Mój pierwszy gramofon

Zaczęty przez karo710, Wrzesień 19, 2016, 21:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

karo710

Od pewnego czasu wkręciłam się w temat gramofonów i "czarnych płyt".
Chciałabym kupić podstawowy gramofon do 500 zł.
Obecnie moim sprzętem grającym jest miniwieża LG XD123.
Chciałabym kupić podstawowy gramofon do posłuchania w swoim pokoju, nie potrzebuje szmerów bajerów [emoji3]
Może jakiś gramofon z wbudowanymi sensownymi głośnikami?
Raczej kolejne pary głośników nie wchodzą w grę, może uda się coś podłączyć do tej wieży.

Ja znalazłam coś takiego:
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/I ... ONY/MAX_LP

Czy będzie można podłączyć do tego moją wieże?

Proszę o pomoc [emoji6]
Niech muzyka będzie z wami [emoji2]

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

vasa

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 21:30moim sprzętem grającym jest miniwieża LG XD123.
Czy to jest zdjęcie Twojej wieży ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Ciężka sprawa . Coś takiego znalazłem na portalu
http://allegro.pl/gramofon-monacor-djp-120-super-sprzet-okazja-i6490371895.html
klon technicsa i chyba nie od handlarza . Zostaje na preamp .

Piterski

No właśnie z tego nie można się dopatrzeć jakie tam są wejścia.
Masz do niej instrukcje, często są jakieś obrazkowe schematy dla amerykanów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Kolory gniazd RCA mylą, ale zakładam, że da się podłączyć zewnętrze źródło dźwięku? (Jest tam w instrukcji o jakimś AUX IN?)
Czyli w cenie 500 zł szukamy wkładki, gramofonu i przedwzmacniacza gramofonowego, lub gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Kolega dal linka do sklepu . Tam w kwocie która ma przeznaczoną jest denon z pre na pokładzie . Ktoś pisał że to straszny plastik . Lepiej chyba używkę

karo710

Cytat: vasa w Wrzesień 19, 2016, 21:43
Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 21:30moim sprzętem grającym jest miniwieża LG XD123.
Czy to jest zdjęcie Twojej wieży ?

Tak to dokładnie ta wieza

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

vasa

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:01Tak to dokładnie ta wieza
To daj dobre zdjęcie połączeń z tyłu. Tak żebyśmy mogli przeczytać opisy.
Pierwsze pytanie - czy do tego sprzętu można cokolwiek podłączyć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

A nie lepiej wydać 500 zł na upgrade aktualnej wieży?

Nie oszukujmy się, za 500zł nie warto wchodzić w analog. Tyle to nawet akcesoria do mycia płyt i igieł nie kosztują.

Grupa ratowania poziomu.

karo710

Nie wymagam nie wiadomo czego, chce podstawowy zestaw i tyle :) Instrukcja do wieży: www.manualsdir.pl/manuals/392750/lg-xd123-xd63.html

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

kawosz

Tomek ma trochę racji . Ale kto nie spróbuje ten się nie przekona co to jest analog .

frywolny trucht

Skąd pomysł na winyle? Jakie oczekiwania?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

karo710

Cytat: kawosz w Wrzesień 19, 2016, 22:09
Tomek ma trochę racji . Ale kto nie spróbuje ten się nie przekona co to jest analog .
I o to mi chodzi :) Właśnie zainteresował mnie ten sprzęcik www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/ION/GRAMOFONY/MAX_LP czy byłaby możliwość podłączenia go pod wieże?

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!


vasa

Masza, nie łyka mi linku :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

karo710

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 19, 2016, 22:11
Skąd pomysł na winyle? Jakie oczekiwania?
Pomysł na winyle zrodził sie po tym jak zobaczyłam kilka fajnych wydań czarnych płyt polskich zespołów. Serio moje oczekiwania nie sa duże ;)

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

kawosz

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:11Właśnie zainteresował mnie ten sprzęcik
Nie słuchając nie pokuszę się o recenzję tego gramofonu . Skoro za komuny miałem artura i dało się go  słuchać to tego pewnie też się da .

vasa

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:07Instrukcja do wieży:
Moim zdaniem do Twojej wieży nie da się podłączyć gramofonu :(
Ale może się mylę i ktoś mądrzejszy mnie sprostuje.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

karo710

W ION zainteresował mnie fakt, że posiada złącze słuchawkowe, a wtedy mogę podłączyć nim gramofon do wieży.

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

MAC


malg


malg

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:29
W ION zainteresował mnie fakt, że posiada złącze słuchawkowe, a wtedy mogę podłączyć nim gramofon do wieży.

Wysłane z mojego ASUS_Z008D przy użyciu Tapatalka


przez złącze słuchawkowe ?
pewnie zagra ale bardzo cicho i kabelek trzeba będzi przerobić

vasa

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:29W ION zainteresował mnie fakt, że posiada złącze słuchawkowe, a wtedy mogę podłączyć nim gramofon do wieży.
A rzeczywiście. Jest wejście z przodu. To można podłączyć i gramofon.
Każdy gramofon.
Może być ten który znalazłeś tyle że w nim płacisz za elektronikę, wzmacniacz, głośniki i inne bajery.
Normalnie potrzebny jest napęd z ramieniem, przedwzmacniacz i wkładka.
Może kup np coś takiego: http://allegro.pl/gramofon-dual-dtj-301-1-usb-i6488087830.html
Do tego będziesz potrzebował jeszcze przedwzmacniacz, np taki: http://allegro.pl/vivanco-przedwzmacniacz-gramofonowy-i6035911830.html i kabel, przejściówkę http://allegro.pl/kabel-mini-jack-do-2x-rca-chinch-1-8m-dl-stereo-i5545258689.html

Edit: przedwzmacniacza nie potrzebujesz bo jest wbudowany w gramofon.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#23
To ma chyba wkładkę, a na 100% ma pre:
http://www.euro.com.pl/gramofony/denon-dp-29f.bhtml
Ponoć tragedii nie ma, ale opieram to o opinie hipsterów ;) 
Tak czy siak kupujesz i nie martwisz się tym, że coś musiałabyś dokupić.
Albo polować na kumaty używany sprzęt na alledrogo.

karo710

Oj, ciągle panowie mi zmieniają płeć  ;D
A co wiadomo o tym ION MAX LP jest wart swojej ceny?
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!