Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Dobry fragment.

https://youtu.be/08ZHw0eNvjQ

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Film raczej przyjęty chłodno. Być może dlatego, że niczego po nim nie oczekiwałem, zaskoczył mnie na plus. Moim zdaniem obejrzenie nie będzie stratą czasu. Wręcz przeciwnie.

https://www.youtube.com/watch?v=lBcQpeBxs0A
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Koreańczycy mają interesujace psychologiczno-społeczne podejście do zjawisk jakie trapią ich społeczeństwo. Jest to na tyle uniwersalne, że PARASITE dostał Oscara.
W tym serialu też tak jest. Na filmwebie niezłe oceny, ale coś mi tu nie pykło. Nie bardzo jestem w stanie określić co. Przeskalowana teatralność, scenariusz? Nie wiem. W każdym razie niby przebój, nie cierpiałem oglądając :)

https://www.youtube.com/watch?v=L9VzmFfOtCE
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Zimno było...  8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Cytat: frywolny trucht w Październik 28, 2021, 18:12
Koreańczycy mają interesujace psychologiczno-społeczne podejście do zjawisk jakie trapią ich społeczeństwo. Jest to na tyle uniwersalne, że PARASITE dostał Oscara.
W tym serialu też tak jest. Na filmwebie niezłe oceny, ale coś mi tu nie pykło. Nie bardzo jestem w stanie określić co. Przeskalowana teatralność, scenariusz? Nie wiem. W każdym razie niby przebój, nie cierpiałem oglądając :)

https://www.youtube.com/watch?v=L9VzmFfOtCE


Spodobał mi się na tyle, że trochę nad nim myślałem. Zacząłem oglądać też inne Koreańczyki ale już bez takiego entuzjazmu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Żona oglądała wczoraj jakiś serial pt. "Biały Lotos".
Podobno niezły.
Natomiast ja siedziałem w drugim pokoju i z przyjemnością słuchałem soundtrack'a.
Dziś znalazłem go na tidalu i dalej słucham z przyjemnością.
Może jeszcze komuś podejdzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Rozrywkowe kino, dobrze się to oglądało.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Old Man Kensey

Niby rozrywkowe, lecz niegłupie i poruszające ważne kwestie, zazwyczaj pomijane. Dobry serial, naprawdę, daje uśmiech, ale i daje do myślenia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

miniabyr

Na Netfliks film Zemsta rewolwerowca - nic głupszego i dla samego okrucieństwa nie oglądałem.  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: Old Man Kensey w Listopad 05, 2021, 14:48
Niby rozrywkowe, lecz niegłupie i poruszające ważne kwestie, zazwyczaj pomijane. Dobry serial, naprawdę, daje uśmiech, ale i daje do myślenia!

Co racja to racja, zabawnie podane istotne kwestie. A ogląda się lekko.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Nie jestem fanem naszej kinematografii ale poniższy film polecam. Mylałem że mnie znudzi i będzie taki babski ale nic z tych rzeczy.

https://www.filmweb.pl/film/Bo+we+mnie+jest+seks-2021-836323
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Wydra

Squid game i u mnie odhaczony, polecają obejrzeć po nim Alice in Borderland, zobaczę może dziś co to takiego :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

miniabyr

Na Netflix odlotowy serial Cowboy Bebop - czyli western w kosmosie . Mam ubaw !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wydra

Zacząłem oglądać na netflix "Arcane" fajny wciągający :) takie trochę anime na podstawie gry LOL, choć w grę nigdy nie grałem to serial fajny :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

wiki

#1941
Jeżeli oglądaliście i lubicie film...
Meryl Streep tam się rządzi.....
Diabeł ubiera się u Prady

To.....

Dziś oglądałem całkiem lżejszy film, ale całkiem fajny do obejrzenia....
Też klimaty modowe w trochę inym scenariuszu......

Cruella
Film z 2021
Rewelacyjna rola Emmy Thompson.....

Lekkie kino, dobrze się ogląda.....
Fajny rockowy podkład muzyczny, choć typowo kowerowy.....

Polecam. Można się spoko odprężyć..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

#1943
Wypożyczony na UPC. No, Smarzowski jedzie z koksem, czasem do przesady brutalne ujęcia znęcania się nad zwierzętami i ludźmi. Sądzę, że nie trzeba było. We współczesne wydarzenia wpleciono II WŚ, Jedwabne. Film polecam fanom Konfederacji. #respectus.

https://www.youtube.com/watch?v=1bQSXT4qE_Q
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O widzicie. Właśnie doczytałem, że w filmie pokazano nie pogrom w Jedwabnym, a Radziłowie.

"Pogłoska o kolaboracji Żydów z Armią Czerwoną posłużyła za pretekst pogromu żydowskiej ludność wsi w 1941 r. Wkrótce po niemieckim ataku na ZSRR w mieście Polacy z Radziłowa i okolicznych wsi zamordowali około 800 Żydów. Wielu zostało rozstrzelanych, większość (około 500) zapędzono do stodoły i spalono żywcem 7 lipca 1941 roku."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Polecam film odcinkowy "Nocny Recepcjonista".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Czas świąteczno-noworoczny niemalże za nami, ale może jeszcze coś na dzisiejszy wieczór... Dla całej rodziny polecam film "Opowieść Wigilijna" wersja z 2019 roku. Bardzo zgrabnie nakręcona, niezbyt straszna, mądra i ponadczasowa historia, zapewne wszyscy znają książkę Dickensa, lecz dobrych filmów nigdy zbyt wiele.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

kefas

To ja polecam ,,Super Nowa '' i ,,Psie Pazury'' z Netflixa a i jeszcze ,, Nie patrz w górę''

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

A ja sobie obejrzałem polski serial "Znaki" - pokręcony jak kino skandynawskie o  (bardzo takie klimaty lubię) . Trup ściel się gęsto! Trzeba sobie zarezerwować czas na obie serie .
Nie patrz w górę -śmiech przez łzy, ale kiedy oglądałem to pod koniec byłem mocno wqrwiony - czyli zadziałało !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !