Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 11:38
Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 11:26
Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 08:05Gdybym nie grał na Audio Note to Air Tight jest jedyną firma która mogła by AN zastąpić
Tak naprawdę źródłem pomysłów na których Peter Qvortrup trzepie kasę jest Hiroyasu Kondo san. Qvortrup prawem kaduka zawłaszczył te pomysły, i nawet nazwę firmy panu Kondo ukradł.

Co mam na to poradzić ? Nie popełnie z tego powodu sepuku . Gram od wielu lat na AN i ten kierunek prezentacji bardzo mi się podoba .

Jasne że nie popełnisz sepuku. Rozumiem też że takie brzmienie Ci się podoba. Dziwię się jedynie że nie wspomniałeś o firmie Kondo, która istnieje i ma się dobrze prowadzna teraz już przez potomków pana Hiroyasu. A przecież właśnie tu tkwią korzenie brzmienia Audio Note UK.

seblop

Najważniejsze aby podobało się to właścicielowi. Inne teorie i opinie się nie liczą.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

McGyver

Cytat: seblop w Październik 20, 2018, 11:45
Najważniejsze aby podobało się to właścicielowi. Inne teorie i opinie się nie liczą.
Oczywiście że tak.
Mnie też podoba się brzmienie (niektórych) klocków Audio Note. Natomiast nie podoba mi się to, że Qvortrup zajumał markę panu Hiroyasu.

miniabyr

Nie wspomniałem o Kondo bo nigdy tych produktów nie słyszałem . Kiedy zainteresowałem się bardziej lepszymi komponentami (a było to ponad 20lat temu ) akurat pojawił się AN  Kondo było poza zasięgiem . I tak pozostało . To  dla mnie za wysoka półka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: wiki w Październik 19, 2018, 07:26Jak lubicie eksperymentować to możecie użyć ferrytów nanizanych na rezystory
Rozumiem że można kupić te ferryty o różnej średnicy ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 12:03Nie wspomniałem o Kondo bo nigdy tych produktów nie słyszałem .
Ja miałem w domu dwa urządzenia Kondo. Końcowkę mocy Souga (bardzo mi się podobała) i preamp liniowy M7. Ten mi się niezbyt spodobał, być może dlatego że była to najstarsza wersja lampowa. Ale zmodyfikowany klon Kondo M7 już mi się bardzo podoba i pozostanie w moim systemie.

miniabyr

Kondo zawsze miało otoczkę czegoś niezwykłego i nieosiągalnego . Niewątpliwie są to urządzenia przemyślane ,zrobione z wiedzą i pasją . Problem to cena ,a to załatwia prawie wszystko .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Ja jeszcze o historii... żadnego zdjęcia pana Yoshikawa nie znalazłem - może ktoś z Was ma w swoich zasobach.... Był rok 1925 kiedy powołano do życia markę Luxman, fotografia już istaniała. Gdyby ktoś był ciekaw zależności współczesnego świata audio, polecam prezentację:
https://docplayer.net/45611148-Organisation-iag-brands-hi-fi-wharfedale-quad-mission-audiolab-luxman-castle-ekco-leak-professional-wharfedale-pro-quad-industrial.html

... dociekliwi dostrzegą w pewnym miejscu, że to co kiedyś brytyjskie już takie nie jest - być może nie jest ona aktualna...  Pod spdem zdjęcia Panów Miura - współczesne, właśnie dostałem z Japonii.



Hubertrs

Znowu nie w temacie, ale mingda gra juz na tantalach audio note, kurde zajelo mi to ponad 5h

miniabyr

Cytat: Hubertrs w Październik 20, 2018, 15:21
Znowu nie w temacie, ale mingda gra juz na tantalach audio note, kurde zajelo mi to ponad 5h
W temacie jak najbardziej. I jak pierwsze chwile ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

lok

Air Tight nie słuchałem. Jestem ciekaw jego wzmaka na 300b. Podobno tylko on buczy. Czy ktoś używał używa tego wzmaka na 300b.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hubertrs

