Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 21:30
Na jednym druciku?
Jesteś szybszy od mojego internetu ;)

rudy-102

Kable zostały wpięte w cedeka zamiast do tej pory dobrze grającego samodzieła z Sommer SC-Galileo-238 na Eichamannach.

Różnica na początek więcej powietrza i lepsza precyzja basu. Po kilku dniach grania wstawię ponownie poprzedni i sprawdzę, czy mi czegoś brakuje w dźwięku.

rudy-102

Posłuchałem sobie wczoraj cały wieczór, słucham teraz i nie wiem skąd biorą się te opinie, że srebrne kable grają ostro. Może coś źle zrobiłem, ale u mnie ostro nie jest. Dźwięk jest otwarty i nie hamowany. W każdej częstotliwości pokazuje więcej szczegółów niż poprzedni. Jestem zadowolony. Wieczorem podepnę go pomiędzy pre-phono, a wzmacniacz i zobaczę czy tam coś się zmieni.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Luty 17, 2019, 10:56
Posłuchałem sobie wczoraj cały wieczór, słucham teraz i nie wiem skąd biorą się te opinie, że srebrne kable grają ostro. Może coś źle zrobiłem, ale u mnie ostro nie jest. Dźwięk jest otwarty i nie hamowany. W każdej częstotliwości pokazuje więcej szczegółów niż poprzedni. Jestem zadowolony. Wieczorem podepnę go pomiędzy pre-phono, a wzmacniacz i zobaczę czy tam coś się zmieni.
To są faktycznie bzdury, że srebro gra ostro. Miałem Albedo Air i dźwięk był bardzo dociążony ale przy tym otwarty i z mnóstwem detali. Super kabelki to były.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: rudy-102 w Luty 17, 2019, 10:56nie wiem skąd biorą się te opinie, że srebrne kable grają ostro.
Bzdury powtarzane tysiące razy stają się sugestywnie prawdziwe.
Jestem i byłem zwolennikiem srebrnego okablowania i nigdy żaden mi nic nie rozjaśnił. Wręcz przeciwnie, podkreślał dół pasma i nadawał mu konturowości.

Przepraszam, wyjątkiem było Albedo Blue. Ten wrzeszczał mi okrutnie.