Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 12, 2020, 13:20
Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2020, 12:32sterowany z regulowanego wyjścia analogowego
A spróbuj zmniejszyć poziom sygnału wyjściowego dla suba, lub w ramach eksperymentu odłącz go i zobacz czy tak skalibrowany system będzie zniekształcał?
Różne poziomy pracy suba już przećwiczyłem. Bez efektów.
Szlag mnie trafił dopiero jak podłączyłem CD i okazało się że wszystko śmiga i nawet się nie zająknie.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Musisz sprawdzić coś po samym optyku, jak tu będzie ok. to coś nie tak jest z źródłem laptop konwerter.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

osiek

A jakieś ustawienia sygnału wejściowego?

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2020, 13:34jak podłączyłem CD
rozumiem, że również "po optyku"?

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 12, 2020, 13:57
Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2020, 13:34jak podłączyłem CD
rozumiem, że również "po optyku"
Nie. Po coaxialu.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#530
a istnieją/posiadasz konwertery usb->coaxial?
Albo może Twój cd ma wyjście optyczne?

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 12, 2020, 14:00
a istnieją/posiadasz konwertery usb->coaxial?
Albo może Twój cd ma wyjście optyczne?
Cd ma wyjście optyczne a konwerter ma coaxiala.
Poćwiczę.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

I w ten uroczy sposób dzień masz wypełniony wtykaniem i wyciąganiem.

Alexander


vasa

Poprzepinałem kabelki. Zarówno z Tidala jak i z CD puściłem Saxophone Colossus i okazało się że tu i tu charczy [emoji19]
Poprzednio widocznie przełom niskich i średnich z CD był mniej dociążony.
Czyli jednak kalibracja daje popalić [emoji3525]
Trzeba będzie pogadać z dystrybutorem o nowym oprogramowaniu.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Ciśnienie dziś niskie. Może jutro będzie lepiej?

;)

vasa

Cytat: Kangie w Czerwiec 12, 2020, 16:51
Ciśnienie dziś niskie. Może jutro będzie lepiej?

;)
Cała ta sytuacja mi raczej podnosi ciśnienie. Tym bardziej że gdyby nie te artefakty to grałoby naprawdę dobrze.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Bo też sobie wymyśliłeś jakieś planary...parawany.... :censored: mać zamiast normalnych głośników.
Za karę weź Lyngdorfa, podłącz Tannoye i sprawdź jak będzie.

vasa

Na wszystkich głośnikach dynamicznych było OK.
Problem jest taki że na parawanach jest rewelacyjnie [emoji2]
Dopóki gra [emoji15]
Zrobię jeszcze kalibrację bez suba.
[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

To jest jakaś myśl. Wyjdzie czy to kolumny nie wyrabiają na takiej wymuszonej charakterystyce grania ale obstawiam, że tak.
Moim zdaniem po prostu wzmacniacz zmusza kolumny do takiej pracy jaka jest dla nich zabujcza i jak widać żadne cudowne korekcje w domenie cyfrowej nie załatwią doboru głośników i odpowiedniej akustyki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jacek-k-wawa

Może to kwestia wysokiej ostatnio wilgotności która dla wszelkiej maści elektrostatów ma spore znaczenie? Moje 'parawany' też miewają z taką aurą problem...

Działało to poprzednio dobrze?

vasa

Nie. Od początku był problem.
Tylko, tak jak pisałem wcześniej, kiedy sygnał jest nieprzetworzony wszystko jest OK.
Dopiero roomperfect wprowadza przestery [emoji3525]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Pewnie dlatego że nie tylko obcina górki ale próbuje zasypywać dołki na charakterystyce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2020, 23:45Pewnie dlatego że nie tylko obcina górki ale próbuje zasypywać dołki na charakterystyce.
Ano tak właśnie.
W pewnym momencie zgłupiałem bo miałem wrażenie że świruje jedynie na plikach z Tidala a CD gra dobrze.
Ale ponowne sprawdzenie przyniosło uspokojenie. Kaszani się wszędzie :/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zrobiłem roomperfect bez suba. Tylko parawany.
Słucham i jak narazie nie charczy.
A nawet jeżeli to jeszcze nie trafiłem na takie miejsce.
O kotłach wielkich można zapomnieć ale w klasyce niskich nie brakuje.
Zastanawiam się czy puścić coś innego?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Kraftwerk Minimum - Maximum? ;)

Żartowałem. Nudne trochę...

vasa

Kraftwerka nie dotykam.
Ale "Ascenseur pour l'échafaud" Davisa gra pięknie.

Może jednak nie będzie trzeba zmieniać kolumn [emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Zarzuć King Crimson, Cassandrę Wilson albo Charlesa Mingusa i sprawdź, czy nie czas przeprosić się z Tannoy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 16, 2020, 15:43
Zarzuć King Crimson, Cassandrę Wilson albo Charlesa Mingusa i sprawdź, czy nie czas przeprosić się z Tannoy.
Tannoye żywe i żwawe grają w systemie zasadniczym. A parawany mnie po prostu irytują bo czasami potrafią wyczarować bajkę a innym razem pierdnąć w najbardziej romantycznym momencie.
Carl Gustav Sparre Olsen gra przecudnie.
I jak na razie zachowuje się poprawnie.
Cassandry może nie będę męczył ale Peggy Lee puszczę.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No nie. Jednak wciąż zdarza mu się charkot. Mniej niż poprzednio ale jednak.
Qrwa!
Co można jeszcze zrobić oprócz wymiany kolumn?
Zmiana oprogramowania? [emoji52]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.