Ortofon 2M Bronze

Zaczęty przez rudy-102, Luty 09, 2015, 10:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Ortofon 2M Bronze




• Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec.:                                  5 mV
• Channel balance at 1 kHz:                                                 1 dB
• Channel separation at 1 kHz:                                              26 dB
• Channel separation at 15 kHz:                                            15 dB
• Frequency range at - 3dB:                                                 20-29.000 Hz
• Frequency response:                                                         20-20.000 Hz + 2 / - 0 dB
• Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force:         80 µm
• Compliance, dynamic, lateral:                                              22 µm/mN
• Stylus type:                                                                     Nude Fine Line
• Stylus tip radius:                                                               r/R 8/40 µm
• Tracking force range:                                                         1,4-1,7g (14-17 mN)
• Tracking force, recommended:                                             1,5 g (15 mN)
• Tracking angle:                                                                 20º
• Internal impedance, DC resistance:                                       1,2 kOhm
• Internal inductance:                                                           630 mH
• Recommended load resistance:                                             47 kOhm
• Recommended load capacitance:                                           150-300 pF
• Cartridge colour, body/stylus:                                               Black/Bronze
• Cartridge weight:                                                               7,2 g
• Replacement stylus unit:                                                     2M Bronze (interchangeable with 2M Black)

moon

zna ktos to miejsce: http://allegro.pl/wkladka-ortofon-2m-bronze-gliwice-i6443400514.html ? dosc nisko jak te wkladke. przy tej kwocie to moze bym sie zastanowil na szybsza zmiana G1042...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

maciek1

Jaka była wtedy cena? Teraz w Gliwicach są też takie wkładki, chyba całkiem tanio coś koło 1.100zł. Dołączam zdjęcie pudełka - to oryginał? Słyszałem gdzieś o podróbkach pojawiających się na rynku.

moon

kolo 1100. moja nie miala takiego pudelka, kupowalem 3 miesiace temu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GP412

CytatSłyszałem gdzieś o podróbkach pojawiających się na rynku
Kto rozsiewa takie totalne brednie ? Wkładki są produktem w zasadzie niszowym(taka smutna prawda) nie specjalnie się opłaca toto kopiować...Jeszcze nie spotkałem czegoś takiego jak "podróbka" wkładki a trochę ich już się przewinęło..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

maciek1

Cytat: moon w Grudzień 05, 2017, 16:35moja nie miala takiego pudelka
To chyba ten sam sklep w Gliwicach. Twoja była w pudełku tekturkowym, tym firmowym?

maciek1

Cytat: GP412 w Grudzień 05, 2017, 17:33Kto rozsiewa takie totalne brednie ? Wkładki są produktem w zasadzie niszowym(taka smutna prawda) nie specjalnie się opłaca toto kopiować...

Przyznam, że trochę szperałem w necie i gdzieś, na jakimś forum zagranicznym były wzmianki na ten temat. Wiesz, na naszym forum też chyba zdarzają się opinie marnej jakości, sugerującej wątpliwe pochodzenie igieł. Może nie dosłownie, że podróbki, ale też że zdecydowanie słabsze od niektórych dostawców (sprzedawców).

GP412

CytatSłyszałem gdzieś o podróbkach pojawiających się na rynku
..z pewnością tzw."autoryzowani dystrybutorzy" coby kupić koniecznie u nich a nie tam gdzie taniej.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

Igły to inna para kaloszy mamy fabryczne oryginalne zamienniki i igły generyczne-zastępcze które i owszem pasują i "grają" ale ich konstrukcja i technologia wykonania odbiega od oryginału mniej lub bardziej.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

frywolny trucht

#9
Dla porządku dodam, że w sklepie firmowym producenta Bronze kosztuje 360 euro, plus koszt wysyłki. Ponad 1500 zł
I w takich okolicach chadza w polskich sklepach. Dziś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 05, 2017, 18:06Dla porządku dodam, że s klepie firmowym producenta Bronze kosztuje 360 euro, plus koszt wysyłki. Ponad 1500 zł
I w takich okolicach chadza w polskich sklepach. Dziś.
Stąd mój niepokój. Skoro cena niewiele większa niż tysiąc (bywa, że tysiąc czterdzieści parę).

