wydania rzadkie ,kolekcjonerskie i tylko na winylu

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 11, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr


Dziś dostałem prezent . I to nie byle jaki. To drugi singiel z Polskich Nagrań -Warner (pierwszy nowy singiel to kolekcjonerskie wydanie Niemena)  który w ilości kolekcjonerskiej właśnie się ukazał . A co na nim ? Grechuta ,Klenczon i Breakout . Wszystko na 45 obrotów . Wydanie z numerem 1324. Kurcze ale odlot.  Będę w tym wątku wrzucać ciekawe artefakty fonograficzne i zachęcam również was do tego !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

infoaudio.pl

Bardzo miło mi, że Paweł się cieszy. Faktycznie jest tak, że wbrew obawom "prawdziwych Polaków" Warner Poland zaczyna korzystać w bardzo fajny sposób z tego, że stał się właścicielem katalogu polskich Nagrań. Ukazująca się w reedycji seria Polish Jazz sprawiła wielu osobom dużo przyjemności. Na dodatek wkrótce ukazać się ma pierwsza płyta w tej zacnej serii z numerem 79, a bohaterem jej będzie Kuba Więcek - 22 letni polski saksofonista, który może w niedługim czasie okazać się gwiazdą, rewelacją i wielkim artystą w jednej osobie (kolejność dowolna). Poprzednie wydawnictwa tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polish_Jazz
na zdjęciu Kuba Więcek w czasie premiery płyty
... a tak BTW może jest ktoś na forum zainteresowany uczestniczeniem w premierach wydawnictw... winylowych również...

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

A teraz singiel Niemena . Oryginalnie wydany w 1966 roku,  dwa lata temu ukazał się w reedycji w nakładzie chyba 500 sztuk . Kosztował 60 zł. :o ale co tam zabezpieczam sobie emeryturę  ;) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Niestety dotłoczyli. Kosztuje nieco drożej ale jest dostępny  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Marzec 11, 2017, 23:19
Niestety dotłoczyli. Kosztuje nieco drożej ale jest dostępny  ;)
Może i dotłoczyli ,ale ten singiel w tej wersji to jeszcze Polskie Nagrania bez Warnera. Jak kupowałem  w siedzibie Polskich Nagrań to rozmawiałem z pracownikami co dalej będzie ..............no i proszę  Warner!Nieco drożej ? Wtedy te 500 kopii wycenili w detalu na 60 dych ,było drogo .....a teraz nieco drożej -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Masz rację, nie będzie już płyt PN z adresem "Okaryny 1" :)

Jeśli chodzi o limity  z PN, to mam takie wydawnictwo LP +CD:  SX 4001 + PNCD 868. Wyszło 250 egz.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Polecam ,jeśli uda wam się zdobyć serię Polish Funk na winylach . Ja mam prawie komplet z wyjątkiem vol.3. Doskonale składanki z polską muzyką  z 2 dekad 60-70 ' Zaskakujace zestawienia ,zaskakujące brzmienia polskiej muzyki ,która wcale nie była taka przaśna jak nam się to wydawało. .Teraz ta seria na winylach jest praktycznie nie do dostania. Jeśli znajdziecie ją gdzieś ,to bierzcie bez zastanowienia. Warto!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr


I do całości "We pay   respekt "
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74


miniabyr

Gdybym wiedział że kupując w latach 90' album Rolling Stones "Stripped" jego wartość na obecną chwilę to ok 300-400euro za nowy kupił  bym ze 3 egzemplarze ! Ale takich kwiatków z lat 90 jest mnóstwo. To schyłek tłoczeń winyli i  masowe przejście na wersje cd. Stąd te ceny . Nakłady winyli były małe i teraz cena za oryginał szybują jak za pierwsze tłoczenia z lat 60' i 70' ..........jak macie jakieś winyle z lat 90 to może okazać się ,ze na półce stoi 200 euro !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


miniabyr

Zabawne jest to ,że niektóre wydawnictwa np. polska grupa Syndia stały sobie u mnie nie słuchane ,bo to nie moja muzyka . A tu taka niespodzianka cenowa . Nowa Syndia na Discogs to cos ok 50 euro  Ponieważ robię porządki w swoim katalogu muzycznym i w końcu zacząłem katalogować winyle to podczas całej procedury wklepywanie zbiorów sprawdzam sobie co tylko mogę .Ceny również. Stąd ten wątek.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg


