Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Na kanale Marcina Strzyżewskiego usłyszałem nazwisko nazwisko dwóch autorów fantastyki, braci Strugaccy.
Przeczytałem ich powieść "Trudno być bogiem". Jak to u pisarzy rosyjskich sporo jest podłoża psychologiczno filozoficznego ale sięgnąłem po kolejną ich powieść S.T.A.L.K.E.R w sumie jądro podobne, a że ta książka była inspiracją do powstania gry komputerowej (nie grałem w nią) i wokół niej powstało całe uniwersum to poszukałem kolejnych książek w tym klimacie. Ciekawe czy bliższe będą klimatowi książki Metro 2033.

Myślę że powieść S.T.A.L.K.E.R warto jednak przeczytać, taka jak by nie patrzeć klasyka gatunku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Piotrze, książka nazywa się tak naprawdę "Piknik na skraju drogi", tu ta nazwa służy za podtytuł pewnie dlatego, że cykl gier "S.T.A.L.K.E.R." jest bardzo popularny. Strugaccy nigdy nie użyli nazwy S.T.A.L.K.E.R., to twór językowy producenta gier. Natomiast w książce pojawiają się stalkerzy, czyli osoby przeszukujące zonę - strefę, gdzie dochodzi do dziwnych zjawisk.

Książka jest przegenialna. Zanim jeszcze na jej motywach zaczęto robić gry (przetrwał tylko motyw zony i stalkerzy), bardzo dobry film bazujący na niej, zresztą też luźno, nakręcił Tarkowski.

Ja Strugackich bardzo lubię i nieustająco polecam. To jedyni rosyjscy pisarze, których książek nie pozbyłem się ze swojej biblioteczki w minionym roku. Byli zresztą przeciwni rosyjskiemu zamordyzmowi i imperializmowi, czemu dali wyraz m.in. w powieści "Przenicowany świat". Rzecz się dzieje na innej planecie, pewnie dlatego cenzura się nie zorientowała i to puściła :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

O... to podpowiedziawszy mi kolejny tytuł do wypożyczenia :)

PS. Książki od Ciebie przeczytałem i przekazałem do biblioteki, a właściwie zespołu bibliotek "multibiblioteka".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Moriarty w Kwiecień 27, 2023, 10:47Piotrze, książka nazywa się tak naprawdę "Piknik na skraju drogi"
Moriarty, super, że, sprostowałeś....
Zdziwiłem się tym głównym tytułem. Strugaccy?

A Piknik na skraju drogi to klasyka fantastyki rosyjskiej....
Zresztą cali Strugaccy.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Postanowiłem sobie przypomnieć nieco pisarstwo Strugacckich.....
To sięgnąłem na półkę i wybrałem taką książkę.
Zawiera dwie mini powieści:
Daleka Tęcza
Próba Ucieczki

No to czytam.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Ja dla odmiany przeczytałem "Niezwyciężony" Lema, a teraz bawię się czytając "Dzienniki Gwiazdowe".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: wiki w Lipiec 29, 2023, 23:14
It-it?

Skończyłem czytać genialną książkę.....
Można powiedzieć, że częściowo fantastyczną.....

It-it?
Zdarza się.

To dwa najczęściej powtarzane zdania (mini) w tej książce.....

Kto zgadnie co to za książka?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Lipiec 30, 2023, 11:16
Ja dla odmiany przeczytałem "Niezwyciężony" Lema, a teraz bawię się czytając "Dzienniki Gwiazdowe".
Lema mam wszystko....
Kiedyś zaprenumerowałem sobie serię srebrną i tak oto mam całość.
Ostatnio myślę o powrocie do tego genialnego pisarza..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#436
Za moich czasów, jak ja czytałem pierwszy raz, to była książka prawie "podziemna".....
Dziś to podobno lektura jest......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

"Zdarza się"

Autor książki zawsze to zdanie przytacza jak następuje śmierć kogoś w książce.....
A jest tego sporo.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nosferartur

Vonnegut-,,Rzeźnia... Starzeje się, ciężko mi...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

Cytat: nosferartur w Sierpień 02, 2023, 20:12
Vonnegut-,,Rzeźnia...
Nosfaratur, brawo..... 👏👏👏👏👏
Jesteś Wielki..... 😋

Ponownie sobie tę książkę przeczytałem po latach.... i się ponownie zachwyciłem..... 🗿🗿🗿
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Nie wiem czy to tylko mnie umknęło?
Czy generalnie bez echa przeszło?
A może ktoś czytał i podzieli się wrażeniami?
https://www.znak.com.pl/ksiazka/high-end-dlaczego-potrzebujemy-doskonalosci-pacula-bartosz-243665
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomcio

"Problem Trzech Ciał" Cixin Liu.... polecam całą trylogię.... 

Pboczek

Cytat: vasa w Grudzień 11, 2023, 22:54Nie wiem czy to tylko mnie umknęło?
Czy generalnie bez echa przeszło?
A może ktoś czytał i podzieli się wrażeniami?
https://www.znak.com.pl/ksiazka/high-end-dlaczego-potrzebujemy-doskonalosci-pacula-bartosz-243665

Nikt o tym nie słyszał, a spadek ceny sugeruje małe zainteresowanie, może teraz trzeba kupić za te 12 zł.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Pewnie to będzie banał ale polecam cykl "Fundacja" autorstwa Isaaca Asimova.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: tomcio w Grudzień 11, 2023, 23:07"Problem Trzech Ciał" Cixin Liu.... polecam całą trylogię....
Czytałem jakiś czas temu, polecam.
Choć dla mnie to to pierwszy jest świetny, a pozostałe dwa, no cóż, są tylko dobre.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Grudzień 12, 2023, 09:09Pewnie to będzie banał ale polecam cykl "Fundacja" autorstwa Isaaca Asimova.
Niestety czytałem tylko niektóre pozycje.
W moich dawnych czasach czytało się to co było dostępne ☹️
A cykl świetny, bynajmniej przede wszystkim Asimov.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A co ja mogę polecić ze swojej strony.
Zona kupiła gdzieś na wyprzedaży za parę złotych.

Eric-Emmanuel Schmitt
Księga o Niewidzialnym

Zbiór 5-ciu opowiadań.
Pierwsze Milarepa, najbardziej chwalone, dla mnie trochę nudnawe. Juz kilka opowieści o tym wydarzeniu przeczytałem w lepszym wydaniu.

Natomiast następne 4 to są rodzynki.
Można się rozpłynąć nad każdym.

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Zaklady karne  to ostatno popularny temat ..
Jak wygladalo `` zycie za murem`` w niedalekiej przeszlosci przedstawia ta lektura. Polecam.