Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67



paul_67


paul_67

Już od paru dni słucham z nowym sterownikiem.Zainstalowałem go dla tzw.świętego spokoju ponieważ nie miałem większych problemów z obrotami, ale przed każdym poważnym odsłuchem je sprawdzałem i bywało, że musiałem trochę skorygować.Teraz już tego nie robię.To jest komfort za który warto było zapłacić.Napiszę jeszcze coś o czym chyba do tej pory  nikt nie wspomniał.Otóż, nie wiem czy to nie sugestia, ale wydaje mi się,że gramofon gra lepszym dźwiękiem.Ogólnie w całym paśmie i płyty mniej trzeszczą ( te które miały ten defekt) i to już na pewno mi się nie wydaje :)

Piterski

Twój przykład Pawle jest jeszcze jednym świadectwem tego, że w gramofonach pana Andrzeja powinna być opcja zakupu z już zainstalowanym czujnikiem i dedykowanym sterownikiem.
Niemal każda osoba, która go sobie w końcu zainstalowała zastanawia się czemu nie ma możliwości zakupu takiej konfiguracji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Pełna zgoda, powinna być taka opcja.Pewnie gdyby Andrzej brał te stertowniki niemal hurtowo to cena byłaby niższa.Jednym słowem warto zainwestować w stabilne obroty.

frywolny trucht

Cytat: paul_67 w Maj 28, 2018, 09:14Otóż, nie wiem czy to nie sugestia, ale wydaje mi się,że gramofon gra lepszym dźwiękiem

Warto walczyć o stabilność.

Cytat: paul_67 w Maj 28, 2018, 09:14Ogólnie w całym paśmie i płyty mniej trzeszczą ( te które miały ten defekt) i to już na pewno mi się nie wydaje

Mniej trzeszczą? To bardzo ryzykowne stwierdzenie. Jak fizycznie odnieść stabilność obrotów do trzeszczenia, które wynika z brudu, zniszczenia płyty?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Maj 28, 2018, 21:12Mniej trzeszczą? To bardzo ryzykowne stwierdzenie. Jak fizycznie odnieść stabilność obrotów do trzeszczenia, które wynika z brudu, zniszczenia płyty?

Z brudu w moim przypadku raczej nie, ale z fizycznego zniszczenia nośnika ( smażących jak skwarki na patelni nie mam).Nie wiem Panie jak to wytłumaczyć, ale takie odniosłem wrażenie przy pierwszym odsłuchu ze sterownikiem i do tej pory to się nie zmieniło.

peezeet

Haha... Może tak teraz ładnie gra że braki poszły w niepamięć.  ;D ;D ;D :alc:

malg

A ile obecnie stoi sterownik ?
bo zaczyman mieć chrapkę na niego ;D

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg


Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Niezły bajer. Greg pewnie się zajara jak zobaczy. On ma słabość do docisków  ;) Niemniej to jednak tylko strobi, a nie stabi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

a samo sprawdzanie obrotow? coz, to juz wole RPM w komorce
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

No tak. Kuzma tylko weryfikuje obroty i robi to efektownie, ewentualnie w bonusie dociska płytę ( pytanie ile to waży?). Zontkowy sterownik natomiast na bieżąco je trzyma za pysk. Stabilizuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

MAIN SPECIFICATIONS

Main Material
Aluminium
Dimensions
Ø82 mm, 37 (H) mm
Weight
280 g
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


paul_67

Cytat: McGyver w Maj 21, 2018, 19:12Spróbuj 47 kilo.
Dałem 30k i teraz świeci tak jak chciałem.

TomFon2017

#370
Zapewne to już po tzw. herbacie, ale dla tych, którzy w przyszłości mogą mieć problem ze sterownikiem P. Zontka info: tarcza może mieć dowolną średnicę - ważna jest ilość pól oraz odległość transoptora (czujki) od powierzchni tarczy ( 3 - 4 mm jest OK). Mój talerz waży 3,4kg, natomiast tarczka sterownika przyklejona jest do podtalerzyka, który ma 17 centymetrów średnicy i wszystko gra OK. Przed instalacją całości warto sprawdzić aparatem foto w telefonie czy świeci dioda w czujce transoptora. :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

malg

ja chyba dojrzałem do tego aby ten sterownik założyć u siebie w Fontku

@PeZet:
  czy jest choc jeden dostepny ?
  dzieki za odpowiedź

peezeet


nikhil

Też myślę o zakupie sterownika, ale na ten czas fundusze słabe. :(
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

peezeet

Witam.
:)
Czy jest ktoś z okolic Olkusza chętny by pomóc zainstalować innemu użytkownikowi Adfontesa mój sterownik obrotów?
Dzięki i pozdrawiam PZ.