KOMPONENTY AUDIO > audio voodoo?

Stoliki Audio

(1/54) > >>

Achmed:
Witam .

Jako ze jest to forum dla ludzi chorujących na ciężką i niewyleczalną chorobę zwaną "audiofilstwo" myślę że utworzenie wątku o tematyce stolików audio będzie jak najbardziej na miejscu.

Prosił bym o dodawanie zdjęć własnych stolików , blatów antywibracyjnych do tematu w celu zebrania w całość

Zapraszam również do dyskusji na ten temat

Zacznę od Mojego stolika audio

Jest to stolik "soundstyle " który w pierwotnej wersji wyglądał właśnie tak

Po wprowadzeniu poprawek mojego pomysłu  teraz wygląda to  tak

Szklane blaty z szkła hartowanego zostały wymieniona na blaty z litego drewna orzecha amerykańskiego ( miękkie drewno które bardzo dobrze tłumi drgania )

cztery nogi ( rury ) zostały wypełnione suchy piaskiem w celu dociążenia oraz likwidacji rezonansu w tych właśnie nogach

dodatkowo na każdy z czterech blatów przypadają cztery kolce

na koniec wszystko postawiłem na 10 cm granicie  ;D

dodatkowo dac oraz przedwzmacniacz lampowy stoją na kolcach

kolejność wygląda u mnie tak

Podłoga>filc>granit>filc>podkładki>kolce>stolik>kolce>podkładki>filc>blat>filc>podkładki>kolce>urządzenie

Dziękuje i pozdrawiam  8)

frei:
To ja, korzystając z okazji powstania stolikowego wątku, zadam pytanie treści następującej:

Czy wam też się zdarza, że drewniane blaty stolików po czasie ulegają... skurczeniu? Mam już drugi stolik pod audio, który po kilku miesiącach zwyczajnie się skurczył, przez co (nawet nie zauważyłem kiedy) kolce wyszły z miejsc i za diabła nie chcą trafić tam z powrotem. Brakuje im jakichś 50 mm. Zastanawiam się czy to normalne czy tylko ja mam jakiegoś pecha do tych stolików. Niby drewno pracuje, ale kurde bez przesady...

PS. Jako że jest to mój pierwszy post na forum, to witam się grzecznie, dzień dobry wieczór :)

Jakub:
Tak się dzieje jak drewno jest niedosuszone przed obróbką. Lite drewno na meble lub podłogi powinno mieć nie więcej niż 7% wilgotności. Po sezonowaniu powinno się je dosuszyć do właściwego poziomu w specjalnej suszarni. Skoro zrobiło ci się coś takiego, to znaczy że producent zbytnio oszczędza na materiale.

(Ja sezonowałem deski jesionowe na podłogę przez 3 lata, a potem spędziły jeszcze ponad 2 miesiące w suszarni).

szczemirek:
"Brakuje... jakichś 50 mm" w kilka miesięcy!
Zakładam, że po paru latach zniknie całkowicie! Strach się bać! :o

tatachabera:
Jestem w trakcie zamówienia ( projektu ) stolika. Czy ktoś z Was posiada stolik o wysokości około 95 cm i mógłby wkleić tutaj zdjątko takowego. Chciałbym zobaczyć jak taka konstrukcja ( moim zdaniem dość wysoka ) prezentuje się ze sprzętem. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej