Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

 ;D Darek bardzo pięknie oprawił mi gołą babę . Wisi  sobie w kuchni i zachwyca podczas konsumpcji wszelakiej. ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Mariusz ta by Ci zdała  egzamin jak chcesz baroki  :P . Bardzo fajna listwa . Dostaniesz w Poznaniu w Apie . No i miał byś Włoszczyznę :D . Włoska listwa :)

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2017, 18:08Darek bardzo pięknie oprawił mi gołą babę .
O faktycznie . Paweł pstryknij zdjęcie . Właśnie sobie otworzyłem stronkę na fejsie . Proszę znajomych o zdjęcia bo swoich nie powstawiam :D . Nie ma opcji :P .

vasa

Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 18:12ta by Ci zdała  egzamin jak chcesz baroki   
Szczerze mówiąc to z tą pozłotką to tak tylko sobie zażartowałem.
Tak naprawdę to ja lubię skromnie.

Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2017, 18:08Darek bardzo pięknie oprawił mi gołą babę
Tą?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 18:16Paweł pstryknij zdjęcie
Jak będziesz u mnie to weź aparat . Telefonem gołej baby  nie pstryknę .......cokolwiek to znaczy........Chyba że się uprzesz i jakość  telefoniczna ci wystarczy...............a co do gramofonu a raczej osprzętu to watro zaopatrzyć się w taką platformę  z pełną regulacją wypoziomowania . Bardzo przydatne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2017, 19:01Jak będziesz u mnie to weź aparat . Telefonem gołej baby  nie pstryknę .......cokolwiek to znaczy........Chyba że się uprzesz i jakość  telefoniczna ci wystarczy...............a co do gramofonu a raczej osprzętu to watro zaopatrzyć się w taką platformę  z pełną regulacją wypoziomowania . Bardzo przydatne.

Mam zamówione kolce z regulacją i podkładkami . Jak dojadą to zamontuje .

malg

Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 17:51
Cytat: Piterski w Styczeń 10, 2017, 17:44Jak byś miało chotę na gości to bym zajrzał i posłuchał tych lampowych preampów.
Jak będę miał dam Ci znać .
Darek, a ja też, mógłbym sie podłączyć na to słuchanie ?  ;D
Szukam pre aby zastąpić mojego PJ-ta.

A na jakich lampach są te pre ?


kawosz

Jak będę miał dam znać Grzesiu . Nie wiem na jakich lampach . Czekam spokojnie aż Mirek wyzdrowieje .

axolotl

Ktos mial takie cudo jak Emotiva Audio XPS-1 ?
Warte uwagi ?

kawosz

Recenzje pochlebne i tani jak barszcz  ;D . I 103 obsłuży  :o :D

vasa

#610
Jeżeli jest prawdą że to wolnoleżący element phono z referencyjnego preampa Emotivy to na pewno warto posłuchać.
Tylko te 60dB dla MC to tak trochę skromnie :o
Wg mnie żeby zrobić 1,5V z 0,5mV (czyli normalnie, bez ekstremów) to przydałoby się 70dB.

Przy 60dB MC i 40dB MM dostaniemy 0,5V na wyjściu przy 0,5/5,0 mV na wejściu.  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ciekawe tylko jak to impulsowe zaawansowane zasilanie się odbija na dźwięku tego urządzenia.
Porównując ten preamp z bardziej zaawansowanymi konstrukcjami to tak mi się to średnio widzi.
iFi też ma taki byle jaki zasilacz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

axolotl

Aktualnie mam dwa typy. Infera mini vs emotiva.
Infera mini 2x tansza. Mial ktos infere?

kawosz

A jaką masz wkładkę i jaki gramofon . Jak słuchasz teraz ? Bo jeżeli słuchasz pod jakimś wzmacniaczem z epoki to może się okazać że masz w nim lepsze pre niż te oddzielne

axolotl

Pro-ject rmp1 carbon + ortofon 2m red podlaczone jest aktualnie pod phono w amplitunerze kina domowego yamaha. Na razie nie mm jak podlaczyc pod wmacniacz stereo. Wejscie phono w yamasze to tylko zbedny dodatek, wiec tak czy siak chce zainwestowac w jakis preamp gramofonowy. Mialem art dj pre II ale mi  ie podeszedl, poza tym przy gain +6 dB pojawialy sie przestery. Chcialbym kupic jakis budzetowy preamp glownie do MM.

kawosz

2m red to fajna wkładeczka . Rozumiem że masz wzmacniacz stereo tylko bez sekcji phono . Ja bym kupił ten droższy . Przemawia do mnie ta uboga bo uboga ale jednak sekcja MC . Nie wiem jakie są ceny używanych pre w tym przedziale cenowym ale może warto dołożyć i kupić coś sprawdzonego . Ten ortofonik potrafi naprawdę fajnie zagrać :) Miałem :)
Tu masz dział preampów
http://audiomaniacy.pl/index.php?board=33.0

Marbo5

Cytat: axolotl w Styczeń 12, 2017, 10:09Chcialbym kupic jakis budzetowy preamp glownie do MM.
Ja przez pół roku grałem na PJ coś podobnego do tego http://project-audio.pl/home,ds_line,0,36.project tylko wersja limitowana (był w kolorze złotym i miał przełączniki od spodu). Moim zdaniem grał lepiej niż LAR LPS-1. Ten PJ można kupić taniej i można też pożyczyć i posłuchać, to dość popularny preamp.
Ja obecnie gram na Haiku Sol MM (opis mojej historii tu) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1494.0 ale jego cena jest powyżej 2k. Chociaż ja uważam, że do 4k nic nie zagra lepiej na wkładce MM
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

christo

Na Youtube jest fajny videoblog HiViNyws channel. Swego czasu zrobił porównanie kilku budżetowych przedwzmacniaczy. Do obejrzenia tu:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLtHpriGymYP_blAbV6s3BvsOFMqRPiDj4
Nawiasem mówiąc ta Emotiva dostała straszne baty.
A na hifi.pl ktoś sprzedaja LAR'a LPS-1. Może warto zapytać?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

axolotl

Dzieki za linka. Chce jakis przyzwoity ale bez salenstw. Na MC mi nie zalezy tylkko na dobrym MM.

Piterski

No ja swój fajny preamp Ri-Audio PH1 sprzedałem. Słuchałem go z wkładka MM 540 Ortofona i to było bardzo dobre połączenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: axolotl w Styczeń 12, 2017, 13:53Dzieki za linka. Chce jakis przyzwoity ale bez salenstw. Na MC mi nie zalezy tylkko na dobrym MM.

Zobacz ile kosztuje dobra wkładeczka MC to może zmienisz zdanie ;) http://www.ebay.com/itm/Denon-model-DL-103-Low-Output-MC-Cartridge-Made-in-Japan-/282255421587?hash=item41b7bbf093:g:yNwAAOxyI91Tet3S
Ludzie te wkładki wieszają na naprawdę dobrych drapakach . To jest projekt stulecia . Oni ją już chyba z 50 lat robią .
Masz 2M Reda . Ja miałem 2M bronza . Bronz to dużo gorsze granie niż ten staruszek denona :)

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2017, 19:01watro zaopatrzyć się w taką platformę  z pełną regulacją wypoziomowania . Bardzo przydatne.
Skoro już przyszły to wkręciłem . Nie mam jednak malutkiej poziomicy . Na razie to tylko bajer wizualny

axolotl

Dzieki za rady ale nie wszystko naraz :))
Na razie szukam tego schiit mani , ale cos ciezko z dostepnoscia ....

Piterski

Ja ma krótka poziomicę, a nawet dwie to jak będziemy się umawiać na spotkanie to mi przypomnij bym zabrał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z Pro Ject RPM 5?