B&0 BEOVOX HT 1500 TYPE 6209

Zaczęty przez Mikut1982, Wrzesień 18, 2018, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Przerabialem już to.  Kupilem specjalny klej kontaktowy den brawen w sprayu elastyczny bo taki musiał być.   Odtłuściłem, zrobiłem rysy papierem ściernym dla pewności. Psikłem na okleine i na fornir, odczekałem chwilke i potem przykleilem.  Trzymalo, tak i to bardzo mocno tak że nie mogłem oderwać. . Okleiłem obie kolumny, wyszlifowalem, pomalowalem. Tydzien było dobrze.  Potem troszke zapracowało i pod światło wyglądało to nie ciekawie. Ja wiem że bym już tak nie ryzykowal.  Wiem że wikol plus Żelazko jest 100% pewne. Taki domowy sposób. Przykleiłem tak fornir na surowe drewno, dałem taki wiekszy wymiar 18/30cm, wyszlifowałem i pomalowałem.  I wstawiłem do piwnicy. A tam nie są takie super warunki jak w domu.  Leży tam jakieś 6 miesiecy i nic sie z nim nie dzieje.  Jak ktoś chce ryzykowsć ok jego sprawa, może sie akurat nić nie stanie i bedzie ok.  A co jeśli po czasie zapracuje.

nikhil

Jak napisałem u mnie to była próba na niewielkiej powierzchni 25x30cm jak dotąd nic się złego nie stało. Klej to Pattex na pędzel, trzyma bardzo mocno. Wszystko zależy od okleiny czy dobrze trzyma i czy nie wejdzie w reakcje z klejem. Może to być ryzyko dlatego warto jeśli można zrobić próbę. Dodam że przed klejeniem okleinę dość mocno potraktowałem papierem ściernym.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Tak samo zrobilem.  Kazdy ma ine warunki w domu... U mnie to sie nie sprawdziło. Jezeli trzyma to ok super, zawsze jest mniej toboty. 

nikhil

Tak się złożyło że ten klej strasznie śmierdzi i trzeba mieć dobrze wietrzone pomieszczenie. Prace zostały wstrzymane ale zrobiłem remont mieszkania i teraz okleina na moich kolumnach pasuje. Został fornir :-\
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Dziś zabrałem swoją pracę do pracy. I żeby nie tracić czasu pomalowałem fronty na czarny mat.

Mikut1982


Mikut1982

Jutro bejcowanie.  Kolor kasztan. Robilem już próby.  Bejca i olej.  Nie ma rożnicy w kolorze czy bym dał bejce czy też nie.  Kolor bedzie taki sam.  Bejce dam żeby zlikwidowała ewentualne cienie. 

Mikut1982

Właśnie pobejcowałem.  Jutro olej.  Jutro prześlę też fotki.  Bo przy słabym  swietle kiepsko wychodzą.  Ja jestem mega zadowolony z efektu.  Teraz bedzie pytanie jak to zagra.  Narazie zdecydowałem sie na kondy jantzen a bipolar mundorf.  Już są w domu.  Tylko meczy mnie to że mogłem wszystko mundorfa. Ale już za puzno. Zawsze można zmienić jak  coś zle zagra.

Mikut1982

Po bejcowaniu wszystko sie ładnie zrównało.

Mikut1982

Jest już olej. Musi być parę warstw.  Tylko na zdjeciu wychodzi inny kolor.

Mikut1982

Kolor jest mniej więcej  taki.

Mikut1982

W weekend zabieram się za skrecanie i wymiane kondensatorów.. I oby coś poprawiły choć dla mnie i tak grają dobrze. W weekend porobie lepsze fotki.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Narazie jest jedna warstwa.  Dam jeszcze cztery..  I niech sobie schnie.  Bo w weekend skrecanie. I być może uda sie je w niedziele uruchomić. 

nikhil

Miło jest oglądać taki proces odnawiania, ale szkoda, że nie można posłuchać jak takie wiekowe sprzęty grają. Teraz jak oglądam co robisz nie mogę odżałować moich starych Infinity. Wydałem za free a były uszkodzone zawieszenia, teraz dostępne na Ebayu. :-\
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Zawsze można wpaść i posłuchać .  Zapraszam.

nikhil

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 26, 2018, 12:20
Zawsze można wpaść i posłuchać .  Zapraszam.

Kusisz.:) Może na darzy się okazja. Z Poznania daleko do Ciebie?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982


nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Dla mnie olej wyszedł super. Tylko przegapiłem 3 małe dziurki.  I w jednym miejscu bejca nie chciala chwycic ponieważ przebija stary klej przez fornir ale i tak jest dużo lepiej niż było.

Mikut1982

Kondy już siedzą w zwrotkach.  Choć troszkę żałuję że nie kupiłem wszystkich mundorfa.  No ale już trudno.

Mikut1982

Stupki przylepione.  Przynajmniej kolumny sie już nie porysują.

Mikut1982

Zwrotki już sa na swoim miejscu.

Mikut1982

Mata wygłuszająca już jest..

Mikut1982

Skrecam sobie i zapomniałem pomalować zaczepów i śrubek do głosnikow.  Teraz musi troszke przeschnąć.