Matrix 2 ... ?

Zaczęty przez buzibozborn, Styczeń 10, 2020, 10:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

buzibozborn

Czołem witam..  czy ktoś z was może kiedyś okazje słuchać tych kolumn i jest mi coś więcej o nich powiedzieć ponad to co można wyczytać w sieci ... wiem że zdania o Bowersah są mocno podzielone więc po za tym że same kolumny wydają się interesujące ... to ciekawi mnie z czego wynika taka rozbieżność w opiniach o sprzęcie tego producenta ...  ? Będę wdzięczny za opinie .. pozdrawiam [emoji28]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

No to teraz odsłuchy i opisuj wrażenia :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

buzibozborn

Piterski : no jeszcze ich nie kupiłem a wybieram się na odsłuch .. w weekenda i nie wiem czego się spodziewać [emoji28] więc podpytuje na forum ... kurczę wyglądają apetycznie , no na pewno lubią prąd przynajmniej na takie mi wyglądają , ale bardzo mnie ciekawi czy ktoś na forum mnie powie coś więcej o tym modelu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Therion

Miałem kiedyś takie. Grały fajnie, duży bas. Od nich się zaczęła zabawa.

Żeby nie było tak miło, to gdy przyjechały, nie miał mikry bas. Myślałem że tak ma być, zielony byłem, ale odwiedził mnie kolega, który miał identyczne i zauważył, że coś jest nie tak. Okazało się, że ktoś je rozkręcał i podłączył głośniki w każdej kolumnie w przeciwfazie względem siebie. Po poprawnym podpięciu dały czadu
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

buzibozborn

No fajnie że ktoś cię poratował .. [emoji106] bo by było słabo .. ta wersja co jadę oglądać to podobno cuda wianki  okablowanie van den hul .. odseparowana zwrotnica  .. no mam nadzieje że to spoko gra i obudowa zamknięta .. właściwie mam nadzieje że będą raczej zrównoważone i basu będzie tyle co być powinno żadnego koloryzowania .. ciekaw jestem
jak z tymi bowersami to jest [emoji39] bo różnie mówią ... liczę że będzie coś ciekawego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Ja kiedyś Matrixów słuchałem u kogoś.
Napędzane były jakimś podstawowym wzmacniaczem Marka Levinsona a źródło to CD.
Zostało mi w pamięci że były bardzo rzetelne. Jak monitory studyjne. Jedynym odstępstwem od neutralności był nieco podbity bas.
Bardzo uczciwe granie, ale kiepsko nagranych płyt nie oszczędza. Podobno były próby podłączenia ich do 25W lampy ale efekt nie zachwycił właściciela.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

buzibozborn

Vasa : dzięki bardzo za info ..gdzieś czytałem podobną opinie i to co mówisz poniekąd mnie cieszy . Podobno dobrze napędzane , dobrym tranzystorem ( nie wiem jak z lampą ? )  dają na serio fajne granie .. ale ponoć nie mają litości dla kiepskich realizacji i mocno słychać kiedy źródło jest kiepskawe .. 
no nic czeka mnie chyba wycieczka z moim wzmacniaczem bo inaczej tego nie widzę .. bo nie chciał bym się później w domku zdziwić .. [emoji21][emoji445]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kangie