maciek1

#11
Tutaj dyskusja na temat red'a:

https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=8189

A przy okazji... Wersja "verso" ma inne parametry? Na blogu stereoikolorowo poczytamy:
"Na rynku dostępna jest także odmiana 2M Bronze Verso z lepszymi parametrami oraz srebrnym okablowaniem".

frywolny trucht

Nie wiem na ile sensowna jest oferta sklepu, skoro pokazałeś tylko pudełko. Wkładka może być określona jako powystawowa, mieć określony jakiś przebieg, czy cokolwiek. Jak sprzedaje to oficjalny sklep, jako nówkę nieśmiganą, to trzeba brać i ewentualne reklamować. Jak produkt niezgodny z umową.

https://www.ortofon.com/ortofon-2m-red-p-317-n-1579
Jakim cudem Verso ma mieć inne okablowanie i lepsze parametry- nie wiem. Jaki by to miało sens z parametrami?
Wersja plug&play- owszem, może mieć jakieś srebrne okablowanie między wkładką z złączką do ramienia.
Trzeba spytać Ludwika, co miał na myśli.

Czy winyl.net jest tym zagranicznym forum?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 05, 2017, 19:10Czy winyl.net jest tym zagranicznym forum?

Rozumiem, że pytanie retoryczne? Jak znajdę chwilę to postaram się odszukać ten zagraniczny trop, który mnie zaniepokoił.


frywolny trucht

Zagraniczny będzie mi mniej działał na nerwację ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

To Yul dawnymi czasy mówił o tzw. "żółtej serii" ortofona, sprzedawanej przez wamat. Osobiście nie wierzę w to.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jakub

2M Red/Blue mają generator z drutem miedzianym
2M Bronze/Black mają generator z drutem miedzianym srebrzonym
2M Silver ma generator ze srebrnego drutu, ale igła jak w Red, tylko w szarej oprawce.

Opakowanie na zdjęciu to wersja OEM.
Wersja Verso ma śrubki skierowane gwintami do góry.

frywolny trucht

Cytat: christo w Grudzień 05, 2017, 19:44
To Yul dawnymi czasy mówił o tzw. "żółtej serii" ortofona, sprzedawanej przez wamat. Osobiście nie wierzę w to.

Pamiętam podwaliny tych podejrzeń Yul-a. Było kilka przypadków, w tym mój, gdy 2M Red siadł po paru miesiącach. Jeśli chodzi o zawieszenie. Ale także skłaniam się ku myśli, że raczej taki urok , niż podróbka.
Zastanawiam się na ile dużo tych OEM-ów na rynku jest zwyczajnie wyniesionych z zakładu przez pracowników.

W temacie igieł jest natomiast o wiele łatwiej o garażową produkcję.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Dzięki za wszystkie informacje. Używam 2Mred od chyba dwóch lat kiedy zdjąłem Goldringa 1042 (był też 1012). Przyznam, że brzmienie red mi bardziej odpowiada w kilku aspektach. Jest bardziej emocjonujące, ale na pewno mniej analityczne. Chyba tak wolę, ale najlepiej jakby połączyć oba style. Stąd krok w stronę Bronze.

moon

Cytat: maciek1 w Grudzień 05, 2017, 17:39To chyba ten sam sklep w Gliwicach. Twoja była w pudełku tekturkowym, tym firmowym?

tak, takie biale pudelko kartonowe
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

#20
maciek1 na AS, identyczny temat:

