ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


gratefullde

Nie wiem. Może jak masza będzie to się wypowie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2015, 14:24Zamówiłem w akcie rozpaczy
Rudy, było spytać zanim zamówiłeś w akcie rozpaczy.
To padlina jest. 100% dla tych lamp to 15mA. Te są wyjarane do cna (zwłaszcza jedna).

MAC

Trochę ecc88 przerobiłem.
Powiedz czego Ci brakuje w dźwięku wzmacniacza.

rudy-102

Tak to już z aktami rozpaczy jest, że są irracjonalne. :(
Wzmacniacz to WBA Sensauris. Przyszedł z lampą sterującą 6N23P-EW i 6N13S na wzmocnieniu. Grało strasznie sucho, ale detalicznie, bas w zasadzie nie istniał. W okolicy 40% wzmocnienia słuchawki zaczynały porządnie pierdzieć. 6N13S wymieniłem na Telefunken 6080 i zrobiło się lepiej jeślichodzi o bas, ale bez przesady. Do słuchania cicho może jeszcze być. Pierdzenia jednak całkowicie nie wyeliminowało. Z ecc88 miałem w domu tylko Electro Harmonix 6922. Trochę dodały basu, ale ogólnie zamulają, pierdzenie pojawia się w okolicach 60%.
Potrzebuję lampy szczegółowej z dobrym basem, które potrafi zagrać głośniej bez popadania w efekt przesteru.
Tak to by mniej więcej wyglądało.

MAC

To ja bym zaaplikował w takiej sytuacji albo na bogato Siemensa CCa albo budżetowo ale bardzo dobrze Philipsa PCC88.
Gdybyś nie siedział w Niemczech to bym Ci wysłał parkę Philipsów na spróbunek.


MAC

Pomiary u tego gościa są z czapy wzięte.
Chłop z AS wtopił u niego na spora kwotę i się procesuje. W ogóle o tym sprzedawcy wiele można kiepskich opinii wyczytać.

Na początek weź Philipsa i zobaczymy czy w dobrą stronę idziemy (moim zdaniem tak).

http://www.ebay.pl/itm/PCC88-7DJ8-PHILIPS-NOS-VALVE-TUBE-/260746635558?hash=item3cb5b5e926:m:mPAx84Kc1OEhVLPUymOfTZg

Sprzedawca jest sprawdzony. Lampy 100% nigdy nie używane.

gratefullde

Filip to chyba bezpieczny wybór. Fajna lampka. Gęsta i miesista.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

I góry też jej nie brakuje.
Cena zabija śmiechem.

gratefullde

Cytat: masza w Grudzień 20, 2015, 18:25
I góry też jej nie brakuje.
Cena zabija śmiechem.
Dokładnie.
Ja mam tego Filipa i bardzo go lubię w ostrym graniu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Dziękuję. Właśnie zamówiłem.

rudy-102

Amperexy doszły jeszcze przed świętami. Ładna góra, ale brak masy w dźwięku.
Phillips przyszedł wczoraj. To jest na prawdę super lampa.
W końcu wzmacniacz zaczyna grać tak jak się od niego oczekuje. 
Masza! Wielkie dzięki.

MAC

Cytat: rudy-102 w Styczeń 03, 2016, 18:45To jest na prawdę super lampa.
I za te pieniądze? Prawda?
Do grzebania w lampach PCC88 namówił mnie milimetr z AS.
To są JESZCZE tanie lampy a grają zajefajnie.
Jak będziesz sie nudził to spróbuj jeszcze Matsushity PCC88. To są takie Mullardy ale o większej precyzji.
Philips to dynamit.

MAC

Nie kurzy się komuś zapomniana parka starych Sovteków 6922?

MAC

Ze zniecierpliwieniem czekam na paczkę z UK z Philipsami PCC88 do DACa.
Wszystkie co miałem to rozdałem ze sprzedawanym sprzętem.
Dwie z kolei komuś pożyczyłem i gość przepadł  >:(
Mam nadzieję, że jutro już będą.
W tej chwili gram w DACu na Amperexach BB D-g. Jest fajnie, miodnie ale brakuje mi tego pazura i szybkości Philipsa.
Przynajmniej tak grały w chwaście. Zobaczymy czy podobnie zachowają się z AN.

MAC

To są jednak świetne lampki.
W AN grają z jeszcze większym wykopem.


rudy-102

Cytat: masza w Marzec 19, 2016, 15:19To są jednak świetne lampki.
Racja. Zgadza się. Bardzo dobre. Może kupie sobie jeszcze na zapas. Nigdy nie wiadomo na ile jeszcze starczy :)

MAC

Brać póki złotousi jeszcze się za nie nie zabrali bo potem to jedno zero będzie do ceny dopisane  :(

bubusia

Czy te lampki mozna uzyc zamiast ecc88
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Tak Jacek, dokładnie używam ich w miejsce ECC88.
One mają jedynie odrobinę większy prą żarzenia (7V a ECC88 ma 6,3V) ale to absolutnie nie szkodzi ani lampie ani sprzętowi.

bubusia

Jak sie maja dzwiekowo do amperexa bb?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Mają wszystkiego więcej i są o wiele szybsze.
Równowaga tonalna na zbliżonym poziomie, może odrobinę podkreślają skraje pasma ale to minimalnie. Może dlatego są "żywsze".

jt211

Jest taka myślę bujda jałdiofilska że triody chodzące na obniżonym prądzie żarzenia ale przy utrzymanej w bezpiecznej granicy emisji grają bardziej liniowo czyli lepiej.
Ale to napewno bujda :)))

elem

#199
EINSTEIN stosuje PCC 88 (jugolskie NOSy) w swoich topowych produktach i gra to fantastycznie.

Zdjęcia zapożyczone ze strony RCM i Highfidelity

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe