Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Październik 15, 2021, 22:46pomyślałem o bardziej współczesnym (choć chyba już nie produkowanym) modelu Glenair 15.
OK. To ja postaram się być dobrym kolegą i zasugeruję rezygnację z tego pomysłu. Albo przynajmniej twarde postanowienie żeby nie kupować bez poważnego odsłuchu.
Glenair to współczesna konstrukcja która miała zacząć wypierać stare modele serii Prestige. Jak wiadomo pomysł nie wypalił. Grała mniej więcej jak seria prestige, ale tak nie do końca. To b. dobre granie tylko bez tego ostatniego wykończenia. Dopóki słuchasz jest ekstra, jak skończysz to nie tęsknisz.
A tak wogóle to Miniabyr Cię podpuszcza a Ty się dajesz ;D
Kup se parawany.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19


Taniofil

Słuchałem LGMów i Cheviotów w dwóch wersjach i Goldów. Również ze swoim wzmacniaczem.
Bardzo mi się podoba to granie, ale uderzający był dla mnie brak basu poniżej 40Hz, jakby nożem uciął.
Puściłem z ciekawości muzykę organową i tam gdzie moje Snelle trzęsą pokojem to z Tannoyów była w zasadzie cisza.

Jeżeli 15" schodzą te 10Hz niżej i zachowują dynamikę 12" to na pewno warto.

masza19

No to szukam miejsca odsłuchu.

masza19

Znalazłem w Warszawie, nawet blisko to postaram się umówić na odsłuch.

https://allegro.pl/oferta/tannoy-glenair-15-hi-end-11281377298

audiokawosz

Kupiłem kiedyś u nich kolumny . Co jak co ale stolarkę będziesz miał perfekcyjną .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Nie do końca myślałem o kupowaniu u nich (bo jeszcze w ogóle nie wiem czy podołają moim SRMom) ponieważ za używane cenią jak w sklepie za nowe (a są jeszcze tu i ówdzie dostępne).
Są na Grochowie i są podłączone więc mogę im uczciwie zapłacić za fatygę udostępnienia do posłuchania. No chyba, że zrewidują cenę do rynkowej ;)
Zaznaczam, jeśli w ogóle podejdą mi Glenairy!

Golden

#2132
Czemu nie chcesz wrzucić SRM do większych skrzyń? Słuchałem: LGM, SRM 12-15, 3808, Devon, Cheviot, Arden, Gold 10,12,15, Tannoy SE 15". Imponująco grają od najlepszego: 3808, Tannoy SE, Gold 10, 15=12 potem HPD. Możliwe że Silver by tutaj wygrał ale nie słuchałem ani Silver ani też prawdziwego RED, czyli model z pomarańczową kopułką. Nowszy Tannoy SE, będzie bardziej wymagający niż stare modele ale zagra lepiej współczesną muzykę. Uniwersalnie zagra też 3808. Inżynierowe z Tannoy, podobnież uważali model 3808 za topowe ich osiągnięcie. Super też grają LGM i SRM ale podobnie jak i 3808 muszą być w większych skrzyniach.

masza19

Cytat: Golden w Październik 17, 2021, 09:52Czemu nie chcesz wrzucić SRM do większych skrzyń?
Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał.
Problem w tym, że nie znam ani nikt mi nie umie polecić stolarza w Warszawie lub okolicach, który ma doświadczenie w budowie kolumn, jest rzetelny i nie weźmie tyle, ile za połowe nowych Prestige.
Chciałbym, żeby skrzynie nie wyglądały jak europaleta tylko były zrobione jak Prestige. Conajmniej tak, jak Lutek prezentował tu swoje. Dodatkowo ktoś musiałby też zrobić projekt z zachowaniem tego wszystkiego co sie powinno zaprojektować. Jakies wyliczenie BR bo chyba muszą byc inne niz przy obudowie 60L. Ja sie poprostu na tym nie znam dlatego jestem zmuszony bazować na gotowych rozwiązaniach :(
A co ze zwrotnicami? Moga zostać oryginalne? Też pewnie nie...

Lutek

#2134
masza
" Conajmniej tak, jak Lutek prezentował tu swoje."
Czyli tak, jak na zlaczonych ponizej fotkach ?

Co sie bedziesz ograniczal... Podesle Ci rysuneczki do tych obudow, toche dodatkowych rozbieranych fotek, a jeszcze jak w nie wlozysz te 12-to calowe Redy, to ho, ho, ho !
Ostapie Ci je tanio,bo niechby bylo za 10 kzl. Kwota moze wydawac sie wysoka dla niezorientowanych, ale jak zobaczymy ceny na ebayu za Redy, czy Silvery, to juz nie przeraza, lecz uswiadamiamy sobie, ze niedrogo. A sa one jak ze sklepu - stan ideal ! Ja juz w moim wieku i dolegliwosciami nie mam sily na nastepna budowe. Ostatnie, co zbudowalem niedawno, to konstrukcje do odgrod, do ktorych i tak ktos inny mi robi symulacje, pomiary i posklada do kupy. Niedlugo juz powinny byc u mnie. Taka duza konstrukcja zupelnie nie nadaje sie do normalnego pokoju dziennego, ale ciekawosc jak brzmi nie daje mi spokoju i chce na spokojnie dluzej posluchac, bo ostatnio czegos takiego sluchalem z 10 lat temu. Tylko nie wiem co bedzie, jak sie okaze, ze dzwiek podoba mi sie jeszcze bardziej jak z moich monitorow ? Ja dla muzyki jeszcze je zniose w pokoju, ale co na to zona, to sie okaze, jak je zobaczy... :-)

Lutek

#2135
Jeszcze dodam, ze Redy sa z oryginalnymi zwrotkami, wiec nie trzeba sie meczyc z projektowaniem nowych, tylko wlozyc do skrzyn i
jazda ! W kolumnach zaprojektowalem celowo po 3 tunele b.r. dla wolniejszego - swobodniejszego - przeplywu powietrza, aby ograniczyc slyszalna prace b.r. Co do zdjecia surowych obudow, to te dwie ramki wzmacniajace sa jeszcze ze soba polaczone, co daje jeszcze wieksza sztywnosc scianki przedniej i tylnej. A w ogole obudowy i wzmocnienia byly zbudowane ze sklejki brzozowej, 25 mm, tak, ze mialy super sztywnosc. Mialem jeszcze zdjecie w calosci z wytlumieniem, ale nie mam pojecia gdzie sie z dysku podzialo :-)

masza19

Lutek, dokładnie o tych budach myślałem  U+1F44D

Jakbys mógł mi udostępnic ich projekt byłbym baaardzo wdzięczny  :np:
Może ktoś mi jeszcze poleci doświadczonego i dobrego stolarza to będę w siódmym niebie  ::)

Co do Redów. Słyszałem je i wiem co potrafią. Byłoby fajnie je wsadzić w takie nowe komody ale najpierw musiałbym znaleźć kupca na swoje SRMy.

Golden

Po co kombinować skoro, możesz kupić oryginale skrzynki z Tannoy Yorkminster za 7-9 tyś. Tannoy montował takie same zwrotnice w skrzynkach 10,12,15 gold. Tak więc zwrotnic nie trzeba modyfikować.

masza19


Golden


masza19

#2140
Jak ja mało wiem o tym hobby jednak  :o
Mógłbyś dać namiar?


Owszem, słyszałem, że obudowy do prestige sa robione w Polsce ale gdzie i czy da sie je kupic to bladego pojęcia nie mam...

Lutek

#2141
O ile mi wiadomo, to Diora Swidnica produkuje obudowy dla Tannoya. Najlepiej zadzwon i popytaj. A moze oni mogliby Tobie na zamowienie zrobic obudowy pod 12-to calowy DC ? A jak nie, to moze mozna od nich kupic oryginalne obudowy z seryjnej produkcji pod 12-ki, a do Ciebie - gdybys np. sie zdecydowal na takie Redy, czy ewentualnie kupil inne glosniki ze zwrotkami -  nalezaloby juz tylko przykrecenie gotowych zwrotnic i glosnikow, a to juz najprostsze czynnosci jakie bylyby do wykonania i juz w tym samym dniu mozna sluchac.

Kangie

Masza, gdyby trza było do Świdnicy zajechać, dopytać, załadować do wozu i dowieźć maksymalnie pod Bełchatów (odbiór byłby u moich teściów), daj znać. Kasy za to nie wezmę.
Podobnie zrobiłem z podstawkami DIY. Odkupił koleś spod Wawy i odebrał od moich teściów. Nic nie uległo uszkodzeniu.

Lutek

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 11:52Kasy za to nie wezmę
O!, to sie nazywa pomoc kolezenska - bardzo milo z Twojej strony.

GB

Nie jestem pewien, ale takie kupowanie obudów od podykonawców nie bardzo jest możliwe.

Tak przynaniej jest w automotive, ale hifi może rządzi się swoimi prawami.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Dzięki wszystkim za chęć pomocy.
Diora (przynajmniej oficjalnie) nie sprzeda obudowy od Tannoya.

Taniofil

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 14:00
Dzięki wszystkim za chęć pomocy.
Diora (przynajmniej oficjalnie) nie sprzeda obudowy od Tannoya.

Jakby sprzedawali, to byśmy się niczym nie różnili od Chińczyków.

masza19

#2147
Nie miałem złudzeń niemniej zadzwonić i upewnić nic nie kosztowało.

Co do chińczyków to nie do końca bo mogą (Świdnica) zrealizować KAZDY wzór kolumny przy minimlanym zamówieniu 100 sztuk.
Także jakbyśmy zrobili forumowe zamówienie na Kingdom Royal to by zrobili (chyba) ;D

GB

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 14:14
Nie miałem złudzeń niemniej zadzwonić i upewnić nic nie kosztowało.

Co do chińczyków to nie do końca bo mogą (Świdnica) zrealizować KAZDY wzór kolumny przy minimlanym zamówieniu 100 sztuk.
No to wystarczy znaleźć 99 chętnych i można zamawiać.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Taniofil

Cytat: masza w Październik 18, 2021, 14:14
Nie miałem złudzeń niemniej zadzwonić i upewnić nic nie kosztowało.

Co do chińczyków to nie do końca bo mogą (Świdnica) zrealizować KAZDY wzór kolumny przy minimlanym zamówieniu 100 sztuk.
Także jakbyśmy zrobili forumowe zamówienie na Kingdom Royal to by zrobili  ;D

Trochę mi się nie chce wierzyć, że w umowie z Tannoyem nie mają zakazu powielania wzoru obudowy.
Chyba, że jednak mentalnie są w tej Diorze w Chinach.