Przez pol godziny dzwiek byl mocno zmulony, a potem zaczal sie dosc inteneywnie otwierac, wokale maja fajna gladkosc ale najwieksze zmiany na gorze, struny maja fajne wibracje ale najbardziej slychac blachy, te sa niesamowite, wielobarwne. Gdyby mialo zostac tak jak jest to bylbym przeszczesliwy, wymienilem tez ten kond sprzegajacy i tak naprawde nie wiem czego to zasluga ale bas stal sie bardziej energetyczny.
Na obecna chwile jestem pozytywnie zaskoczony, bo zmiany sa wieksze niz te kiedy wymienilem te cztery kondy w torze

miniabyr

Cytat: lok w Październik 20, 2018, 16:13
Air Tight nie słuchałem. Jestem ciekaw jego wzmaka na 300b. Podobno tylko on buczy. Czy ktoś używał używa tego wzmaka na 300b.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Buczy ? Ja tej przypadłości  nie usłyszałem. A grałem na nim przez trzy dni wystawy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: Hubertrs w Październik 20, 2018, 16:17
Przez pol godziny dzwiek byl mocno zmulony, a potem zaczal sie dosc inteneywnie otwierac, wokale maja fajna gladkosc ale najwieksze zmiany na gorze, struny maja fajne wibracje ale najbardziej slychac blachy, te sa niesamowite, wielobarwne. Gdyby mialo zostac tak jak jest to bylbym przeszczesliwy, wymienilem tez ten kond sprzegajacy i tak naprawde nie wiem czego to zasluga ale bas stal sie bardziej energetyczny.
Na obecna chwile jestem pozytywnie zaskoczony, bo zmiany sa wieksze niz te kiedy wymienilem te cztery kondy w torze
Poczekaj będzie jeszcze ciekawiej . Ale jutro prozak/bimber wskazany .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Miałem możliwość kilkukrotnie słuchać na Ukrainie końcówki mocy Air Tight 300b z dzielonym pre Sonic Frontiers Line 3 i Avangardami Duo Mezzo.
Jak nie lubię tub, tak to było takie połączenie, że czapki z głów... Żadnego wrzasku z tub, piękne, soczyste brzmienie. Faktem jest, że lampy 300b tam zaaplikowane były dwa razy droższe od samej końcówki. Grały oryginalne WE...!

Hubertrs

Miniabyr dziekuje Ci bardzo, bo tak szczerze to chcialem kombinowac z roznymi rodzajami rezystorow, a ze mialem dobre wspomnienia z grania na takmanach i millsach to chcialem nimi pozaglowac.
Audio note'y tanie nie sa ale robia robote.
jesli o mnie chodzi to moglo by tak zostac jak jest teraz, a condonwygrzewania to mam chytry plan, ja jutro jade na poligon pojezdzic motorem a kobitka moja niech siedzi inwygrzewa  >:D

Hubertrs


wiki

Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 12:09Rozumiem że można kupić te ferryty o różnej średnicy ?
Tak, są w różnej średnicy.
Ja kupuję w TME. Szukaj ferryty walcowe,
ferryty pierscieniowe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Hubertrs

Ja jestem tak zachwycony tym co slysze, ze chyba pojde za ciosem i wymienie takmany w earze i powkladam AN

miniabyr

Cytat: wiki w Październik 20, 2018, 18:18Tak, są w różnej średnicy.Ja kupuję w TME. Szukaj ferryty walcowe, ferryty pierscieniowe
Dzięki za nowy pomysł . Muszę spróbować .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: Hubertrs w Październik 20, 2018, 19:57
Ja jestem tak zachwycony tym co slysze, ze chyba pojde za ciosem i wymienie takmany w earze i powkladam AN
Cieszę się ,że ci podpasowały.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No i wylądował u mnie.  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

I co by tu mądrego napisać ,bo słucham sobie tego japońskiego gada od kilku godzin.  Pre mało przyjazne jeśli chodzi o ustawienia . W zasadzie jest jedno  dla wkładek MC i już ( nie liczę 2 wejść na mm ) . Zdecydowanie dla wkładek o niskiej impedancji  . Czy trzeba to rozumieć ,że kiedy kupujemy ten model Air Tight'a to obowiązkowo trzeba dokupić transformatory StepUp  aby móc poszaleć ?Na ale listowo to pre to koszt hmmm 22 tyś zł +18 tyś step up i robi się mało przyjemnie finansowo . To moim zdaniem istotne ,bo chciałbym za takie pieniądze mieć luz jeśli chodzi o  dopasowanie większości wkładek.  A jak brzmi ? Hmmmmmmmmmmmm . Powiem tak . Gładko , bardzo dobrze kontroluje niskie częstotliwości ,średnica bez podbarwień -wręcz nie zwraca na siebie uwagi i tak samo góra pasma -gładko ,bez przegięć ,bardzo płynnie . Całość bardzo zwarta . I co jest najbardziej zaskakujące nie brzmi jak lamowe pre  :o . Czyli nie ma słodzenia ,mamienia ładnością . Tylko jest jedno ale ! To dla mnie zbyt mało bo mnie ten dźwięk kompletnie nie wciąga  :( ......CDN.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

gdy go do Ciebie przywiozłem i włączyłeś sam byłem zdziwiony... powiedziałbym tak: ... taki jest "mało-lampowy".