EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Gość miał ucho i tyle.
Czego od Tima nie wepniesz to gra jak cholera  U+1F44D

JuG

Cytat: masza w Styczeń 15, 2022, 19:33Gość miał ucho i tyle.
Czego od Tima nie wepniesz to gra jak cholera 

Fakt. Słucham już trzecie pudełko i każde grało/gra bardzo fajnie.

To pre EAR 834L jest lepsze od mojego pre PhaSt-a. I to beż żadnego grzebania, wymian kondów czy zmian lamp na super-duper NOS NIB. :)

Kombinacja (pre EAR + końcówki PhaSt) jednak gra u mnie lepiej od tych wzmacniaczy zintegrowanych EAR, które miałem od Jacka.

Ale słuchanie utrudnia mi jakiś problem z CD playerem (stary Audionet) - wczytuje płyty z wielkim trudem. :( Jak już rozpozna CD do gra i przełącza utwory bez problemów. Może już czas na plikowca?  8) Bo z laptopa niewygodnie się korzysta.

masza19

Cytat: JuG w Styczeń 15, 2022, 20:42Może już czas na plikowca?   
A nie analog?
Jura, tu jest dopiero audiofilska jazda bez trzymanki  U+1F44D :np:

JuG

Cytat: masza w Styczeń 15, 2022, 20:44A nie analog?
Nie - nie jestem może młody ale nowoczesny. Albo konserwatywny. Albo po prostu leniwy.  ;D :P  >:D  :np:

jafi

Dobra, idziesz na ilość, a nie na jakość. ;)

Policz ile masz płyt CD i zdecyduj. Jeśli 100, to można sobie darować, a jeśli bliżej 500 to jest czego słuchać. :)

A można przecież to i to. Wtedy nie boli. :D

masza19

#730
Dzisiaj 88PB odpalony bez wspomagania, sam sobie musi poradzić.
Słucham więc jak sobie poradzi.


Z tego co wiem, ten egzemplarz nie był grany po MC więc trafa są zielone jak wiosenny szczypiorek.
Czyli nie poznam ich pełnych możliwości.

sheykk

Zapisuję się na odsłuch 834L i  sprawdzę 869 jako końcówkę mocy.Posłucham ile to wniesie i czy wniesie cokolwiek.A może w 869 sekcja pre to to samo co 834?

masza19

Ja od początku obcowania z Viniusem mam ustawiony 869 w trybie amp.
Jacek namawia żeby przynajmniej sprawdzić jak zagra z pre i gałą rozkręconą na maxa ale jakoś nie mam wewnętrznej wiary, że może byc lepiej  :np:

jafi

Cytat: sheykk w Styczeń 16, 2022, 13:24
Zapisuję się na odsłuch 834L i  sprawdzę 869 jako końcówkę mocy.Posłucham ile to wniesie i czy wniesie cokolwiek.A może w 869 sekcja pre to to samo co 834?
Nawet tak nie pomyślałem, by do 869 (integra lub końcówka mocy do wyboru) dodać pre 834L.
Może przez sam fakt, że dodatkowe trafo w tym pre mogłoby coś zdziałać?
Tylko, że koszty takiego działania rosną: dodatkowy IC i sieciówka.
Szybciej połączyłbym 869 z EAR 912 - pre liniowe na wypasie z phono pre.

Jakkolwiek możemy spróbować tak zrobić i dodatkowo - dla porównania wpiąć np. wg. mnie referencyjne pre Viniusa.

jafi

Cytat: masza w Styczeń 16, 2022, 13:28
Ja od początku obcowania z Viniusem mam ustawiony 869 w trybie amp.
Jacek namawia żeby przynajmniej sprawdzić jak zagra z pre i gałą rozkręconą na maxa ale jakoś nie mam wewnętrznej wiary, że może byc lepiej  :np:
Jeszcze nie spróbowałeś?
Dawaj, dzisiaj masz czas:)

masza19

Nie, nie.
Dzisiaj ważniejsze testy przeprowadzam  ;) :np:

jafi

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale w tym układzie brzmiało najlepiej tj. Vinius i 869 jako integra z rozkręconą gałą na maxa.
W sumie takie czekanie z tą zmianą może wywoływać dreszczyk emocji. ;)
To też fajne. :)

masza19

Będę miał motywacje do sprawdzenia tego sposobu podłączenia jak w końcu odbiorę swój magnetofon z "przeglądu" od... września  >:( >:( >:(
Ze względu na pętlę magnetofonową nawet bym wolał mieć działające pre w 869

masza19

To naprawdę słychać, że EARy nie były projektowane przez księgowego tylko przez inżyniera i uznanego w audiofilskim światku reżysera dźwięku.

