Jaka kolekcja z Billem Evansem?

Zaczęty przez Moriarty, Czerwiec 27, 2019, 11:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Bardzo za mną chodzi od jakiegoś czasu kupno zbioru nagrań Billa Evansa. Bardzo lubię tego pianistę, jego melancholijną wrażliwość i delikatność. Szukałem jakieś fajnej kolekcji (kupuję ostatnio CD głównie w zestawach, często wychodzi znacznie taniej), ale mam problem z wyborem.

Jest na przykład taki box "The Complete Bill Evans on Verve". 18 CD w 22-bitowym remasteringu, wszystkie oryginalne albumy LP plus bonusowe, dotąd nie wydane. Niestety, wydawca zastosował manierę, której nie cierpię - do oryginalnych nagrań danych utworów dołożył hurtowo wersje alternatywne i błędne (ktoś się pomylił po paru taktach i przerywano nagranie). Zaręczam, tego się nie da słuchać. Mam takie "atrakcje" w zbiorach z Coltrane'em i Davisem. pomaga tylko przeskakiwanie ścieżek, ale to mordęga przy słuchaniu.

Na pozór fajnie prezentuje się zestaw "12 Classic Albums: 1956-1962". No ale z kolei w tym przypadku wydawca czasami pomija (!) jakieś utwory z oryginalnych płyt. Pewnie by "obtanić", bo mu się CD nie domyka. Tu te 12 (niepełnych) płyt zmieszczono na 6 CD. Nie kupię choćby dla zasady, by nie popierać takich cwaniackich zagrywek.

Macie jakieś kontrpropozycje?

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501