Rekabling ramienia Lenco l 75

Zaczęty przez Ganjor86, Wrzesień 02, 2016, 19:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2016, 17:48A zabezpieczenie na przyszłość?

To jest faktycznie problem. Ja co jakiś czas woskuję woskiem samochodowym, ale i tak palce się odbijają. Najlepiej by było polakierować.

tomasz_pianista

Polerowanie talerza pastą polerską na efekt lustra jest krótkotrwałe, dopóki nie zabezpieczy się lakierem.

Lakierowanie aluminium czy innego stopu jest raczej na zlecenie, trzeba najpierw rozgrzać metal do chyba około 80 stopni i dopiero się lakieruje. Ewenualnie anodowanie.

Oczywiście przejechanie pastą zajmuje 5 minut, ale to żmudna robota.

W swoim lenco w ogóle nic nie robie z talerzem, bo rant jest cieniutki i mało widoczny. Gorzej w thorensach 150/160, gdzie jest to widoczne.
Grupa ratowania poziomu.

malg

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 11, 2016, 17:20
Cytat: malg w Wrzesień 11, 2016, 16:15ja próbowałem takie proste metody , ale moze za mało cierpliwości do tego tarcia, tarcia i ... tarcia.
A próbowałeś wełny stalowej 0000 ?
to mi już proponowałeś w wątku o moim philipsie - dzięki, nie zdążyłem wypróbować, myślałem ze ganjor86 wprowadzi jeszcze jakiś sposľób jako alternatywę

malg

a to polerowanie pastę polerską to jak sie wykonuje, na gorąco ?
widziałem ze pasta polerska jest raczej twardą kostką.

Jakub

Cytat: malg w Wrzesień 11, 2016, 18:37a to polerowanie pastę polerską to jak sie wykonuje, na gorąco ?
widziałem ze pasta polerska jest raczej twardą kostką.

Włączasz koło filcowe, przykładasz pastę w kostce aż koło się zrobi zielone, potem przykładasz element metalowy i polerujesz.

malg


Jakub

Oczywiście koło zrobi się zielone jeżeli użyjemy zielonej pasty :)

Ganjor86

Niedawno znów gościłem mojego znajomego i powiedział że w przyszłym tygodniu będzie mieć dla mnie nowe łożysko i materiał wygłuszający do ramienia od idera którym okleja się to ramie i ma on polerkę elektryczną więc mój talerz będzie jeszcze lepiej wypolerowany i wtedy zabezpiecze go czymś. Gdyby nie Carl bo tak ma na imie to pewnie maiłbym rega p3 w najlepszym wypadku a tak mam o wiele ciekawszy gramofon z możliwością ulepszenia praktycznie wszystkiego. Ten temat to chyba trzeba przenieść bo się wymkną z pod kontroli ;)

tomasz_pianista

Jeśli chodzi o łożysko - dla mnie Lencomotion to nic wybitnego, chyba, że chodzi o coś innego. Oryginalne są świetne, można w nim zniemić kulkę i podkładkę.
Grupa ratowania poziomu.

Ganjor86

Właśnie o kulkę i podkładkę chodzi. Carl wymienił całe łożysko na jakieś za ponad dwieście funtów ale moim zdaniem to już gruba przesada.

Ganjor86

Zrobiłem jeszcze jedną modyfikację która ma ograniczać drgania przechodzące z silnika na talerz. Rurki były przecięte wzdłuż i troszkę się nameczylem zakładając je ale jakoś się udało, po założeniu wkleiłem rozcięcie krawędzie i uzyskałem taki oto efekt.

vasa



Cytat: Ganjor86 w Marzec 15, 2017, 21:47
Zrobiłem jeszcze jedną modyfikację która ma ograniczać drgania przechodzące z silnika na talerz. Rurki były przecięte wzdłuż i troszkę się nameczylem zakładając je ale jakoś się udało, po założeniu wkleiłem rozcięcie krawędzie i uzyskałem taki oto efekt.
Teraz jest niebieskie 😯
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Ganjor86

Tak jest niebieskie ale to nie jedyny efekt ;) wcześniej uderzając tym ramieniem w coś twardego słychać było delikatny rezonans a po modyfikacji wibracje znikły. Zastanawiam się nad oklejeniem talerza od spodu matą korkową o grubości 1,5mm co ma również zmniejszyć wibracje przechodzące na talerz. A za kanapą w salonie czeka sobie plinta ze sklejki przystosowana do ramienia 12" (prawdopodobnie jelco sa750l). Z plintą poczekam aż b3dzie kasa na ramię fornir i jakiś lakier ale jeszcze nie zdecydowałem jaki lakier zastosuje. Kolor forniru miał być czarny ale jednak się zdecyduje na coś w kolorze kolumn bo gramofon i głośniki zostaną na dłużej a może na naprawdę długo. Mam też płytki PCB do zasilacza aby silnik pracował stabilnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Wzrost masy nie teges:) Też mam owinięte. Niektórzy zmieniają też sprężynę na gumkę.

Ganjor - jeszcze to: http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=6142.0
Grupa ratowania poziomu.

Ganjor86

To udoskonalenie też wykonam :) jak się zgrywa Lenco z nudą jeśli chodzi o jazz ?

tomasz_pianista

Ja jestem zachwycony brzmieniem Lenco:) Obecnie używam też SUT Denon AU-320 i Denona 103.

Nuda to fajne phono, bo można zgrać z praktycznie każdą wkładką.
Grupa ratowania poziomu.