Cytat: miniabyr w Marzec 12, 2017, 21:10
.... sprawdzam sobie co tylko mogę .Ceny również.
Cytat: paul_67 w Marzec 12, 2017, 20:51
No to jestem bogaty :)
Ja nie sprawdzam,
bo jak się okaże że jestem milionerem, to ... ;D ;D ;D

miniabyr

Grzesiu ty to jesteś wewnętrznie bogaty i trzeba cię skatalogować . Ale fakt wydania masz zacna - szczerze zazdraszczam ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Marzec 11, 2017, 22:28
A teraz singiel Niemena . Oryginalnie wydany w 1966 roku,  dwa lata temu ukazał się w reedycji w nakładzie chyba 500 sztuk . Kosztował 60 zł. :o ale co tam zabezpieczam sobie emeryturę  ;) 

to ja podwójnie jestem zabezpieczony (patrz zdjęcia) ;D ;D ;D ;D

Paweł, tylko sie nie denerwuj.
Kupione dzisiaj, stały obok siebie na półce chyba już ze dwa lata w markecie na zadupiu (zapamiętałem bo dużó tam kupuję - mam tam kolegę na dziale muzyki) i dzis pojechałem - patrzę stoją nadal - nikt nie kupuje - wziałem oba  ;D ;D ;D
Ceny zakryłem specjalnie żeby nie drażnić Ciebie i kolegów - bo przecena była (dwucyfrowa).
Jak widać na drugim zdjęciu jedna sztuka (pod spodem jest już z Warnera druga (na wierzchu) nie - czy z tej serii 500-tki - nie wiem - może ? Kolega sprawdził, przyjechały w dwóch różnych dostawach z Warnera
A może zapomnieli nalepić tej naklejki w Warnerze. :-[ :-[ :-[
Przyjrzałem się dokładnie, niczym się nie różnią oprócz tej naklejki.






elem

Obie są z pierwszego wydania tego wznowienia. Pierwsza sztuka, przyjechała prosto z PN. Druga z Warnera, po tym jak Warner kupił PN i przejął stok. Naklejki były klejone w magazynie Warnera.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Marzec 13, 2017, 23:26
Obie są z pierwszego wydania tego wznowienia. Pierwsza sztuka, przyjechała prosto z PN. Druga z Warnera, po tym jak Warner kupił PN i przejął stok. Naklejki były klejone w magazynie Warnera.
no to jestem tylko ćwierćbogaczem  ;) ;)

elem

Gdybyś chciał sprzedać jedną, to się piszę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

a te sztuki z tej 500-tki o której pisał miniabyr
czymś sie rózniły - były numerowane, miały jakiś znak, czy coś innego ?

elem

Nie, pierwszy rzut to było 500 sztuk. Dopytam ile finalnie zrobili.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Marzec 13, 2017, 23:30
Gdybyś chciał sprzedać jedną, to się piszę :)
na razie nie, ale postaram sie pamietać w razie cóś

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

#23
mam takie kolekcjonerskie wydanie Janis Joplin

MOV, 1500 egzemplarzy, numer 1477 (zdjęcie)

dlaczego 1500, www.musiconvinyl.com says: "only 1000 copies this wrong!!!"

link do discogs: https://www.discogs.com/Janis-Joplin-Janis-The-Classic-LP-Collection/release/3605888

miniabyr

#24

Dziś klasyka gatunku. Queen. W 2005 roku wyszła limitowana seria na 30 lecie albumu . To rozdanie japońskie oraz europejskie . Płyte(europejską) kupiłem ok.2006 roku w warszawskim Empiku ,który coraz mocniej wchodził w rynek winyli. Ale ,jeśli pamiętacie, płyty były przechowywane w skandalicznych warunkach Walały się, a w lecie temperatura robiła z nich naleśniki. Teraz to wydanie cieszy moje oko ,bo jest zbyt cenne aby po nim drapać nawet najbardziej finezyjnym ostrzem igły. Cena na rynku wtórnym zaczyna się od 150 euro(wersja japan). Małe sprostowanie. To zdjęcie to okładka wersji europejskiej  mniej wycenianej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !