bronię plazmy ale jak dla moich potrzeb na chwilę obecną jest ok no i ma bardzo znikomy przebieg pomimo, że mam ją już dość długo. To był okres kiedy już znikała z rynku.

Cytat: frywolny trucht w Maj 07, 2019, 15:14
10 lat temu kupiłem za 4,5 tysiąca, wczoraj też za tyle. Jestem raczej taniofilem, gadżeciarzem?
Pod względem cenowym widzę, że podejście do TV masz pragmatyczne, podobne do mojego ale gadżety lubisz ;D

Cytat: Kangie w Maj 07, 2019, 15:14
Mogłem kupić dwie plazmy Panasonica. Kupiłem LEDa 3D od Sonego.

Właśnie o to chodzi, że wybieramy to co się nam podoba i nam osobiście odpowiada, mimo że dla każdego może być to co innego.

drizzt ma jednak racje, że sobie trochę drwi z tego marketingu, sam osobiście słuchałem takich wywodów pracownika swieżo po szkoleniu ale do końca nie wiedział o czym mówi, a może nawet nie wolno by mu było mówić co innego.

Przypomnijcie sobie wpisy Arka i wypowiedzi sprzedawcy samochodu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#146
Cytat: drizzt w Maj 07, 2019, 15:10Poczytaj o technologii ciekłokrystalicznej choćby nawet i na wiki zamiast cytować marketingową papkę.

Wiesz, miałem 19 lat temu taki aparat fotograficzny Konica Minolta Dimage X. Taki mały, cyfrowy automacik z zoomem. Zoom był realizowany układem peryskopowym w ramach obudowy. Nic się na zewnątrz nie wysuwało. Tyle lat minęło i w tym roku Huawei wpadł na podobny pomysł na zoom optyczny w telefonie. Kto wie? Może plazma jeszcze wróci do łask?

Tylko coś by tu trzeba było poprawić:
- Większe zużycie energii
Ekrany plazmowe zużywają więcej energii niż ekrany LCD.
- Zrównoważenie barw
W pewnych przypadkach plazmy w przeciwieństwie do technologii LCD nie potrafią przedstawić nasyconej czerwieni lub zieleni.
- Wypalanie obrazu
W plazmowych ekranach może nadal pojawiać się tzw. wypalenie obrazu. Jeśli będziecie przez dłuższy czas wyświetlać statyczne zdjęcie, to może być ono przez chwilę widoczne na ekranie telewizora. (Np. po przełączeniu stacji przez chwilę może być widoczne logo poprzedniej stacji.) W większości obecnych ekranów plazmowych producentom jednak udaje się zredukować to zjawisko do minimum.
- Mniejsza jasność
Na pierwszy rzut oka ekrany plazmowe są bardziej przytłumione niż LCD. W środowisku domowym może to być zaletą, jednak w lepiej oświetlonym otoczeniu może być na odwrót, wadą.

Tymczasem: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/telewizory/jaki-telewizor-kupic-led-oled-qled/2tg74f4


"Pełne podświetlenie LED
Modele najwyższej klasy wyposażone są w tzw. pełne podświetlanie LED, czyli Full-Array LED, w skrócie FALD. Oznacza to, że diody LED umieszczone są za wyświetlaczem, a nie po bokach. Nie odpowiadają one jednak za poszczególne piksele, tworzą jedynie około 200 stref, które podświetlają fragmenty ekranu. Obraz z takiego telewizora jest już naprawdę bliski doskonałości. Telewizory mają bardzo dobry kontrast i czerń oraz rewelacyjne odwzorowanie kolorów, takie telewizory śmiało rywalizują z technologią OLED, która jest uważana za przyszłość ekranów."
  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Ja tez pewnie moglbym zyc z 20 letnim tv bo ogladam sporadycznie ale po co? Jestem wierny marce i tak co 4 lata z,ieniam na kolejnego samsunga, nie mniej potrafie zrozumiec ze ktos ma gleboko gdzies telewizorki, ja mam takie podejscie do fotografii, uzywam tylko aparatu w fafonie i gopro, aparaty moga wychodzic nowe co 3 miesiace a mnie to wisi kalafiorem

Piterski

Cytat: Hubertrs w Maj 07, 2019, 15:50Ja tez pewnie moglbym zyc z 20 letnim tv bo ogladam sporadycznie ale po co? Jestem wierny marce i tak co 4 lata z,ieniam na kolejnego samsunga,
Hubert, a co robisz z starym telewizorem po 4 latach?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#149
No nie. Właściciel plazmy wjeżdża na temat ekologii  :o
Panowie drizzt i Piterski. Proszę natychmiast pozbyć się swoich telewizorów. Razem ciągacie pod 1kW.
Mam dla was proste ekologiczne rozwiązanie. Choć Ziemia na tym wiele nie skorzysta, wy będziecie ECO ;)

Ponoć telewizor drizzt jest cenny i dziś. Proszę bardzo. Sprzedajemy za 12 koła, kupujemy za to dwa OLED-y po 4500 zł, reszta idzie na płyty, dziwki, Martineza, czy co tam ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93