Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

To czeka Cię pracowity czas [emoji6][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Coraz częściej spotykam się z opiniami, że jednak elektrostaty są lepsze ale czy to tylko jednostkowe opinie czy też jednak brzmienie ich przewyższa słuchawki dynamiczne w większości uzyskiwanych parametrów oraz samego charakterystycznego brzmienia. I biorąc pod uwagę moje testy AKG K-240 z Micro MX-5 to raczej bym się przychylił do takiej opinii aczkolwiek myślałem, że walka między nimi będzie bardziej wyrównana. Być może efekt taki był w zasadzie dzięki temu, że były one podłączone do zupełnie innych wyjść ? Ale żeby różnica była aż tak dużą? Jakie są Wasze zdania i doświadczenia w tym zakresie ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Mam podobne odczucia co i Ty. Planarne rządzą.
Podczas ostatniego spotkania w Buku porównywaliśmy słuchawki i oppo Frywolnego pozamiatały resztę.
W tym i moje [emoji26]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Na talerzu małym (CD Pioneer PD-9700) Psałterz Wrześniowy. Do wyjścia głośnikowego (NADa 356Bee MOD) podłączony Adapter i słuchawki Micro MX-5 a do słuchawkowego Sennheiser HD600 i muszę przyznać, że Micro niewiele ustępują. Poziom głośności na tym samym poziomie i Sennheiser HD600 okazują się jednak bardziej szczegółowe i detaliczne. A co będzie jak dojdzie Lovely Cube Premium?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Słuchając zarówno utworów jak i wykonawców wszelkiej maści dochodzę do wniosku, że niektóre utwory są wręcz stworzone do słuchania na słuchawkach i brzmią rewelacyjnie natomiast na kolumnach jakoś nie zachwycają i odwrotnie zresztą czasem niektóre utwory zupełnie nie nadają się na słuchawki bo jakoś nie ta głębia, inne dźwięki, coś nie tak jakby brzmi. Też macie czasami takie wrażenie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Słuchawek używam mało (bo nie muszę) ale dla mnie prawie wszystkie utwory brzmią inaczej. Jak realizator solidnie popracował a muzycy dołożyli sporo smaczków wtedy słuchawki "pokazują" zupełnie inna muzykę. Czy lepszą trudno mi powiedzieć. Gorzej kiedy się realizator nie przyłożył bo wtedy na słuchawkach zamiast mastera często słyszę mix.

GregWatson

Po zakupie Lovely Cube Premium i możliwości podpięcia tylko jednego źródła trochę się zmartwiłem ale pomyślałem sobie tak: jak poszczególne źródła podepnę pod wejścia Kondo KSL-M7 Line i wyjdę tym na  Lovely Cube Premium a to coś ma wyjście na słuchawki jak i na wzmak to w zasadzie Kondo zadziało jako selektor sygnału na słuchawki no i przekaże sygnał na NADa też a co za tym idzie na kolumny o co mi generalnie chodziło. Dobrze kumam czy przeholowałem koledzy?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 13:22Po zakupie Lovely Cube Premium i możliwości podpięcia tylko jednego źródła trochę się zmartwiłem
A nie masz we wzmacniaczu wyjścia typu "Tape Out"? Tam możesz podłączyć wzmacniacz słuchawkowy i wszystko działa.

GregWatson

Tak, owszem działa tylko ja tak zaszalałem, że pod jednym zestawem TAPE mam magnetofon analogowy a pod drugim TAPE2 magnetofon cyfrowy (DAT). Ale tymczasowo jak najbardziej tak można zrobić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Można jeszcze w ostateczności takie coś podłączyć.

GregWatson

Wszystko jasne. Tymczasowo wykorzystam "Tape Out" ale generalnie myślę o włączeniu w tor Kondo KSL-M7 Line i wówczas podłącze tam źródła które mnie będą interesowały na stałe by słuchać przez Lovely Cube Premium na słuchawki a Lovely Cube Premium ma wyjście dodatkowe na wzmacniacz i tu wepnę pod NADa wykorzystując dodatkowo przedwzmacniacz tego NADa.
Mam dwa zestawy i trzeciego nie będę planował. I przyszedł mi taki pomysł jak to w tym wszystkim wykorzystać Kondo KSL-M7 Line.
Bo mogę wpiąć to co poniżej tylko co wówczas z Kondo KSL-M7 Line? I dlatego tak to sobie obmyśliłem. Może być czy do dupy taki układ z Kondo KSL-M7 Line?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 20:49ale generalnie myślę o włączeniu w tor Kondo KSL-M7 Line i wówczas podłącze tam źródła które mnie będą interesowały na stałe by słuchać przez Lovely Cube Premium na słuchawki a Lovely Cube Premium ma wyjście dodatkowe na wzmacniacz i tu wepnę
A lovelas ma wyjście z równoległym przełożeniem, czy działa jako przedwzmacniacz? Mój słuchawkowiec tez ma dodatkowo wyjście, ale jest to funkcja przedwzmacniacza. Jak będzie wyłączony to nic nie przekazuje dalej.

GregWatson

Trafna uwaga. Tego nie przewidziałem. Ale sprawdzę czy tak faktycznie jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Sierpień 20, 2018, 20:49Kondo KSL-M7 Line i wówczas podłącze tam źródła które mnie będą interesowały na stałe by słuchać przez Lovely Cube Premium na słuchawki a Lovely Cube Premium ma wyjście dodatkowe na wzmacniacz i tu wepnę pod NADa wykorzystując dodatkowo przedwzmacniacz tego NADa.
Obstawiam że w ten sposób bardzo skutecznie zarżniesz jakość dźwięku.

GregWatson

Też może tak być. Ale sprawdzić można.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: rudy-102 w Sierpień 20, 2018, 20:31Można jeszcze w ostateczności takie coś podłączyć.

u mnie nie dzialalo:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: rudy-102 w Sierpień 20, 2018, 21:28Mój słuchawkowiec tez ma dodatkowo wyjście, ale jest to funkcja przedwzmacniacza. Jak będzie wyłączony to nic nie przekazuje dalej.

mam tak samo, dlatego przedlem na selektor Beresford, zamiast wlaczac dwa wzmaki, zeby sluchac na sluchawkach z jednego;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Sierpień 21, 2018, 09:48
Cytat: rudy-102 w Sierpień 20, 2018, 20:31Można jeszcze w ostateczności takie coś podłączyć.

u mnie nie dzialalo:)
U mnie działało. Miałem przez jakiś czas wpięte za przedwzmacniaczem gramofonowym, żebym mógł słuchać latem na słuchawkach bez potrzeby podwójnego ogrzewania pokoju lampami. Wpinałem też do testów w rożne miejsca i zawsze działało. Mam też inny adapter o wiele brzydszy i tańszy, ale tam słyszę wyraźnie spadek jakości dźwięku. W przypadku Viablue jest on minimalny.

moon

u mnie nie, to byla kwestia impedancji sluchawkowca bodajze, juz nie pamietam, przy rozdzielaniu sygnalu byla dupa blada, leza w szufladzie te viablue, mam tez ze dwa komplety jakichs noname'ow, bo myslalem, ze to ich wina i stad zakup via blue, niestety nie pomoglo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Cytat: moon w Sierpień 21, 2018, 09:49mam tak samo, dlatego przedlem na selektor Beresford, zamiast wlaczac dwa wzmaki, zeby sluchac na sluchawkach z jednego;)

Mam ten selektor ale dlatego, że mam dwa systemy i muszę przyznać, że pod tym względem to bardzo dobre rozwiązanie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: GregWatson w Sierpień 21, 2018, 10:21Mam ten selektor ale dlatego, że mam dwa systemy i muszę przyznać, że pod tym względem to bardzo dobre rozwiązanie.

ale Ty masz chyba ten na kolumny, nie wzmaki?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand