Magnat MC1 lub MC2 -hybryda all in one

Zaczęty przez fotobia, Styczeń 06, 2018, 20:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Mam taki dylemat czy warto się tym interesować. Założenie jest takie, że wszystko w jednym jest istotne. Nie mam szans postawić nic składanego a musi być radio, musi być CD. Trafiłem na to i tak mnie kusi. Są dwa typy
https://audio.com.pl/testy/stereo/cd-amplitunery/1522-magnat-mc1
https://www.hifisystem.pl/pl/p/Magnat-MC-2-S/830
Skłaniam się ku MC1 będę licytował. Jak się nie uda to pomyślę nad tym MC2 jest używany do kupienia w cenie w miarę przyziemnej.
Co myślicie.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

tomekkk1

MC1 wygląda ciekawie i solidnie jak na CD amplituner, moim zdaniem. Z jakimi głośnikami planujesz zestawić?

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

tomekkk1

Cytat: fotobia w Styczeń 06, 2018, 21:24
Tymi co mam, Kef Cresta 30.

Z pewnością łatwe do napędzenia kolumny. Widzę w podpisie że masz MCR-750 - będziesz zmieniał, czy jakaś inna kombinacja? Pytam, bo Piano Craft jest lepiej wyposażony i pewnie wciąż daje rady :)

nikhil

Miałem do czynienia tylko z Magnatem MA 400 też jedną lampką w przedwzmacniaczu. Grało to dobrze ale właśnie niedawno go sprzedałem i to była dla mnie duża niespodzianka. Jeśli ten MC gra podobnie będą tobie potrzebne kolumny o raczej ciepłym brzmieniu. Jak grają te twoje nie wiem.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

fotobia

Wyposażenie ma dobre, ale zauważyłem że z plików od dość długiego czasu nie gram,. Blu-ray kupię i jak będę chciał oglądać to podłączę. Chodzi mi o ładniejszy dźwięk. Myślę, a może mam nadzieję tylko, że ten Magnat gra lepiej niż Yamaha.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

tomekkk1

Nie wiem czy moja odpowiedź pomoże, czy nie - ale kilkukrotnie miałem taką ciekawość i zaryzykowałem z powodzeniem :)
Jedynie zakup Harman Kardon HK 980 oceniam jako "nie do końca to co chciałem", ale i tak miał być wzmacniaczem na przeczekanie ;)

fotobia

Na razie policytuję. Zobaczymy czy się uda. Jeśli tak, to posłucham i porównam.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

nikhil

Nie mam zaufania co do brzmienia tych nowych sprzętów za relatywnie nie duże pieniądze. Mój stary nieco odświeżony Sony TAF- 420 brzmieniowo Magnata zniszczył a ten soniak to nic wielkiego. I to była dla mnie ta niespodzianka.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

fotobia

Nie mam miejsca na wzmak, tuner, Cd, gramofon i blu-ray. Gdybym miał to nie było by problemu. Jestem skazany na sprzęt typu all on one. I to w tego typu sprzęcie muszę się poruszać. Może amplituner i CD z jakiejś markowej mini wieży. Ale musiały by być identycznej wysokości bo stać musiały by obok siebie. Max wysokość to 14,5 cm.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

nikhil

#10
Zainteresuj się tą serią: teac 500i. Słyszałem wzmacniacz a odtwarzacz CD używam codziennie. Jest to bardzo rozbudowana seria jest deac, amplituner, i wiele innych. Wzmacniacz jak na taki skromny sprzęt gra świetnie.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Cytat: nikhil w Styczeń 06, 2018, 22:43Zainteresuj się tą serią: teac 500i. Słyszałem wzmacniacz a odtwarzacz CD używam codziennie. Jest to bardzo rozbudowana seria jest deac, amplituner, i wiele innych. Wzmacniacz jak na taki skromny sprzęt gra świetnie.
Lata temu namówiłem moją siostrę na serię Teaca 500.
Gra i wygląda bardzo dobrze i jak czas pokazał jest też bardzo trwały.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Tyle że na allegro poobijane, a ceny :( na Olx nic, na eBayu coś tam jest, ale trzeba w sumie za amplituner i CD ponad 300 euro dać, a pojechać sprawdzić stan faktyczny nie pojadę.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Są trzy wersje tego PDH500. Zwykła miała mega shitowego PCM1710. Wersje "C" oraz "i" miały całkiem dobrego PCM69. Polecam wersje z PCM69. Sam mam taką na półce. Najśliczniejsze mini jakie znam.

fotobia

A co Powiecie o tej firmie i ich sprzecie. Kiedyś dawno podobał mi się ale ceny były nie dla mnie
http://allegro.pl/beocenter-9500-bang-olufsen-amplituner-b-o-i7119223579.html
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

daris666

Cytat: fotobia w Styczeń 07, 2018, 23:51
A co Powiecie o tej firmie i ich sprzecie. Kiedyś dawno podobał mi się ale ceny były nie dla mnie
http://allegro.pl/beocenter-9500-bang-olufsen-amplituner-b-o-i7119223579.html

Dizajn to odlot. Budowa wewnętrzna zresztą też.

fotobia

kurcze, sprawdziłem wymiary...76cm długości :( .  Pokażę żonie ale już słyszę co powie...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

O Nadzie L40 trochę czytałem, szkoda że taki brzydal. A to drugie to kino i tego już nie chcę. Miałem i przeszło mi.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

McGyver

Cytat: fotobia w Styczeń 09, 2018, 11:25ADVANCE ACOUSTIC EZY-80.
Ale to nie jest all-in-one!
To jest "all-in-two".
CytatŻaden z jego dwóch modułów nie może pracować bez drugiego.

fotobia

Cytat: McGyver w Styczeń 09, 2018, 11:34
Cytat: fotobia w Styczeń 09, 2018, 11:25ADVANCE ACOUSTIC EZY-80.
Ale to nie jest all-in-one!
To jest "all-in-two".
CytatŻaden z jego dwóch modułów nie może pracować bez drugiego.
Wiem, ale ten może być dwuczęściowy :) Jest kilka sprzętów które by mogły być ale nie ma ich ani na eBay, ani na allegro. Na razie czekam na rozwinięcie się akcji zakupu Magnata MC1 . Jak cena będzie akceptowalna to kupię. Zobaczymy jutro powinno się wyklarować. No chyba, że ma ktoś namiar na tego advance-acoustic-ezy-80 :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S