#8
Cytat: buzibozborn w Styczeń 10, 2020, 16:36..gdzieś czytałem podobną opinie i to co mówisz poniekąd mnie cieszy . Podobno dobrze napędzane , dobrym tranzystorem ( nie wiem jak z lampą ? )  dają na serio fajne granie .. ale ponoć nie mają litości dla kiepskich realizacji i mocno słychać kiedy źródło jest kiepskawe ..
Matrixa typowego nie słyszałem, natomiast pożyczyłem od znajomego na kilka miesięcy DM-640 który jest bliski Matrixowi.
Posłuchałem trochę Bowersów u znajomych (zdarzały się rodzynki z najwyższej półki tego producenta i to było słychać) i u siebie w domu. Jedne pożyczone (DM-640), drugie kupione (te małe podstawkowe). Prawda co piszesz o amplifikacji. Mocne tranzystory im służą. Często impedancja potrafi spaść z 8 do 3,6 ohma i mniej. No i ta efektywność podawana przez producenta, bardzo możliwe że zawyżana. Brzmienie analityczne, czasami nawet zbyt bardzo analityczne (potrafi zakłuć w ucho). Wysokie tony z przetwornika diamentowego (najwyższe modele) oraz aluminiowych. Może się podobać. Klasowe granie w przewagą ofensywności. Porządnie napędzone tłuką basami w klatkę piersiową. Brzmienie bębnów perkusyjnych - REWELACJA! Gitara elektryczna? To samo. Jest wypierd i wygar najwyższych lotów. Znakomita makrodynamika. Raczej nie czarują. Szczere do bólu. Znam ludzi kochających takie granie. Był czas że bardzo lubiłem to brzmienie i po kilku sesjach chodziłem podjarany, że tak systemy audio mogą grać. Z czasem jednak zrozumiałem, że bardzo głośne i "wyczynowe" słuchanie na dłuższą metę męczy. Często trzeba sciszyć, posłuchać umiarkowanie cicho, ewentualnie średnio głośno, a nie naparzać non stop. Ze słabym wzmakiem może być kiszka. Te małe podstawkowe grają ładnie z lampą 30W Push Pull 4xEL34. Do większych (podłogówek) nie podłączałem, bo nie miałem wtedy lampy. Te małe kupiłem kiedyś rodzicom do normalnego codziennego słuchania radia, płyt CD i winyli. Tanio wyrwałem. Bodajże 500zł. Miały być małe Tannoye, ale wpadły B&W.

Co do podłogówek i wysokich modeli - koniecznie trzeba posłuchać przed decyzją o zakupie. Jedni tę szkołę brzmienia kochają, inni nienawidzą.

Kangie

#9
P.S. I jeszcze jedna ważna rzecz - port Bass Reflex. Miałem trzy długości rur do tych DM640 Trochę niewdzięczne dla pomieszczenia. Bas lubi furgotać. Czasami słychać to podkolorowanie. Ale tak być nie musi. Odpowiednio przygotowane i wytłumione pomieszczenie i można nawalać.

buzibozborn

DM 640 super spoko też brałem je pod uwagę .. niestety jest dokładnie tak jak mówisz , byłem posłuchałem tych matrixow w niedziele  i  nie zdecydowałem się . Owszem grają petarda takie akcje jak massive attack , pucifer , tool no brzmiały super  ale nie tego szukam [emoji37] są bardzo wyraźne i czytelne na pierwszy strzał spodobało mi się ale jak zacząłem słuchać bardziej blues rockowych realizacji czy to starszych czy nowszych nie wiem nie trafiły w tym momencie . To już moje mercury 2.5 fajniej potrafią robić klimat , byle jaki ale jakiś tam klimat robią [emoji1787] nic to dowiedziałem się w każdym razie że chyba bowersy to nie będzie to co bym chciał mieć w domku . Natomiast tutaj koleś mi chwalił vandersteeny 1C albo rogersy studio 1a no ale 3K to już maximum budżetu jaki mogę przeznaczyć na kolumny bo inaczej mnie żona z domu wyrzuci [emoji29] ... niestety nigdzie w okolicy Poznania nie wyglada aby można było na tą chwile posłuchać tych kolumn więc cierpliwie czekam i szukam dalej , ze spokojem ... kurczę nie chce kupić w ciemno , muszę posłuchać tym bardziej jeśli sam do końca nie wiem jakiego brzmienia szukam mam nadzieje że będę wiedział kiedy je usłyszę .... [emoji23][emoji445][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn

Ps . Ale czadowego masz tego Lineara [emoji106][emoji2] super ( fajno gra ? )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Jeżeli nie pasują Ci B&W to może z drugiej strony. Na Alle są Cabasse Corvette. Ogłoszenie jest z Piły.
Mogłyby Ci się spodobać [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: buzibozborn w Styczeń 15, 2020, 14:12Ps . Ale czadowego masz tego Lineara  super ( fajno gra ? )
Dziękuję. Fajno gra. Tutaj skrobnąłem więcej słów:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3083.0