"Teraz za czytanymi radami kupiłem Philipsa 400 mk II i też 500 mk II. Niestety mam tylko igłę sferę, tę ze znanego portalu i wytrzymałem tylko kilka godzin - nie moja bajka"

Otóż część rady taka była, ale nikt nie radził słuchać na sferze. Raczej było: szukaj eliptyka NOS-a lub JICO? Oczywiście wielokrotnie sugerowano jak gra ta seria i czego oczekiwać. Wg mnie one robią Bronze kukuku, ale każdy ma swój system, inne ramię i swoje oczekiwania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2017, 15:50Otóż część rady taka była, ale nikt nie radził słuchać na sferze.
Jednak pozostańmy rzetelni... Napisałem, że idąc za radami kupiłem te wkładki, a nie igłę. Tylko wkładki. To oczywiste, że nie kupiłem sfery za czyjąkolwiek radą, tylko na swoje ryzyko (ktoś chyba nawet ostrzegał, że te made in Japan igły to nigdy w Japonii nie były). W korespondencji mailowej, ale też pewno i na forum radzono mi zakup eliptyków lub JICO. Niestety, nie znalazłem nic "na szybko" i stąd moje rozczarowanie wkładkami. Być może dam im szansę jak znajdę JICO do nich, ale znowu - ponoć JICO pasuje tylko do MKIII. Chętnie kupię pasującą do mkII igłę, która pokaże na co stać te wkładki. Wtedy z pokorą zwrócę im honor:)

frywolny trucht

Wielokrotnie zaznaczałem, zaznaczaliśmy, że ta wkładka ( Philips) gra jak diabeł tasmański. Duża dynamika, a charakter jednak raczej korektora w kształcie "V" czyli skrajami. Im lepsza igła ( nawet nie chodzi o wyczynowe szlify tylko producenta), tym lepsza średnica wychodzi. Ale to zawsze jest wkładka temperamentna z wyraźnymi skrajami. Rock. Disco- nie widzę lepszych współczesnych konstrukcji MM. Gdy chce się słuchać prawdy w przekazie, której żadna wkładka MM nie da- trzeba iść w MC LO. No sorry.
Wydawanie kapusty na drogie MM jest bez sensu. Fun daje Philips, a prawdę MC LO.
Inna sprawa, że nie mam pojęcia jakim cudem skojarzyłeś dość gęsto, zawiesiście grającą 2M Red z Filipkiem jako następcą? Sam określiłeś co ci się podoba i nijak ma się to do naszych opisów Filipka. Tak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2017, 16:27Inna sprawa, że nie mam pojęcia jakim cudem skojarzyłeś dość gęsto, zawiesiście grającą 2M Red z Filipkiem jako następcą?

Wszystko ok. Także chwilami lubię posłuchać "skrajami". Ze starych obyczajów korektorów trudno wyrosnąć:) Tym bardziej kiedy to niewiele kosztuje. Wisi ten Filip na osobnym koszyku, więc zmiana chwila. Oczywiście przy sferze te "skraje" nie są tak podkreślone, czytelne. Brakuje zdecydowanie wybrzmień, głębokości, dźwięczności itp. Krótkie pytanie: na jakiej igle i gdzie taką igłę kupić ta wkładka zagra? Pomimo wielu podpowiedzi, tak naprawdę nie jestem pewien czego szukać. Te z mk I nie pasują, a te z mk III także. Do mkII nie znalazłem niczego poza sferą.

frywolny trucht

Przy założeniu, że wiesz co masz, czyli wkładkę bez kopary:
https://www.thakker.eu/en/needles/d-67-stylus-for-philips-gp-412-mkii-generic-stylus/a-7052/
To samo sprzedaje Wamat, ale akurat nie widzę w ofercie.
https://www.jico-stylus.com/product_info.php?products_id=779  sporo droższa ale i bardziej wyrafinowany dźwięk.
... jednak i tak najlepiej gra NOS, tylko trzeba przysiąść i uzbroić się w cierpliwość.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93