Bardzo jestem ciekawy pierwszego czegoś stworzonego już po śmierci Paraviciniego. Czy dalej tam będzie muzyka czy już tylko kalkulacja...?

masza19

Cytat: JuG w Styczeń 15, 2022, 20:42końcówki PhaSt
Masz jeszcze jakiś kontakt z Włodkiem?

masza19

Ten 88PB u mnie mógłby być domknięciem analogowego toru.
Nawet całkiem rozwojowym, bo - obsługuje dwa ramiona i w razie W jest wyposażony w prawdziwe wyjście zbalansowane (na trafach)  U+1F44D
Niestety [wulgaryzm] drogi...  >:( >:( >:(

masza19

Bawi mnie absolutna niekonsekwencja sposobu włączania/wyłączania sprzetów EARa  ;D
Trzy klocki z bieżącej produkcji i każden (mimo jednakowego wzornictwa) inaczej włączany...
1. Normalny wciskany guzior
2. Soft Tuch
3. Gała kręcona jak w starym radiu

;D ;D ;D

Moriarty

Cytat: masza w Styczeń 16, 2022, 17:56Niestety [wulgaryzm] drogi...  >:( >:( >:(

Mogę się założyć, że to Cię nie powstrzyma. Kwestia czasu ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

JuG

Cytat: masza w Styczeń 16, 2022, 17:09Masz jeszcze jakiś kontakt z Włodkiem?

Niestety z tą pandemią kontakt jakoś się urwał. :( Zwykle we Lwowie spotykaliśmy się ale od kilku lat już tam nie byłem.


Cytat: jafi w Styczeń 15, 2022, 22:32Policz ile masz płyt CD i zdecyduj.

Kilkaset. A plików jeszcze więcej. :)

masza19

Taka ściągawka do MC-4

masza19

Próbowałem wmówić sobie, że wewnętrzne transformatory w 88PB grają tak samo dobrze jak MC4.
No i byłem bliski żeby w to uwierzyć.
Dzisiaj jeszcze raz podpiąłem MC4 do 88PB i...  :censored: Nie da się wytanić.
Przez głośniki popłynął spektakl!

Połączenie tych dwóch elementów jest niesamowite  U+1F44D
Czy chcę to pre? Tak, chcę 88PB. Dzisiaj jestem na niego najarany jak szczerbaty na suchary i zostawiłbym go sobie robiąc przelew...  ;D
Niestety dostawa za min. 3 miesiące...  i uj bombki strzelił... :( Za 3 miesiące może nas nie być, może zauroczy mnie coś innego a najprawdopodobniej zapomnę o tym co teraz słyszę i ostygnę  :-\
Albo nie dogonię ceny ze względu na inflację i ogólną sytuację w kraju i na świecie.

jafi

Trafiłem z typowaniem. :)
MC4 z przodu stawki.
Czyli jesteś pierwszym, który poznał różnicę między trafami wewnętrznymi 88PB i tym co dokładają trafa zewnętrzne z MC4.
Podzielam także Twój wybór co do 88PB.
Bez chwili wahania wybrałbym 88PB ze względu na dźwięk.
Pisałem z entuzjazmem o tym pre zaraz po pierwszym włączeniu, a nie zawsze tak odczuwam.
Pograj nim jeszcze chwilkę i zobaczym co ukręcim. ;)

GB

Cytat: masza w Styczeń 18, 2022, 18:20
Próbowałem wmówić sobie, że wewnętrzne transformatory w 88PB grają tak samo dobrze jak MC4.
No i byłem bliski żeby w to uwierzyć.
Dzisiaj jeszcze raz podpiąłem MC4 do 88PB i...  :censored: Nie da się wytanić.
Przez głośniki popłynął spektakl!

Połączenie tych dwóch elementów jest niesamowite  U+1F44D
Czy chcę to pre? Tak, chcę 88PB. Dzisiaj jestem na niego najarany jak szczerbaty na suchary i zostawiłbym go sobie robiąc przelew...  ;D
Niestety dostawa za min. 3 miesiące...  i uj bombki strzelił... :( Za 3 miesiące może nas nie być, może zauroczy mnie coś innego a najprawdopodobniej zapomnę o tym co teraz słyszę i ostygnę  :-\
Albo nie dogonię ceny ze względu na inflację i ogólną sytuację w kraju i na świecie.
A ja radzę ochłonąć posłuchać jeszcze raz i jutro znowu. Być może okazać się , że wcale nie koniecznie jest tak dobrze jak myślałeś.

A jak nie przejdzie to wtedy zdecydujesz o zakupie.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Za mną już ok 40 godzin słuchania tego pre w różnych konfiguracjach.
Nie jest to raczej chwilowe zauroczenie  :D

masza19